Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RadioCode - wsady do pamięci w odbiornikach fordowskich

tsu 09 Wrz 2003 11:56 2886 15
  • #1 09 Wrz 2003 11:56
    tsu
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    Czy może mi ktoś powiedzieć, gdzie można znaleźć wsady do układów pamięci radioodbiorników samochodowych? W chwili obecnej potrzebuję do radia Forda (teraz nie mam przed sobą modelu radia i rodzaju pamięci, więc nie pamiętam).
    Czy w ogóle istnieje jakiś szeroki download z takimi wsadami? I nie tylko do Forda?

Pozdrawiam

0 15
  • #2 09 Wrz 2003 12:27
    SlaweK
    Poziom 43  

Niestety, wszystkie zostały pozamykane, głównie ze względu na to że coraz mniej jest roboty a coraz więcej grzebaczy którzy niewiele potrafią i tylko wgrywają wsad ze znanym kodem i przez to najczęsciej psują włąściwości radia. Trzeba samemu założyć sobie taką bazę i zobaczymy czy będziesz zainteresowany udostępnianiem jej wszystkim. Podkładanie innej zawartości to ostateczność, gdy nie ma innego wyjścia,jak brakuje pamięci lub została uszkodzona. Jak już pisałem w pamięci znajduje się sporo danych konfigurujących i dostrajających radio. I choć na pierwszy rzut oka wszystko działa i jakoś odbiera to np.nie zawsze widać że nie zatrzymuje się na słabszych stacjach, przesuwa się synteza częstotliwości itp.
    Ale jak łądnie poprosisz i opiszesz swój problem to znajdzie się ktoś kto poratuje Cię wsadem. Tylko tutaj uwaga, jest tutaj kilka osób które wysyłają wszystko co mają na dany temat i najczęsciej sami nie potrafią tego użyć, nie wiedząc dokładnie do czego to służy. Często robią w taki sposób więcej szkody niz pożytku.

A jak będziesz zakładał swoją bazę to warto opisywać dokładnie dany wsad. Typ, numer radia , procosora,model, wersja. Wszystkie numerki są ważne bo danego modelu zdarzało się kilka bardzo podobnych ale jednakj innych wersji.

SławeK

0
  • #3 09 Wrz 2003 12:32
    djlj24
    Spec od car audio

Bazy są ale na szczęście w większości kodowane. W zasadzie to trzeba minimum wiedzy aby sobie poradzić z wieloma radiami nie zmieniając strony. Ale ludzie czekają na gotowe. Na szczęście na radiach utupionych po akcji code zarabia się dużo więcej niż za kod. A i można takie radio tanio kupić :-).

0
  • #5 09 Wrz 2003 13:41
    tsu
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi.
    Radyjko jest zakodowane, trzeba wklepać 3-cyfrowy kod którego wcześniejszy właściciel nie pamięta. Układ pamięci to chyba 93C06 (pewności jednak nie mam, sprawdze wieczorem i napiszę wszystkie dane).

0
  • #6 09 Wrz 2003 14:08
    SlaweK
    Poziom 43  

W sumie to najpostsze radio i jeśli potrzebujesz do niego wsad to nienajlepiej o Tobie świadczy. Kod to pierwsze 3 cyfry przy odczycie 8 bitowym a blokadę to sobie sam ustal. Powiem tylko ze zeruje się 2 bajty.
    A jeśli zobaczysz na wyświetlaczy EE to będziesz miał zagadkę.

SławeK

0
  • #7 09 Wrz 2003 15:08
    jano2300
    Poziom 17  

Jestem tutaj od niedawna (na tym forum) ,ale widzę że poziom tego forum spada na dno zamiast iść do góry.
    Czy nie uważacie ,że posty w temacie ,który były już wielo,wielokrotnie wałkowane powinny być banowane .
    Ja nie mam i nigdy nie miałem nic przeciwko pomocy komuś .No ale naprowadzić kogoś ,dać mu wskazówkę ,wspomóc wsadem jeżeli faktycznie jest taka potrzeba to jedno , a odwalanie za kogoś całej pracy ,podawanie na tacy "gotowca" to drugie .
    Przecież jak będziemy dalej pisać bezsensowne ,powtarzające się posty i robili pogaduszki jak teraz :) ,to portal na żadnym serwerze tego nie uciągnie :(.

