Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontrolka ciśnienia oleju w punto 1.1,rozładowany akumulator

21 Sty 2007 21:12 4729 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam punto 1,1 z 98 roku. Problem jest następujący: po przekręceniu kluczyka do pozycji włączenia zapłonu zaświecją się prawidłowo wszystkie kontrolki. Niestety po wyjęciu kluczyka kontrolka ciśnienia oleju nie gaśnie - (prawidłowy poziom oleju). Po uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie, niestety po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków kontrolka dalej się świeci. Po wymianie czujnika ciśnienia oleju, problem się powtarzał z tą różnicą, że po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków kontrolka gasła. Świeciła się tylko po włączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyków. Niewiedzieć czemu po ok 15 godzinach od wymiany czujnika usterka ustąpiła, ale po ok 24 godzinach nastąpiło całkowite wyładowanie akumulatora.
    Mam pytanko: czy wyżej opisany problem związany jest z zwarciem w kostce stacyjnki czy w przekaźniku, a jeżeli tak to którym i gdzie go szukać. Jeżeli jest to kostka, czy można kupić samą kostkę.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    ansed napisał:
    ...po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków kontrolka gasła. Świeciła się tylko po włączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyków..

Jak to możliwe, włączyć zapłon i wyjąć kluczyki. To stacyjka rozwalona do wymiany, najlepiej razem z kostką.
  • Poziom 10  
    silnik jest wyłączony,wyjmuję kluczyk i zapala się kontrolka oleju.Po tym jak włoże kluczyk i zaświecą się kontrolki...nie świeci kontrolka ładowania.po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków...historia się powtarza
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    miałem taki przypadek przebite diody w mostku w alternatorze po odwrotnym podłaczeniu biegunów akmulatora odłacz alternator i powinno zgasnać .pozdr.
  • Poziom 10  
    czy da się te diody wymienić?
  • Poziom 19  
    najpierw sprawdz miernikiem na zaciskach akmulatora czy masz prawidłowe ładowanie do 14,5 14,7 v potem odłacz ten alternator i sprawdz czy zgasła kontrolka cisnienia oleju diody wymienisz jako całosć czyli dodatnie ujemne i wzbudzenia ale najpierw tzreba to skontrolować i pomierzyć .pozdr.
  • Poziom 10  
    dzięki,jutro powalczę...mam nadzieję,że to to;)
  • Poziom 10  
    spalił się regulator alternatora(zwiera pobór ponad 3A).Czy można zastosować inny regulator?
  • Poziom 19  
    po co inny daj taki jak ma być i lepiej sprawdz ten alternator czy pozostałe elementy sa w nim sprawne i nic nie piszesz czy ci ta kontrolka od oleju zgasła jak odłaczyłes alternator od napiecia.pozdr.
  • Poziom 9  
    Witam, dzisiaj mi się zdażył taki sam przypadek przez to że przebiegunował mi się akumulator. Po podpięciu go do samochodu, poleciał jakiś dymek od strony alternatora i teraz świeci się ikonka oleju na desce, mimo tego że mam wyciągnięte kluczyki. Pytanie do Was, co teraz powinienem zrobić?? Podpiełem inny akumulator i samochód zapalił, ale chyba nie ma ładowania. Czy musze wymieniać cały alternator, czy może tylko jakąś jego część??
    Dzięki i pozdrawiam z góry.
  • Poziom 19  
    masz wszystko powyżej napisane jak nie dajesz rady to wybudować alternator i do fachowca ze stanowiskiem prób:D