Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto - co można ciąć w instalacji?

21 Jan 2007 20:53 4359 15
  • Level 32  
    witam wszystkich
    Panowie potrzebuje informacji praktycznych odnośnie Grande Punto
    jakaś rozpiska ,co ciąć a co nie ,--wersja prawdopodobnie nie ma klucza z pilotem ,jest to 1.4 nowe ,
    Dodatkowo czy ktoś w końcu wie czy można w nowym montowac (bez obaw o gwarancje ) czy strachy dealerów są zgodne z jakimiś przepisami czy tylko z ich chęcia zysku )
  • Level 33  
    Zaraz coś podeślę na pw.Może i z seo coś znajdę.

Dodano po 12 [minuty]:

Sorki ale to co podesłałem to stare punto chyba.Zaraz poszukam nowego.

Dodano po 4 [minuty]:

Masz i nowe.
  • Level 27  
    Co do gwarancji to trzeba dokładnie przestudiować jej warunki, każdy producent ma inne warunki.Na pewno montaż alarmu nie ma wpływu na perforację jak to słyszałem u jednego dealera.
  • Level 32  
    Generalnie wiele razy montowałem do nowych aut , peugeot ,skoda ,audi i nic nie działo sie tylko zawsze były obejścia które trzeba uruchomić żeby auto nie pokazało ze ma alarm,przecież nikt nie zaglda pod deske przy przeglądzie ,mnie bardziej chodzi o to kto ma prawo a kto nie przecież ci którzy pracuja w salonie i instalują to m ają zgodę od własnego szefa który i tak nie wie o co chodzi w montażu -a jak to robią to wszyscy wiedza
  • Level 16  
    Co do gwarancji:

ostatnio montowałem Seo Dolphin'a do Matiz'a 2006-autko świeże prosto od dilera z Częstochowy,nie mieli problemu co do gwarancji warunek musi być alarm atestoawany,i tu ok.fajnie-natomiast montaż radyjka do tegoż samochodu -no cóż na to się nie zgodzili musi być montowany u dilera,bo gość straci gwarancję na elektrę(absurd)

W przypadku Renault jest problem np. Diler Renault Pietrzak -gośc chciał zrobić nową Lagunę diler absolutnie nie bo straci gwarancję-jednym słowem samowolka i wielki bajzel.
  • Level 15  
    Ja osobiście montowałem ze 10 alarmów do Grande Punto i nie ma zadnych problemów z gwarancja na elektryke.
  • Level 32  
    wszystko gra -tak jak myślałem jak sobie wymyśli dealer tak bedzie ale myślę że jeżęli alarm nie figuruje w książce jako zamontowany w salonie wcale nie lepiej a do przeglądu go wyłaczymy a wprzypadku seo wystarczy nie dac pilota to chyba nikt tego nie szuka .gożej jak wyłażą błędy przez złe podpięcie
  • Level 15  
    Na błędy trzeba uważać,a podłączałeś kiedyś już w nim.[/youtube]

Dodano po 57 [sekundy]:

Alarmy montowałem.
  • User removed account  
  • Level 32  
    ten ma taki wyświetlacz i pokazuje jakieś wartości chwilowe spalanie ,można nawet ustawić limit prędkości powyżej której odezwie się piszczek.Chodziło mi głównie o informacje o montazu typu ---na to uważać a to jest tam a z tym jest prze... itd . bo wiadomo że założyc sie da tylko chciałem skorzystać z ułatwienia -po co robić doktorat jak jest forum ,poniewaz nie ma pilota od zamków a centralny jest a na dodatek jestem zwolennikiem alarmów pilotowych to dam tam seo ,jest elektrycznie otw. klapa tylna więc można z pilota ją zrobić na trzecim kanale ,jak ktoś ma takie uwagi (choćby dotyczące pokrywania sie rozpiski cobry ) to chętnie poczytam i pewnie nie tylko ja - a jak zrobie to też do tego nawiąże
    Pozdrawiam
  • Level 15  
    Podam Ci jutro wszystkie kolory przewodów i gdzie sie znajdują tak ok. 21.00 godz. ;)
  • Level 31  
    A pytanie do Ciebie Bartek elektromechanik, było zapewne podyktowane tylko chęcią pogłębienia wiedzy, więc jesli mógł byś podzielić się takową to wszyscy byśmy na tym zyskali.
    Chodziło bardziej o bezpilowówke, bo pilotowy to każdy zakłada sie tak samo.

Dodano po 1 [minuty]:

Pamietaj też , że jesteś tu NOWY na forum, a koledzy prowadzący dyskusje w tym wątku mają juz ładny staż.
    Pozdrawiam
  • Level 32  
    w tym konkretnym przypadku bezpilotówka nie ma zastosowania bo ficik ma zmki centr ale tylko z klucza