Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC kd-s73r brak dzwięku

19 Sty 2007 21:23 1841 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Polecono mi ta stronke jesli chodzi o problemy związane ze sprzętem.
    mam mały problem posiadam radio jvc kd-s73r, do radia jest podłączony wzmacniacz McHammer MHA-1200. Gdy podłączałem głosniki pod wzmaka przez przypadek podłaczyłem kable wyjściowe na głosniki z radia! radio było włączone dzwięk przestał lecieć. Radio sie włancza muzyka gra ze wzmacniacza normalnie lecz głosniki podpięte pod radio nie grają ! co sie mogło stać ? co zrobic ? Z gory dzieki za pomoc
    pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 24  
    sprawdź końcówke mocy

pozd.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    hmmmmmm spoko nie ma problemu a w jaki sposob mam to zrobić ;) ???? a mam jeszcze jedno pytanie z tyłu radia jest miejsce na bezpiecznik . Bezpiecznik posiada w blaszki do wtyknięcia a tam są 3 miejsca to czego jest to trzecie ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zacznę od bezpiecznika. Przepinając go w jedno lub drugie położenia zmieniasz funkcje logiki zapłonu. Czyli czy ma się włączać po stacyjce, czy nie. Zresztą powinno to być opisane w instrukcji.

Najprawdopodobniej uwaliłeś końcówkę mocy w radiu podając na je wyjście mocny sygnał. Sprawdzisz ją mierząc stan napięcia na jej wyjściach względem masy radia. Przy sprawnej końcówce powinno wynosić około połowę zasilania radia.
  • Poziom 24  
    poszukać pdf-a końcówki sprawdzić napiecia na : zasilaniu,standby,mute, czy jest sygnał na wejściu i wszystko będziesz wiedział ,czy układzik jest do wymiany

pozd.
    Stby, mute i inne raczej będą, bo końcówka dostała "od tyłu", czyli od wyjść głośnikowych.
  • Poziom 2  
    Panowie jestem amatorem :) to wkońcu gdzie mam sprawdzić to napięcie ? na kablach od głośników ? jaka to będzie końcówka ?? gdzie można takie końcówki dostać ?
  • Poziom 43  
    Kolego, osłabiasz fachowców takim postem. Diagnoza końcówki mocy to elementarz dla elektroników. Nie spojrzałeś nawet jaki ma symbol układ w niej pracujący a nam nie chce się szukać po schematach za Ciebie. Spróbuj pisać jak elektronik który chce się czegoś nauczyć i jest dokładny a nie jak klient który myśli że ktoś go poprowadzi za rączkę by fachowiec nie zarobił na naprawie.
    Post przenoszę do początkujących serwisantów gdyż tam powinni mieć więcej cierpliwości. Ale jeśli się okaże że jedynym motywem jest zaoszczędzenie na naprawie a nie nauka to nieliczyłbym na wielką pomoc. Trzeba zadać sobie trochę trudu, w końcu masz internet, spisać symbol układu, poszukać schematu radia lub noty aplikacyjnej podejrzanego scalaka, poczytać w niej co układ potrzebuje do pracy a w razie wątpliwości zadać sensowne pytanie a napewno Cię ktoś pomoże a nie rozwiąże problem za Ciebie.

SławeK
    Jesteś amatorem. Nie masz narzędzi. Nie masz praktyki. Brak ci podstaw. Do wymiany tego scalaka potrzebujesz: miernik do zdiagnozowania, lutownice i odsysacz do demontażu, cynę i kalafonię do montażu. Bo kombinerkami i kawałkiem drutu się tego nie da zrobić. W gruncie rzeczy, to nawet nie wiesz, który to element. Nie masz żadnej praktyki w tego typu pracach, a płytka drukowana należy do delikatnych i można zrobić niezłe "kuku" przegrzewając punkty lutownicze. Ogólnie kiepsko to widzę... I teraz zastanów się czemu tyle to kosztuje w serwisie...
  • Poziom 25  
    Mam problem z tym radiem a mianowicie : wszystko działa i gra tylko wyświetlacz w panelu wyświetla wszystkie segmenty i nie można nic odczytać . Czy padł LC 75823 w panelu ?