Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty pamięci na allegro, oszustwo

19 Sty 2007 20:19 2490 10
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem z wyborem karty do W810i. Ostatnio zamówiłem z Japonii na ebay'u 2 x $GB karty Sony...
    Wszystko pięknie - hologram ... Wsadzam do kompa - istotnie niecałe 4GB. Próba wgrania kilku zdjęć - śmiga, próba wgrania filmu ponad 400 MB wgranie ok - odtwarzanie niestety klapa, po kilku nieudanych próbach stwierdziłęm iż - karta jest albo zepsuta albo podrobiona...

Jako że po kilku dniach od upomnienia się na paypalu odzyskałem $$ - gostkowi zawiesili konto, rozprułem kartę - co znalazłem jakiś badziewny układ o pojemności 128 MB - zapisujący cyklicznie dane ... takze filmy nawet do tych 4GB...

Postaram sie wrzucić dzis zdjęcia bebechów karty...

W związku z powyższym - wiem że na allegro karty w okolicach 130 150 zł (2GB ms pro duo) to podróby (łatwo sie łąmią, nie są oparte na kościach samsunga, maja wolniejszy transfer, a czasem nawet oszukaną pojemność, jak to było w moim przypadku)... Oryginal kosztuje około 300 zł :/ i wygląd blistra jest zauważalnie inny - zgrzany jest na całej długości a nie jak karty z allegro - punktowo !!!!!!

Czy jedynym wyjściem jest zakup Sandiska (najlepiej przezroczystego, tak aby było widać rodzaj pamięci zastosowanej ...

W.w. post proponowałbym podwiesić ku przestrodze przyszłych użytkowników tel sony...

Pozdrawiam
    Krzysztof

ps za kilka godzin wrzucę zdjęcia chipsetu użytego w tych trefnych 4GB z JAPONII sic!!
  • Poziom 16  
    Popieram! SanDisk sa najlepsze karty np.do mojej motki i takze nie polecam kupowania na allegro kart memory kupilem kiedys 1gb do nokii kingstone ale lipa byla bo nie mozna bylo wgle na tej karcie nic zapisywac tak jakby jej nie bylo... jakas wadliwa... Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam ja się nie zgodzę z tym kupiłem już kilka kart kingstona na allegro i z żadną nie miałem najmniejszych problemów wszystko było super.
  • Poziom 14  
    Z czym sienei zgodzisz ? Jeśli kupiłeś od kogoś krto ma wiecej na stanie i cenę 50 % ceny sugeroweanej przez np sony to nie łudź się, że będzie to oryginał, a jak Ci kiedyś taka karta padnie to polecam rozebranie z czystej ciekawości - ukaże Ci sienajprawdopodobniej kość NO NAME !!! wsio działą ale możesz mieć wolniejszy trasfer, zdjęcia w aparatach czasem jakieś zniekształcane i i nne poroblemy ... za jakość się po prostu płaci - najlepsze rozwiazanie do tej pory to SANDISK-i te przezroczyste - kupując widzisz jaki chipset zastosowano a co za tym idzie wiesz czy na 100% jest oryginalna ...
  • Poziom 13  
    Kupowałem karty od różnych ludzi i nie było do nich zastrzeżeń były to różne rodzaje kart.Na transfer też nie narzekałem wszystko leciało szybciutko.Jeszcze co do zdjęć jeśli zrobisz kiepskie to rzadna karta jak by ona nie była super orginalna to Ci go nie poprawi i będzie zamazane.
  • Poziom 29  
    sylwek888 czy ty w ogole czytasz co pisza inni?
    krzychugod - zdarza sie, chytry 2 razy placi ;)
  • Poziom 14  
    Na szczęście jest zwrot $$ an pyapalu - kolesia zawiesili :)
  • Poziom 25  
    krzychugod napisał:

Postaram sie wrzucić dzis zdjęcia bebechów karty...

minely 3 dni a zdjec nie widac :) i jak tu wierzyc w pozostale twoje slowa kolego?
  • Poziom 14  
    Do dłuższej przerwy zmusiła mnie zbliżająca sie sesja, trochę mobilizacji i została tylko przejściówka...

Wracając do tematu - załączam 2 zdjecia karty Sony pseudo 4GB !!!
    1 Przedstawia chipset (pamięć hynixa 128 MB)

2. Zdjęcie całości ..

Jeśli ktoś jeszcze wątpi to mogę mu sprzedać taka samą kartę oryginalnie zapakowaną w blister !!! :P

ps. te karty na allegro nie różnią się zbytnio - co prawda zastosowane są pamięci o odpowiedniej wielkosci lecz są to kości NO NAME ... wiadomo czym to grozi...

Sony buduje karty tylko na SAMSUNGACH...

ps. swoją drogą ciekawe jak dobrali ten kontroler z 4GB i do 128 MB pamięci - zapisywanie w pętli ?? Wrzucałem plik 2 GB i wszedł i pokazało nawet że jest ...
  • Poziom 20  
    Kupowałem ostatnio karte SanDiska 1GB chodzi bez zarzutów. Polecam tą firmę a nie jakieś Japońskie wynalazki czy co.