Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle 4.11 - problem z rysowaniem połączeń

21 Sty 2007 09:37 2074 5
  • Poziom 12  
    Ściągnełem eagle 4.11 i mam problem z rysowaniem połaczeń.
    Połączenia narysowane na schemacie nie pojawiają się na rysunku połaczeń na płytce drukowanej.
  • Poziom 21  
    sam musisz je narysować bądz nanieśc elementy na płytke i kliknąć żeby komputer sam je rozrysował :)
  • Poziom 39  
    Witam
    Najprawdopodobniej brak jest połączenia pomiędzy elementami, które widać dopiero na dużym powiększeniu, lub połączenia są niewłaściwe, to znaczy zasilanie układu jest połączone do „Vcc”, podczas gdy powinno być do „Vdd”. Gdy takie rzeczy zaistnieją na schemacie, na płytce nieraz występuje brak połączeń. Użyj „Erc” i zobacz, czy nie ma w raporcie błędów, jeśli są, popraw je i dopiero wtedy przejdź do widoku płytki i sprawdź czy są połączenia.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista EDA
    I jedno podstawowe pytanie: czy kolega używał do rysowania połączeń funkcji line czy net? Bo już były takie przypadki.
  • Poziom 12  
    Używałem "wire" i "net" za każdym razem połaczenia się czasami pokazywały czasami nie. Ale już wiem o co chodzi.

Z opcji "displays" należy wybrać Layers: "93 PIN", pokażą się wtedy kółeczka przy końcówkach elementów w które trzeba trafiać dokładnie w środek. Poza tym jeżeli ciągniemy połaczenie i trafimy w środek tego kółeczka to połaczenie dalej "nie ciągnie" się za myszą tylko kończy się w ostatnim punkcie kliknięcia.
    Dodatkowo jeżeli wybierzemy opcję "show" (oczko na górze po lewej) i kliknięciu na połaczenie zostanie ono podświetlone na jasno zielono, a połacznia z elementami będą zaznaczone na czerwono.
    :D
    Dzięki za pomoc.

mam jeszcze jedno pytanie jak zmienić wielkość i kształt płytki.
  • Specjalista EDA
    Wielkość bardzo prosto: łapiąc za kraweż płytki i ciągnąc aż uzyskasz pożądany kształt i rozmiar. To najprostrzy sposób. A jeżeli chcesz, to możesz stworzyć ją od nowa rysując kształk poleceniami graficznymi w Eaglu. Oczywiście w odpowiedniej warstwie.