Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter CDI - Problem z nawiewem

adrian24 22 Sty 2007 18:32 10760 6
  • #1 22 Sty 2007 18:32
    adrian24
    Poziom 10  

Witam,
    Posiadam Mercedesa Sprintera CDI i po włączeniu ciepłego ogrzewania z prawego wylotu (od strony kierowcy) cały czas leci zimne powietrze a ze strony pasażera wszystko jest w porządku.
    Proszę o pomoc

• #2 23 Sty 2007 19:07
    adrian24
    Poziom 10  

Proszę o pomoc!
    Nigdzie nie mogę znaleźć info komputer nie wykazuję zadnej usterki

• #3 23 Sty 2007 21:15
    Gerri
    Spec od Mercedesów

adrian24 napisał:
    Witam,
    Posiadam Mercedesa Sprintera CDI

Nie jednemu psu Burek - Sprintery CDI są produkowane od wielu lat, w róznych modelach i o różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych ogrzewania.
    SORRY - NIE MAMY SZKLANEJ KULI.

adrian24 napisał:

i po włączeniu ciepłego ogrzewania

To jest jeszcze "zimne ogrzewanie"? :lol:

adrian24 napisał:

z prawego wylotu (od strony kierowcy) cały czas leci zimne powietrze a ze strony pasażera wszystko jest w porządku.

Nawet nie napisałeś, czy jest klima.... Jeżeli jest zwykłe ogrzewanie, a Sprinter stary, to nie jest możliwa sytuacja, żeby ze wszystkich nawiewów leciało ciepłe powietrze, a z jednego zimne. Taka opcja pojawiła się dopiero w najnowszym Sprinterze (nawiewy na górze deski rozdzielczej dostarczają tylko zimne powietrze)
    W starym Sprinterze układ jest mechaniczny i komputer nic nie wykaże.

Pzdr.

• #4 24 Sty 2007 18:48
    adrian24
    Poziom 10  

Przepraszam za słaby opis usterki. Mercedes Sprinter rok 2003 CDI, bez klimy, wersja towarowa. "Zimne powietrze" oznacza chłodne powietrze wydobywające się z nawiewu mimo ustawienia na nawiew ciepły.
    Wcześniej wszystko było tak jak należy - ustawiałem temperature nawiewu na czerwone pole i ze wszystkich wyprowadzonych nawiewów miałem ciepłe powietrze. Teraz ciepłe powietrze wydobywa się jedynie z nawiewów po stronie pasażera, a ze strony kierowcy powietrze jest chłodne.

• #5 24 Sty 2007 19:18
    Gerri
    Spec od Mercedesów

No to nie wiem: tak jak napisałem, jeżeli nie ma klimy, to rozdział powietrza jest wyłącznie mechaniczny, i jest jeden zawór od ogrzewania, również sterowany mechanicznie. Jest to auto o numerze WDB9046.... i jeżeli chodzi o nawiewy znajdujące się nad wnęką radia, na środkowym podszybiu, to tam zawsze leci zimne...
    Złudzenie ciepłego występuje po włączeniu obiegu wewnętrznego, wtedy powietrze jest brane z kabiny i może sprawiać wrażenie podgrzanego.
    Nie przejmuj się - człowiek czasami sugeruje sie jakimiś pierdołami :D
    Kiedyś klient starał mi się udowodnić, że mu świeca płomieniowa nie działa (a DZIAŁAŁA!). Nie przemawiało do niego żadne tłumaczenie, że auto wypuszczono z fabryki bez takowej :D
    Sprawdź to, co powiedziałem.
    Pzdr.

• #6 04 Lut 2010 18:32
    guzi007
    Poziom 12  

Witam.
    Mam identyczny problem jak w temacie. Od strony pasażera leci ciepłe powietrze, a od strony kierowcy zimne:cry:. Problem dotyczy samochodu sprinter 2001r, z manualnym ogrzewaniem.

• #7 04 Lut 2010 21:10
    ele5
    Poziom 26  

Koledzy ćwiczyłem to na kilku firmowych sprinterach CDI "nowa decha". Zapchana i zamulona nagrzewnica daje taki efekt. Należy także sprawdzić "chory zawór" miałem na myśli konstrukcje zamykająca obieg przez nagrzewnice i otwierając za razem obieg płynu z powrotem.Często w pozycji na MAX płyn nie przepływa przez nagrzewnicę całkowicie tylko wraca częściowo do silnika.Jak zobaczycie na własne oczy jak to działa to dopiero zrozumiecie jakie to chore rozwiązanie. Niestety w obu przypadkach trza zwalać deske.....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME