Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VHDL] Problem z funkcją to_stdlogicvector

konjo123 23 Sty 2007 09:12 1292 2
  • #1 23 Sty 2007 09:12
    konjo123
    Poziom 12  

Witam,

Znalazlem w necie taki kod (http://konjo.go.pl/vhdl/lz77.vhd) i chcialem odpalic, ale przy kompilacji (w Active-HDL) pojawiają sie bledy (w liniach 100, 102 i 107) dotyczące funkcji "to_stdlogicvector":

COMP96_0305: Cannot find function to_stdlogicvector for these actuals.
    COMP96_0104: Undefined type of expression

Juz sie dowiedzialem, ze akurat ta funkcja (z 2 argumentami) jest najprawdopodobniej specyficzna dla firmy Synopsys i albo bede musial sciagnac ichnią biblioteke "std_logic_arith" albo samemu przeladowac funkcje. Niestety w googlach nie znalazlem wiec mam pytanie:

Czy moze ktos ma odpowiednią biblioteke albo kiedys robil przeladowanie tej funkcji i moglby sie podzielic?

Jako ze jestem początkujący, to nie mam bladego pojecia jak to zrobic, a w necie nic nie znalazlem, prosze o jakąs pomoc. Sprawa jest raczej pilna :)

Z gory dzieki za pomoc

0 2
  • #2 23 Sty 2007 11:01
    griva
    Poziom 16  

konjo123 napisał:
    Witam,

Znalazlem w necie taki kod (http://konjo.go.pl/vhdl/lz77.vhd) i chcialem odpalic, ale przy kompilacji (w Active-HDL) pojawiają sie bledy (w liniach 100, 102 i 107) dotyczące funkcji "to_stdlogicvector":

COMP96_0305: Cannot find function to_stdlogicvector for these actuals.
    COMP96_0104: Undefined type of expression

Juz sie dowiedzialem, ze akurat ta funkcja (z 2 argumentami) jest najprawdopodobniej specyficzna dla firmy Synopsys i albo bede musial sciagnac ichnią biblioteke "std_logic_arith" albo samemu przeladowac funkcje. Niestety w googlach nie znalazlem wiec mam pytanie:

Czy moze ktos ma odpowiednią biblioteke albo kiedys robil przeladowanie tej funkcji i moglby sie podzielic?

Jako ze jestem początkujący, to nie mam bladego pojecia jak to zrobic, a w necie nic nie znalazlem, prosze o jakąs pomoc. Sprawa jest raczej pilna :)

Z gory dzieki za pomoc

kod jest odjechany :)) ale zrob tak: zmien ta zmienna co sie ma konvertowac na std_logic_vector wlasnie na std_logic_vector(7 downto 0) a tem gdzie wystepuje w peltach for, zmien na conv_integer(zmienna) ta funkcja konvertujaca jest w standardowej bibliotece.

0
  • #3 29 Sty 2007 18:32
    konjo123
    Poziom 12  

Witam,

Dopiero dzisiaj mialem czas porzadnie do tego usiąsc i po chwili szukania znalazlem ze zamiast "to_stdlogicvector" wystarczy uzyc "conv_std_logic_vector(arg: integer, size: integer)" :)

Ale i tak dziekii za pomoc :D

--
    Pozdrawiam
    Konjo

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo