Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy na zwrotnicy trój-drożnej mogę zbudować dwu-drożne kolumny?

23 Sty 2007 16:01 912 3
  • Poziom 27  
    Witam mam pytanie czy jak mając zwrotnice 3 drożne mogę na nich zbudowac kolumny 2 drożne?I tak czy coś musze w nich zminić?Bo mam głośnik badowy ok 60W rms i gdwt 9/40 oraz jakiś nieznany o śr 10cm ale nie wiem jaką ma moc i teraz czy sie nie spali na tej zwortnicy?I czy dać go do kolumn czy raczej nie?
  • Poziom 14  
    1. Przeróbka zwrotki 3 na 2-drożną to całkowita jej przebudowa. Może część elementów się przyda.

2. Prawidłowo skonstruowana zwrotnica nie decyduje o mocowej wytrzymałości kolumn (chyba, że za nisko utniesz wysokotonowy)

3. Ten głośnik basowy to jakiś konkretny (coś na nim jest napisane?)? Na podstawie mocy głośnika ciężko cokolwiek powiedzieć.
  • Poziom 31  
    Do basowego dobrać odpowiedni głośnik szeroko pasmowy i ze zwrotki wykorzystać tor nisko tonowy oraz część gałęzi średnio tonowej tak by nie obcinało nam góry.
    To taka mała partyzantka po osłuchaniu się sam stwierdzisz czy jest dobrze czy do bani.
  • Poziom 27  
    Dzięks ale nie wiem jaki to jest średni ton?Nawet nie znam nazwy.A bass to ma 150W max czyli ok 60 RMS?A jak bym tylko obciął górę a na basa nie dawać nic?Albo odwinąć kilka zwojów z cewki ze zwrotki?Da to coś?

Dodano po 3 [minuty]:

Aha a czy takie samo napięcie powinno być za filtrem na bass co i też na wysokim?Sprawdziłem na mierniku wzmak był ma 40% i napięcie na zwrotce oczywiści z głośnikiem było ok 5V na basie i na wysokim czy to tak ma być?