Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio BERLIN i brak jakichkolwiek stacji radiowych!!!

Mcgiver 20 Jan 2007 00:21 1717 8
    Mcgiver
    Level 12  
    Witam!
    Mam problem z radiem samochodowym firmy "BERLIN" przynajmniej tak na nim pisze.
    A więc radio się włąncza i gra normalnie na kasecie, ale jak przełanczam na Radio FM/MW/AM to nic nie znajduje podczas wyszukiwania.
    W głośnikach szumi ale nic nie znajduje.
    Radio ma tuner cyfrowy, samo wyszukuje i programuje stacje.
    Co do kasety i wejścia CD in to bez zarzutu.

Po otwarciu obudowy znalazłem tylko taki układ scalony DAEWOO DMC4001-001.
    Jestem w tej kwestii całkowicie zielony. Czy da się go chałupniczą metoda naprawić? Czy to robota już dla fachowca.
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    SlaweK
    Level 43  
    Bez wiedzy to nawet ze scyzorykiem McGivera będziesz miał kłopot. Spróbuj go wydłubać a jak nie pomoże to nie nieś już do fachowca. ;)

A poważnie, to może lepiej sprawdź antenę, tylko nie organoleptycznie.

SławeK
    Mcgiver
    Level 12  
    Hehe!
    Fajnie sobie jest pożartować z nowego, co nie?

A tak na serio to najpierw padło w nim wejście CD IN - już naprawiłem, potem podświetlenie - też naprawiłem.
    Co do braku jakichkolwiek stacji radiowych to tego juz nie wiem jak naprawić.

P.S. postaram się wrzuci zdjęcie tego Radio.
    Pozdrawiam

Edit:
    Tak sie składa że mam w garażu wolny akumulator parę 40W głośników oraz napęd CD-ROM od kompa.
    Więc chciałem zrobić sobie mini wierzę z Radio, CD, Kasetami do garażu.
    Żeby coś grało jak grzebie z autami.
    Mcgiver
    Level 12  
    Fale to FM 88MHz - 108MHz, MW, AM.
    Radio przestało odbierać juz w aucie.
    Zastąpiłem je innym, a teraz chciałem je zastosować w garażu.
    Co do anteny to wejście i przewód w Radio wygląda na sprawne.
  • Helpful post
    SlaweK
    Level 43  
    Obawiam się że zrobiłeś co mogłeś i co było widać i dalej to już robota dla kogoś kto się zna. Coś mi tu chińską tandetą pachnie ten model radia i o ile poobrywane przewody mogłeś polutować to dalej bez miernika, schematu, doświadczenia nie zajdziesz, po prostu, trzeba określić czy tor radiowy pracuje z pogorszoną czułością co znaczało by uszkodzenie w układach wejściowych głowicy ukf czy wcale nie pracuje co mogło by sugerować brak któregoś z wewnętrznych zasilań, np bloku pośredniej częstotliwości czy samej głowicy. Mam nadzieję że teraz rozumiesz dlaczego się śmieję jak ktoś z motyką na śłońce się porywa i szuka mapy drogi. A powiedzenie że głupi ma szczęście dość często się sprawdza, może zauważysz że jeszcze coś jest urwane...

SławeK
    Mcgiver
    Level 12  
    Witam!
    No szkoda.
    Jeszcze przejże ścieżki na płycie i a może coś sie przerwano lub znajdę jakiś zimny lut.
    Załanczam fotki tego radia i zawartości w środku.
    A w poniedziałek zaniosę do fachowca, może on coś na to poradzi, w granicy ok 30 zł jeszcze się skusze i dam naprawić.

Na który element mam szczególnie zwrócić uwagę?
    Dzięki za wszystkie wypodpowiedzi.

P.S. fotki robione komórką wiec kiepskiej jakości.
    SlaweK
    Level 43  
    Szczerze mówiąc w lecie dałem się uprosić i zajrzeć do podobnego badziewia, na podobnej głowicy. Przelutowanie jej pomogło na miesiąc potem znów ogłuchł i nie wiadomo dlaczego heterodyna głowicy stała, odpuściłem sobie walkę z nim. Lepiej za takie pieniądze kupić proste, starsze markowe radio które wiele lat jeszcze posłuży i będzie grać poprawnie. A w takim to jakość odbioru w czasie jazdy pozostawia wiele do życzenia. Jedyna drobna zaleta to wejście z przodu do playerka MP3, jakość wystarczająca niewybrednym użytkownikom a nie ukradną szybko takiego.

SławeK
    Mcgiver
    Level 12  
    Sam mam w aucie JVC KD-G401, świetnie łapie częstotliwości i nie przerywa CD na naszych polskich drogach + głośniki Magnat 3drożne.
    Ogólnie jak na moje potrzeby to jest sprzęt wystarczający.

Co do tego berlina to skoro leżał sobie w szafie to pomysałem że naprawie i podłącze do niego CD-ROM od kompa w to wejście CD IN.

Mam też komplet głośników które chciałem wmontować w obudowe z Plexi, ale może poszukam jakiegoś markowego radia z CD In na allegro.

Pozdrawiam