Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka LPT i przejściówka na USB ???

prez8s 22 Sty 2007 18:12 2677 8
  • #1 22 Sty 2007 18:12
    prez8s
    Poziom 33  

Mam taką drukarke formatu A3 HP1100C, ma ona tylko port LPT, chcialbym zeby dzialala takze z USB. Na allegro widze takie przejsciowki LPT/USB, ale ponoc niektóre mają problemy z niektórymi drukarkami. I teraz nie wiem którą kupić żeby nie miala problemów z moją drukarką??

Do Moderatorów: prosze o nie przenoszenie tego tematu, jest on skierowany do speców od drukarek.[/url]

• #2 22 Sty 2007 18:52
    marek216

Poziom 43  

mało prawdopodobne żeby nie zadziało
    jeśli to będzie kabelek 1 - 2 metrów dobrze zrobiony a nie chińska masówka za 5 zł to zadziała

• #3 22 Sty 2007 19:09
    axeland
    Poziom 20  

Witam miałem podobny problem sprawdzałem 3 modele przejsciówek cena od średniej do tych bardziej markowych - skończyło się na kupnie kontrolera PCI -LPT+2xCOM (koszt porównywalny )

• #4 22 Sty 2007 19:21
    prez8s
    Poziom 33  

No wlasnie wypytuje sprzedawcow i jedni mowią ze bedzie dzialac inni ze nie, sam juz nie wiem. Np. ten twierdzi ze nie bedzie dzialac http://www.allegro.pl/item157992575_przejsciowka_usb_na_lpt_centronics_najtaniej.html
    ta ponoc tez nie bedzie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=159993959
    a taka jak tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=159418524 wedlug jednego sprzedawcy bedzie dzialac, a inny ktory ma to samo, mowi ze nie bedzie.
    No i teraz mam mętlik, kazdy mówi co innego.
    Ta drukarka to atramentowka tyle że formatu A3.

Dodano po 5 [minuty]:

axeland napisał:
    Witam miałem podobny problem sprawdzałem 3 modele przejsciówek cena od średniej do tych bardziej markowych - skończyło się na kupnie kontrolera PCI -LPT+2xCOM (koszt porównywalny )

a jaka to byla drukarka?

• #5 22 Sty 2007 21:05
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co do prośby o nie przenoszenie: nie wiesz co kupić?? Na elektrodzie jest od tego odpowiedni dział: "Co kupić gdzie kupić" tam przenoszę tym bardziej żę posługujesz się linkami z allegro które za dwa miesiące stracą aktualność i cały temat będzie do kosza.

• #6 22 Sty 2007 21:17
    prez8s
    Poziom 33  

kosmita napisał:
    Co do prośby o nie przenoszenie: nie wiesz co kupić?? Na elektrodzie jest od tego odpowiedni dział: "Co kupić gdzie kupić" tam przenoszę tym bardziej żę posługujesz się linkami z allegro które za dwa miesiące stracą aktualność i cały temat będzie do kosza.

Chodzilo mi o to, z ktorym urzadzeniem nie bedzie problemu gdy podlacze pod swoja drukarke, dlatego pytałem w dziale drukarek. No ale dobra, skoro tak musi byc, niech bedzie :|.

• #7 22 Sty 2007 21:27
    axeland
    Poziom 20  

A może tak wstąp do najbliższego sklepu komputerowego pogadaj , jeśli nie będzie chodzić to zwrócisz następnego dnia i weźmiesz kolejny do przetestowania wtedy będziesz miał pewność czy ten jest w 100% kompatybilny z drukarką którą posiadasz .

• #8 22 Sty 2007 21:36
    prez8s
    Poziom 33  

No, tylko ze problem jest z dostepnoscią tego, szukalem po sklepach i mają jedynie karty LPT na PCI od 45zł, ale klopot w tym ze ona ma dzialac z notebookiem ktory posiada tylko porty usb. W kazdym razie sprzedawca z tej aukcji http://www.allegro.pl/item156437112_przejsciowka_adapter_usb_2_0_na_lpt_kb1.html
    twierdzi ze będzie dzialac z moją drukarką, no to chyba wezme, zwlaszcza ze jak popatrzylem na komentarze to nie widze zeby ktos mial z tą przejsciowką problemy. Chociaz sam nie wiem, ta drukarka nalezy do tych ktore dzialają takze w dosie, więc nie wiem czy nie musi byc pelnej zgodnosci z portem, ona ma pracowac w winxp i na zwyklym kablu pracuje bez problemu.

• #9 22 Sty 2007 21:47
    axeland
    Poziom 20  

A jeśli do laptopa to zmienia postać rzeczy , faktycznie tylko takie rozwiązanie , napisz o efektach jak dostaniesz tą przejściówkę .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME