Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy System

gulson 11 Sep 2003 12:35 11143 55
Optex
    gulson
    System Administrator
    pomysł bardzo dobry, namiastka tego już jest...

teraz wartołoby stworzyć tematy na samej górze odnośnie bardziej precyzyjnego podziału

Zapraszamy do współpracy i pomocy jak ktoś ma czas
  • Optex
    grzechugd
    Level 21  
    SlaweK bardzo dobry pomysł jestem jak najbardziej zaaaa.
    Może nazwac go lepiej ZŁOMOWISKO :)
  • Optex
    Robi
    Level 24  
    Witam
    Pomysł kolegi Sławka jest dobry - ale czy w pewnym momencie strona główna elektrody pl. nie będzie dłuższa od papieru toaletowego???
    Mnie już boli palec od przewijania skrolem (800x600) :D
    Może by tak trochę zakładek umieścić w głównych zakładkach np. TV/ -->dowland-uplad TV & Co kupić i gdzie kupić?/-->Bazar Podzespoły Gdzie Kupić? itd.???
    W ten sposób strona będzie przejrzysta i nie będzie wystraszać nowych forumowiczów.
    Co o tym sądzicie???

Pozdrawiam
    SlaweK
    Level 43  
    Wszystko fajnie ale widzę pewnie niezrozuniemie. Kamil chyba właśnie dodał działy Co i gdzie kupić.... Nie o to chodziło. Bardziej o to czego NIE MOŻNA KUPIC, o częsci które nie występują jako zamienne, które mozna wymontować tylko ze sprzętu który idzie na kasację.

Prowadzę serwis i wiem że zalega każdemu sporo złomu który szkoda wyrzucić a częsci albo są niedostępne albo bardzo drogie. Chodzi
    mi głównie o częsci na tzw "przeszczepy"

Bardziej adekwatną nazwą było by Poszukuję podzespołu.

SławeK
    elektryk
    Level 42  
    Co z działem FAQ? Chodzi o to żeby stworzyć dział w którym nie można zakładać nowych wątków ani dopisywać, ale żeby pogrupować popularne tematy tematycznie (np USB,dzielenie sieć, linux a sieć, rs485, cd w aucie, dyski twarde ....)
    Ostatecznie moge go poprowadzić.

PS i przydałaby się "ściąga" w FAQ z ciągami oznaczającymi symbole ohm mikro itp.
    gulson
    System Administrator
    elektryk FAQ miał powstać już dawno, ciężko jest jednak prowadzić i selekcjonować tematy już w działach istniejących. Osobiście czytam 20% wszystkich wiadomości, na więcej nie mam czasu. Ale ale czy ja dobrze widzę, chcesz poprowadzić, więc zapraszam :)
    lukaala
    Level 14  
    Witam.
    Ponieważ jestem instalatorem systemów alarmowych proponuję utworzenie działu :systemy alarmowe z podziałem na systemy alarmowe stacjonarne i systemy alarmowe samochodowe, oraz utworzenie działu :
    domofony.
    Pozdrawiam
    Jurek
    lukaala(malpa)poczta.onet.pl
    gulson
    System Administrator
    być może powstanie forum Systemy Alarmowe oraz Domofony (Bramofony), jednak ze względów technicznych będzie wszystko razem, sprawdzimy jakie jest zainteresowanie tym tematem. Odnośnie systemów alarmowych i zabezpieczeń w samochodach zapraszamy narazie do Elektronika Samochodowa.
    Owsik
    Level 22  
    elektryk wrote:
    PS i przydałaby się "ściąga" w FAQ z ciągami oznaczającymi symbole ohm mikro itp.

