Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Menadżer zadań - uciążliwe procesy

kubuxxx 22 Sty 2007 23:20 1845 3
  • #1 22 Sty 2007 23:20
    kubuxxx
    Poziom 12  

witam!
    Otóż mam problem.
    Ostatnio mój anty wirus wykrył kilkadziesiąt wirusów, więc jak trzeba było to zeskanowałem cały dysk i je usunąłem, lecz od tego czasu w procesach w menadżerze zadań pojawiło się kilka nowych procesów, których się nie da zakończyć a żrą mi pamięć. Te procesy to np.
    - symlcsvc.exe
    - SPBBCSVC.exe
    - SNDSrvc.exe
    - ccEvtMgr.exe
    - ccSetMgr.exe i inne.
    A tak na marginesie, gdzie się wyłącza procesy, które się włączają wraz ze startem systemu.
    Pozdrawiam :D

0 3
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 22 Sty 2007 23:41
    paweliw
    Spec od komputerów

Co do procesów (właściwie usług) to wejdź np. na stronę List of Windows XP/NT services i sprawdź Twoje procesy/usługi.
    Masz też google.pl, wystarczy tam wyszukać Twój plik *.exe ...
    Notabene, wszystkie procesy dotyczą Symantec Internet Security, więc nie radzę ich wyłączać.
    Jak za mocno obciążają komputer, zmień zapezpieczenia na "lżejsze", tematów o antywirusach i firewalach było na forum mnóstwo, wystarczy użyć opcji SZUKAJ ...

Procesy/usługi wyłącza się w Konsoli usług, w Start ->Uruchom wpisz services.msc. Radzę zachować jednak ostrożność i poczytać temat Services - Usługi w XP, Które wyłączyć ? zanim zaczniesz cokolwiek wyłączać ...

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 23 Sty 2007 09:59
    gregor74
    Poziom 10  

Jeśli już nie ma wirusów to można spróbować naprawić bieżącą instalację systemu z poziomu instalatora windows. Kilka razy już korzystałem z tego rozwiązania i pozwala to na uporządkowanie sytemu bez utraty danych i programów oraz przyspieszyć działanie systemu.

0
  • #4 23 Sty 2007 12:21
    prez8s
    Poziom 33  

msconfig - tam masz duzo mozliwosci, uruchamia sie poprzez wpisanie w "uruchom..." "msconfig" i enter.

0