0
  • #8 09 Wrz 2003 21:32
    makumba
    Poziom 13  

JANO MASZ RACJE ALE!
    ciągle pojawiają się nowi świat idzie do przodu
    siedzę w seriwsie już sporo lat ale na forum jestem zupełnie zielony dla minie to nowość tak jak inumerki dla innych .
    Chcą sprubować

0
  • #9 09 Wrz 2003 23:02
    erel
    Poziom 19  

SlaweK napisał:

A jeśli zobaczysz na wyświetlaczy EE to będziesz miał zagadkę.

A jak nic nie zobaczysz to znaczy , że druk dwustronny tego nie przeżył :D

0
  • #10 10 Wrz 2003 00:02
    SlaweK
    Poziom 43  

Zobrazuję nieco tą sytuację. Jest tutaj też bardzo wielu którzy mając garaż kupują klucz do świec i otwierają warsztat samochodowy. A potem pytają jakie świece kupić. I co najśmieszniejsze znajdują klientów. Cóż, wolny rynek a kto cierpi ? Nieświadmy żeby nie powiedzieć głupi klient!
    Ale to już jest za bardzo off topic...

EOT.

SławeK

0
  • #11 11 Wrz 2003 01:00
    Mirek71
    Poziom 20  

Panowie jesli problem jest idiotycznie prosty- to sie zwyczajnie nie odzywajcie i po sprawie, ja tak robie i wiecie jestem duuuzo spokojniejszy , bo nikt mi nie zarzuca braku kolezenstwa itp ,itd...
    Pozdrawiam
    Mirek

0
  • #13 11 Wrz 2003 10:25
    jano2300
    Poziom 17  

:arrow: Mirku - pozwolę sobie Ci się sprzeciwić .
    1.Forum jest dla nas wzystkich tak ?
    2.Powinno służyć pomocy i ogólnemu rozwojowi tak ?
    3.Poziom powinien się wyrównywać ,a nie rozjeżdżać tak ?

Teraz : jeżeli nkit nie będzie się odzywał na takie posty ,bo np stwierdzi że to śmiesznie proste ,to co ?
    - albo słabsi poczują się odrzuceni i zrezygnują .. bo nikt nie chce im pomóc .
    - albo dostaną pomoc tylko od nieco lepszych w postaci "gotowca" .
    Czy to Twoim zdaniem jest "fair" ?
    Jak widać po moich postach b.chętnie podzielę się wiedzą i naprowadzę kogoś ,kto wykazuje oznaki myślenia :!: .Kolegom u których przegląd postów wygląda : .. potrzebuję .. dajcie .. itd - .. "daję spokój" .
    Często zdarza mi się krytykować i czasami nawet "zrypać" za lenistwo .Myślę jednak ,że nikogo nie uraziłem .Tych którym się taki stan rzeczy nie podoba (leniom,sępom itp) pozostają inni ,którzy uważają inaczej (to ich prawo ).
    Najważniejsze jednak jest to aby każdy poczuł się współtwórcą tego forum i dbał o to aby nie zaśmiecać własnego podwórka.
    :idea: Myślenie ma przyszłość ,ale niewprawionym szkodzi . :P

0
  • #15 12 Wrz 2003 00:16
    Mirek71
    Poziom 20  

Masz prawo sprzeciwiac sie kazdemu :-)
    Spojrz na moje posty sprzed roku - pisalem te same slowa co Ty,ale zapewniam Cie znudzi Cie bezmyslnosc i glupota pewnych osob ...
    Ja juz dalem spokoj ,bo mam dosc :-)
    Pozdrawiam
    Mirek

0
  • #16 12 Wrz 2003 02:56
    SlaweK
    Poziom 43  

A jak tu pomagać skoro wielu nie wie nawet jak zapytać o pomoc. Nie tylko merytorycznie ale obserwuję pojawiające się w listach tak okropne błędy ortograficzne które zrażają mnie do odpowiedzi. Wniosek nasuwa się sam, jak ktoś nie przykłada się do napisania listu to czy przykłada się do roboty ? A któż lubi uczyć papraków ?
    Ładnie ujął to Janusz.

Rozpiciać to można każdy temat, tylko piciać trzeba umieć. :-)

SławeK

0