Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace nie chce zapalić

Robson40 20 Jan 2007 12:36 3283 4
 • #1
  Robson40
  Level 13  
  Pomocy! Moja kochana Renia (1988,2.2 benzyna +LPG z wtryskami)nie chce zapalić.Rano wyjechałem z domu bez żadnego problemu ,a gdy chciałem powrócić do domku po pracy odmówiła mi posłuszeństwa. Rozrusznik kreci , iskra jest ;objaw podobny jak przy zalanym silniku,zważywszy ,że po wytarciu świec na krótką chwilę silnik zapalił i zgasł.Po kilkudziesięciu nerwowych próbach zapalenia mam teraz benzynę w oleju(ale temu chyba niema się co dziwić).Ostatnio wymieniane były pierścionki olejowe,uszczelki , planowana głowica i przez kilkadziesiąt kilometrów nie było żadnych problemów.Włożyłem trochę za dużo pieniążków w ten samochód ,dlatego teraz szkoda mi go złomować .
 • #2
  btomi
  Level 16  
  witam a świece to dawno były wymieniane jak zalewa to wskazuje na nie(ale cztery naraz hmm ale to możliwe czasem tak się zdaża). Sprawdź tez czy przypadkiem nie chodzi jednocześnie na gazie i benzynie. Powodzenia
 • #3
  cjr
  Level 21  
  Spróbuj odpalić na gazie, jeśli się uda sprawdź wtryskiwacze. Mam taki sprzęt na warsztacie - klient zalał jakiegoś białoruskiego paliwa śmierdzącego rozpuszczalnikiem, od tego poleciały wtryskiwacze, lały za dużo. Teraz w silniku jest mieszanina oleju z benzyną w proporcji 1:10, sięga do tłoków.
 • #4
  Robson40
  Level 13  
  Świece niedawno zmieniane, natomiast mam pytanie do CJR jak sprawdzić wtryskiwacze ? I jak je zdemontować ?Czy są wkręcone w listwę zasilającą,czy tylko wciśnięte ?Pytania zapewne naiwne ,ale do tej pory interesowałem się tylko tym gdzie wlew paliwa.
 • Helpful post
  #5
  cjr
  Level 21  
  Tylko wciśnięte. Może paliwo jest już na tłoku i dlatego zalewa silnik. W tym przypadku, który robiłem była jeszcze źle zamontowana kopułka - palec był za nisko, przy kręceniu iskra ok ale już w cylindrze była za słaba. Ciśnienie sprężania sprawdzone?