Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A-klasse 1999, centralny i oświetlenie wnętrza

mirkap 22 Sty 2007 12:27 2595 5
  • #1 22 Sty 2007 12:27
    mirkap
    Poziom 12  

auto nie posiada sterowania pilotem. drzwi otwierają się i zamykają tylko z kluczyka.
    problem jest taki, że nagle przestał działać centralny zamek i zamykając kluczykiem zamykają się tylko te jedne drzwi, tak więc trzeba zamykać każde po kolei. to samo z otwieraniem. otwieramy drzwi kluczykiem, a dopiero po otwarciu klamką otwierają się wszystkie pozostałe. a śmieszne jest w tym wszystkim to, że sterując wewnętrznym przyciskiem otwórz/zamknij cały system działa wyśmienicie.
    a na koniec doszło jeszcze oświetlenie wnętrza, które nie zawsze się wyłącza po zamknięciu drzwi, tzn. czy to na postoju, czy podczas jazdy pali się cały czas, aż tu nagle potrafi zgasnąć.
    dodam jeszcze, że uszkodzony był spryskiwacz tylnej szyby i woda lała się do środka auta.

1 5
  • Deimic Smart Home
  • Deimic Smart Home
  • #3 22 Sty 2007 21:07
    mirkap
    Poziom 12  

elektroniki niestety nie znalazłem. ciężko się dostać pod ten boczek.
    znalazłem natomiast pompkę. jest umiejscowiona przy kole zapasowym, w rogu po lewej stronie. dochodzą tam trzy przewody elektryczne i trzy żółte wężyki.

tymczasem mój problem zmienił trochę swoje oblicze. teraz auto zamyka się i otwiera normalnie, lecz nawet jak zamki odblokowane to po otwarciu drzwi klamką załacza się pompka i to za każdym razem niezależnie czy otwieram kluczykiem czy nie. a nawet jak już są otwarte kluczykiem zamki i jeszcze raz próbuję je kluczykiem otwierać to pompka też załącza.
    no i na razie problem oświetlenia gdzieś zaniknął.

0
  • #5 23 Sty 2007 10:57
    mirkap
    Poziom 12  

obejrzałem tą pompkę i byłą suchuteńka. na to woda nie leciała. tylko na styki w podsufitce koło wężyka od spryskiwacza, tzn. kable od oświetlenia wnętrza, oświetlenia tablicy rej., wzmacniacz antenowy, czujnik zamknięcia tylnej klapy. i dalej być może gdzieś po ściance wewnątrz karoserii, ale nie na dno bagażnika tylko raczej w błotnik.

0
  • #6 23 Sty 2007 11:04
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Nie pamiętam jak jest w a-klasie, ale w niektórych samochodach, jeżeli na na czujniku zamknięcia drzwi jest masa, zamek centralny nie reaguje. Prawdopodobnie wilgoć zamykała obwód krańcówki klapy do masy samochodu i stąd problemy z oświetleniem i zamkiem centralnym. Spróbuj wszystkie zalane styki i złącza dokładnie oczyścić z nalotów i osuszyć.

0