Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik centralnego zamka

Wiech26 22 Jan 2007 19:20 4600 10
 • #1
  Wiech26
  Level 19  
  Mam mały problem...kumpel ze swojego samochodu przeznaczonego do kasacji zdemontował centralny zamek ze sterownikiem.Zrobil to w możliwie najprostrzy sposób...uchlastał wszystkie przewody nożem.Nie mogę teraz połapać się w sterowniku zamka....nie mam żadnego papierka i nie mogę znaleźć nic na jego temat.Jest to sterownik pobudzany z centralki alarmowej,pisze na płytce ProCar Ster 1,2.Wychodzi 6 przewodów.Może ktoś mi podpowie co to za ustrojstwo...chociaż oznaczenia przewodów...
 • #2
  mr-perch
  Level 29  
  A może jakieś foto lub jakieś kolory kabli...
 • #3
  hezek
  Level 12  
  z jakiego samochodu ten centralny pochodzi i do jakiego chcesz go zamontowac? jesli byl on po ludzku instalowany w tamtym samochodzie to wystarczy polaczyc kolorami równolegle wszystkie silowniki jesli jeden z nich jest masterem to wychodza z niego dodatkowe kable sluzace do wyslania impulsu do sterownika w celu uruchomienia pozostalych silowników a z alarmu wysylane byly impulsy minusowe jeden do zamkniecia 2 do otwarcia czyli masz problem z 4 przewodami, od alarmu i zasilającymi inne połącz zgodnie z kolorami jesli zdejmiesz obudowe sterownika przewaznie na płytce opisane sa przewody zasilające + i - pozostale dwa słuzą do podłączenia pod alarm lub sterownik z pilotem. W moim starym oplu spodkalem sie z smiesznym sterownikiem montowanym w drzwiach i spełniał on funkcje mastera a we wszystkich drzwiach zamontowane były slave.
 • #4
  grzech12
  Level 17  
  Proponuje rozebrać i wszystko będzie jasne :D
 • #5
  solecki.m
  Level 26  
  Wiech26 wrote:
  .....................Jest to sterownik pobudzany z centralki alarmowej,pisze na płytce ProCar Ster 1,2.Wychodzi 6 przewodów.Może ktoś mi podpowie co to za ustrojstwo...chociaż oznaczenia przewodów...

  No właśnie, może chociaż podasz fotę tego urządzenia bez obudowy ale z wtyczką i przewodami, wtedy będzie nam łatwiej Ci pomóc. Tych sterowników była naprawdę cała masa.
 • #6
  Wiech26
  Level 19  
  Sterownik chodził w Nexii teraz chcę go wykorzystać do sterowania zamkiem w Uno.Sterować ma centralka Tytan Max Plus.
  Sterownik centralnego zamka
 • #7
  renqien
  Level 32  
  Wszystkie siłowniki łączysz równolegle i dopinasz kolorami do sterownika. Dodatkowo na czerwony podpinasz plus zasilania, a na czarny masę. Z alarmu brązowy i brązowo-żółty podpinasz do białego i brązowego w sterowniku (nie ma znaczenia, że dochodzą do niego przewody od siłowników)
 • #8
  Wiech26
  Level 19  
  Ok dzięki...rozgryzłem to wreszcie.Szkoda go było wyrzucać bo chodził do samego końca samochodu.Jeszcze raz dzięki...
 • #9
  Ryżu
  Level 11  
  Witam. Posiadam taki sam sterownik centralnego zamka i chciałbym go podłączyć no mojego fabrycznie zamontowanego zamka w fordzie sierra i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Impuls z centralki alarmowej jest w stanie otwożyć tylko jedne drzwi. Jak go podłączyć do centralki Cheetah Basic. Proszę o szybką pomoc.

  Z centralki alarmowej moi wychodzi dwa kable Brązowy i fioletowy zaś w tej centralce nie mam żadnego takiego wyjścia jak to podpiąc do kupy
 • #10
  renqien
  Level 32  
  Prosto się nie da, trzeba przerabiać ścieżki na laminacie, a to już wymaga wiedzy.

  Kup dwa przekaźniki i zamontuj wg. opisów z elektrody. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, to podjedź do jakiegoś instalatora, niech ci podłączy za parę złotych.
 • #11
  Ryżu
  Level 11  
  Tak tez uczyniłem, wyciągnołem sobie te dwa przekaźniki i podłączyłem wszystko. Działa aż miło.