Przydalaby sie taka sciaga z symbolami :) Moglaby byc umieszczona tam gdzie emotikony bardzo wygodnie pisalo by sie wtedy wiadomosci :)
    techrys
    Level 28  
    Chciałbym zaproponować utworzenie działu komputery - sieci. Jest mnóstwo pytań o sieci, udostępnianie, sieci bezprzewodowe <- potaniały urządzenia więc bractwo rzuciło się na to, a sam dostaję mnóstwo pytań na priva i to nie tylko z tego serwisu. Jest też dużo zapytań o linuxa, sposoby jego konfiguracji do pracy w sieci itd. Może rozwiązaniem byłoby, tak jak proponuje elektryk, utworzenie działu faq, dla sieci->linux, windows, z podanymi gotowymi przykładami konfiguracji zwłaszcza dla linuxa. Btw to trudno jest spotkać w sieci miejsce, gdzie w języku Reja w jednym miejscu byłoby wytłumaczone jak skonfigurowac sieciówkę, zrobić udostepnianie, dzielenie, zaliasować sieciówke, zblokowac kazaa (zupełnie nie wiem po co), a wszystko to potem przesłać userowi za pomocą trudno_konfigurowalnej WL-8305. Z autopsji wiem, że żeby to wszystko przerobic trzeba przejrzeć kilkanascie lub -dziesiąt stron. I tak zazwyczaj potem dostaje się odpowiedź w stylu: "to już było, użyj przycisku szukaj".
    Ewentualnie mógłbym wspomóc swoją skromną wiedzą.
    bobeer
    Level 28  
    techrys wrote:
    Chciałbym zaproponować utworzenie działu komputery - sieci. Jest mnóstwo pytań o sieci, udostępnianie, sieci bezprzewodowe <- potaniały urządzenia więc bractwo rzuciło się na to, a sam dostaję mnóstwo pytań na priva i to nie tylko z tego serwisu. Jest też dużo zapytań o linuxa, sposoby jego konfiguracji do pracy w sieci itd. Może rozwiązaniem byłoby, tak jak proponuje elektryk, utworzenie działu faq, dla sieci->linux, windows, z podanymi gotowymi przykładami konfiguracji zwłaszcza dla linuxa. Btw to trudno jest spotkać w sieci miejsce, gdzie w języku Reja w jednym miejscu byłoby wytłumaczone jak skonfigurowac sieciówkę, zrobić udostepnianie, dzielenie, zaliasować sieciówke, zblokowac kazaa (zupełnie nie wiem po co), a wszystko to potem przesłać userowi za pomocą trudno_konfigurowalnej WL-8305. Z autopsji wiem, że żeby to wszystko przerobic trzeba przejrzeć kilkanascie lub -dziesiąt stron. I tak zazwyczaj potem dostaje się odpowiedź w stylu: "to już było, użyj przycisku szukaj".
    Ewentualnie mógłbym wspomóc swoją skromną wiedzą.

czy nie wystarczy wyslac na sieci bezzprzewodowe, trzepak czy inny portal zajmujacy sie sieciami ??
    pelno tego w necie
    wg mnie dodanie takiego dzialu to nieporozumienie
    spec
    Level 28  
    gulson wrote:
    elektryk FAQ miał powstać już dawno, ciężko jest jednak prowadzić i selekcjonować tematy już w działach istniejących. Osobiście czytam 20% wszystkich wiadomości, na więcej nie mam czasu. Ale ale czy ja dobrze widzę, chcesz poprowadzić, więc zapraszam :)

To moze by tak znalezc po jednej osobie na dzial, jakiegos zapalenca, ktory mialby czas i ochote sie w to bawic i powinno sie udac.
    (osobiscie komp. hardware moglbym sie zajac... jesli bylbym potrzebny :oops: )
    techrys
    Level 28  
    bobeer wrote:

czy nie wystarczy wyslac na sieci bezzprzewodowe, trzepak czy inny portal zajmujacy sie sieciami ??
    pelno tego w necie
    wg mnie dodanie takiego dzialu to nieporozumienie

