Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion DRB3375V zakresy fal

Krzychu7 23 Jan 2007 09:09 1707 2
    Krzychu7
    Level 40  
    Witam. Mam w naprawie ten model radia. Przy okazji zwróciłem uwagę na zakresy fal tunera. Według opisu na obudowie radio powinno posiadać 3 zakresy: FM, MW, LW. Tymczasem przy przełączaniu przyciskiem BAND dostępne są tylko: FM1, FM2, FM3. Czy jest to usterką, czy też mam jakąś "okrojoną" wersję? Przy okazji zapytam, dlaczego podświetlenie panela podzielone jest na 2 obwody (przyciski 12V i wyświetlacz LCD 8V), radio nie ma w złączu ISO pinu służącego do regulacji podświetlenia a oba obwody zawsze załączają sie równocześnie. Jako źródło światła w obu przypadkach są zastosowane żarówki na 14V.
    Clarion DRB3375V zakresy fal
  • Helpful post
    sq6ade
    Level 40  
    Wersja DRB3375V ma system Traffic VF ale nie ma zakresu MW/LW.
    Bliźniak DRB3376E ma MW i LW.Tak jest napisane w serwisówce.
    Może pomyłka na naklejce?
    Radio ma możliwość podświetlenia samych przycisków (gdy jest wyłączone) jak jest podane 12V na pin ILL.
    W protoplaście tego modelu czyli w DRB3275V pinu ILL faktycznie nie ma.
    Krzychu7
    Level 40  
    Witam. Dzięki za informację. Co do podświetlenia samych przycisków, to w kostce ISO nie ma tego pinu. Są tylko 4 piny: +12V przed stacyjką, +12V po stacyjce, masa, +12V po załączeniu radia (sterowanie anteną automatyczną). Na płycie radia jest tranzystor służący do załączania oświetlenia ale połączenie jest przerwane ponieważ brak rezystorów (widać, że nikt tam nie grzebał). Pozdrawiam.