Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do stroboskopu

21 Sty 2007 00:15 1877 10
  • Poziom 16  
    Witam. Jestem własnie w trakcie składania starownika do stroboskopu i mam pewien problem... a mianowicie działa mi tak jakby w negatywie (np. gdy nie ma muzyki to się dioda świeci, jak muzyka się pojawia to zaczyna się miganie ale w rytm diody gasną zamiast się zapalać..., tak samo jest przy pracy w trybie normalnym - diody sygnalizacyjne świecą a gdy pojawiają sie impulsy to na ułamki sekundy gasną...)
    Przypuszczam że coś jest w części z układem 4017 nie tak (albo że to jego wina) gdyż jak podłączyłem miganie w rytm muzyki bezpośrednio za wyjścia 2 i 3 tego układu (tak jakby je pomijając a zarazem i cały układ) to działa tak jak powinno... nie ma muzyki jest ciemno.. jest muzyka są błyski...
    Jeśli ktoś może pomóc w rozwiazaniu tego problemu to bardzo bym prosił o porady.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Problem w tym, że zamiast palników mam podłączone diody (palnik by się przypuszczam spalił przy czymś takim już) które pracują dokładnie tak samo jak on powinien i jest to samo... impulsy na wyjsciach na optotriaki są takie same jak na diody.
  • Poziom 16  
    Jesli mozna to poprosiłbym, gdyz nie jestem zawodowcem w elektronice... to raczej moje małe hobby, także wiedzy aż tak wielkiej nie posiadam i większości uczę się własnie przez przestudiowanie schematów i rozwiązń.
  • Poziom 16  
    Witam. Zrobiłem wszystko według tego schematu i jest dalej to samo... już nie wiem co z tym zrobić... :/
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Witam ponownie. Przy pomocy BC109B jakoś sobie poradziłem ze sterowaniem ale mam jeden problem jeszcze... chodzi o trafo do tego sroboskopu - to które jest zaraz przed palnikiem - dostałem w sklepie takie z 3 kablami (http://www.nikomp.com.pl/JPG/ZEMJ0237.jpg) i nie wiem który jest którym na schemacie.
    Prosiłbym o pomoc.
    Jak złożę całość, to postaram sie wrzucić jakiś ogólny schemat poprawiony.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dostałem kiedyś coś takiego (załącznik)... kłania się z mojej strony brak konkretnych podstaw... jak mówiłem, elektronika to moje małe hobby i więcej by mi dały jakieś konkretne rysunki bo z tego linku powyżej to nie za wiele rozumiem...