Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo ciemnieje obraz

08 Wrz 2003 23:37 1892 10
  • Poziom 27  
    Witam mam problem z TV DAEWOO 21A5T
    kiedy dodaje jaskrawośći obraz mi ciemnieje od środka ekranu w górę i w dół
    robi się poziomy czarny pas, myślę że może winny jest jeden z układów TDA6106Q
    Za pomoc dzięki
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Zakładam, że ten pas poziomy nie jest ostry, lecz łagodnie przecodzi w czerń. Jeśli tak - to wchodzi na tło obrazu sieć. Należałoby więc sprawdzić
    zsilacz, połączenie z masą ekranów itp.
  • Poziom 27  
    Tak obraz zachodzi i nie jest ostry
    zasilacz sprawdziłem niestety nic
    nie podstawiałem scalaka
  • Poziom 26  
    Moze elko na wejsciu przetwornicy ma polowe pojemnosci...
    Stan na +B w zasilaczu woltomierzem -czy nie siada ze w zrostem jaskrawosci.
  • Poziom 27  
    napięcie nie zmienia się wraz z wzrostem jaskrawości,
    na głównym elku mam 300V cały czas.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Woltomierz nie wykazuje tetnien bo mierzy wartosc skuteczna, ale stajac na napieciu +B powinienes namierzyc jak poziome obciaza. Jesli spada to przetwornica sie nie wyrabia. Elko z 300V i pozostale moga byc jedna z przyczyn ktore masz ustalic.
  • Poziom 27  
    odchylanie pionowe mam za duże, obraz za wysoki, ale myślę że to tryb serwisowy, jeszcze go nie ustawiałem.
    zmierzyłem napięcie na mostku na poszczególnych diodach:
    wynoszą one na dwóch jest 107V i na drugich dwóch 180V. Moim zdaniem napięcie na każrej z diód powinno być jednakowe,
    no chyba że mi to robi STR-S5707,
    mostek wymieniłem i napięcia nie zmieniły się.
    główne elko ma 300V, na wyjsciu przetwornicy mam cały czas 122V. :(
    zanim zacznie robić się pas jak rozjaśniam to w pewnym miejscu ustawień jasności obraz mi cały zachodzi na ciemno i pulsuje tak co 0.5 sek.
  • Poziom 12  
    Sprawdz ewentualnie wymien kondzior w zasilaniu +B.Jak nie pomoże to elka przy pionie,sam uklad od pionu tez moze byc uszkodzony.
  • Poziom 27  
    witam
    kontaktowałem się z właścicielem TV i dowiedziałem się że wcześniejszy serwis wymienił trafo układ pionu procesor wizyjn, diodę i opór zasilający pion
    ja pion też podstawiłem i na nic
    przetwornica na oscyloskopie pracuje dobrze
    napięcie +B OK
    jedynie wtedy kiedy pulsuje obraz i robi się pas to na katodach impuls wariuje
    myślę że za to wszystko odpowiadają układy matrycy na płycie kineskopu?
  • Poziom 27  
    Witam ponownie po wakacjach.
    przy każdorazowym załączeniu TV nawet w czuwaniu siła głosu jest ustawiana na MAX
    i TV nie ma głosu.
    po naciśnięciu wolume - , wskakuje na MAX głos i go słychać.
    kłopoty z obrazem tak jak pisałem wcześnie nadal są myślę że to procesor........... :cry:
    Pozdrawiam.