Pewnie że wystarczy, a nawet do samego diabła byleby się odczepił.
    Sorry za ostry ton, ale w ciągu ostatnich dwóch dni conajmniej dziesięciu osobom musiałem szczegółowo opisać jak pod redhatem zainstalować kartę WL-8305, pomimo że na elektrodzie istnieje link do opisu krok-po-kroku, a nastepnie jak to udostępnić innym, czym się różnią anteny i dziesiątki innych pytań. Myślę, że zebranie tego co jest w tym temacie na elektrodzie i tego co jeszcze będzie w jedno miejsce nie będzie złym pomysłem. Jakies pół roku temu pisałem jednemu forumowiczowi na gg jak sie zabrać do rzeczy, a nie dalej jak tydzień temu na elektrodzie temu samemu na nowo znowu to samo.
    Zresztą, jak będzie tak będzie, czasu mam mnóstwo i mogę pisać wszystkim jedno i to samo.
    Krzysi0
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: elektryk
    FAQ o komputerach gdzieś mi się wala po dysku bo kiedyś zaczeliśmy to pisać ale nie zostało to ukończone. Moge sie z czyjąś pomocą podjąć napisania tego do końca.
    In
    Level 15  
    Może niedoszytałem lub wiem za mało, ciekaw jestem jak znaleść np: użytkownika z Torunia :?: lub użytkownika o imieniu Jaś3
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz.
    In
    Level 15  
    OK!! Szukaj autora działa dzięki,
    ale miasto ????
    TONI_2003
    Moderator
    Chciałem dodać swoje dwa grosze.
    1. Czy nie można by zrobić tak by dana osoba (nowa) musiała wypełnić miejsce zamieszkania natomiast reszta by mogła to pole uzupełnić?
    2. Propozycja z mojej strony jest by stworzyć dział z wiązany z naprawa PC-ów tzn. wrzucić do jednego worka naprawę zasilaczy, płyt głównych, kart muzycznych itd.
    3. Dodać również namiar na Tlen.

z poważaniem TONI_2003
    micro
    Level 19  
    Czy dało by się zmusić wyszukiwarkę do podawania (podświetlenia numeru) strony ze schematem ,który jest szukany?.
    Wpisanie w wyszukiwarce np.an2200 daje w wyniku 3 strony! , a zdarza się i pięć przy innch schematach.Przeszukanie tego może doprowadzić do furii (a i o przeoczenie nietrudno) ,a przecież schematów przybywa....Może schematy podzielić na firmy to było by trochę mniej szukania...?
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Podobno teraz mamy demokrację więc nie ma przymusu. Miejsce zamieszkania nie jest niezbędnym elementem dla funkcjonowania forum jakim jest Elektroda. Namiar na tlen czy GG jest też dobrowolnę formą chęci komunikowania się między userami.
    Propozycja osobnego działu naprawy PC jest nietrafna, istniejące już działy w grupie KOMPUTERY skutecznie rozwiązują ten problem.
    Olon
    Level 12  
    Moja propozycja to drobna zmiana w nazwie forum Elektronika Samochodowa , na Elektronika /Schematy Samochodowe. Być może pozwoli to lepiej ocenić , gdzie zadać pytanie odnośnie samochodowych instalacji elektrycznych.
    In
    Level 15  
    Mam jeszcze jedno pytanie lub propozycje.
    jest wiele postów bez odpowiedzi ,wysłane jeszcze w pierwszych dniach Elektrody. Sam mam taki post z ubiegłego roku ,bez odpowiedzi i niewielu czytających.
    Więc może by tak usuwaś je , zawsze to więcej miejsca,
    Najlepiej aby autor postu był w stanie go usunąć, uznając go jakko bezwartościowy. Lub np.posty bez odpowiedzi po np.6 miesiącach usuwać.
    A poco posty bez sęsu trzymane w "koszu"???
    Wszystko to czyni sztuczny tłok
    Pozdrowienia
    micro
    Level 19  
    Myślę ,że należałoby dać możliwość zmiany gorszej jakości plików (schematów,artykułów) na lepsze.
    Ostatnio zacząłem przetwarzać moje stare zbiory RE (kilka numerów z r.85 mam gotowe).Rocznik zajmuje mniej więcej tyle samo miejsca ,ale jest w PDF-ie,zdecydowanie czytelniejszy i artykuły mogą być wyszukiwane (strona ze spisem treści po OCR).To co znalazłem na Elektrodzie jest niestety mało czytelne :(
    Jeśli góra pozwoli mogę przesłać jeden nr. na próbę.
    lukaala
    Level 14  
    mnie tez przychodzi powiadomienie a nie można zaprzestać powiadamiania .Coś się wali.
    Poprawcie to,bo puchnie mi skrzynka.
    gulson
    System Administrator
    elektryk
    Level 42  
    Widze że pojawił się nowy obrazek odróżniający urzytkownika ukryte od nieobecnego. Niechciałbym marudzić ale przydałoby się też go przetłumaczyć.