Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.6E uszkodzenie predkosciomierza

23 Sty 2007 16:32 5819 9
  • Poziom 2  
    witam!!!
    Niedawno kupiłem Renault Megane Coupe 1.6e i mam problem z prędkosciomierzem i wskaznikiem rezerwy. Predkosciomiesz wogóle nie działa natomias licznik kilometrów dziła a z rezerwa mam problem gdyz wskazuje pełny zbiornik i ciągle pali cie kontrola z paliwa!!!
    prosze o rady
  • Poziom 15  
    skoro działa licznik kilometrów a nie działa wskazówka wykluczyłbym uszkodzenie linki od predkosciomierza, sugerowalbym rozebranie licznika i reczne odchyleniewskazówki, powinna się samoczynnie cofać do zera, jeśli jednak tak się dzieje, nie jest powiedziane że jest sprawna, może być uszkodzony mechanizm, zostaje przekładka lub nowy licznik.

niewiem jaki wskaźnik rezerwy paliwa jest w megance, ja znam tradycyjny polegajacy na uzyciu termistora który rozgrzewa się jeśli nie ma paliwa na jego poziomie i tym samym przewodzi prąd i zapala lampkę rezerwy, należałoby rozebrać pompę paliwa, sprawdzić wskaźnik rezerwy i pływak poziomu paliwa, jednak rzilbym zostawić tą czynność na koniec, jest to praca bezpośrednio przy paliwie, trzeba między innymi zredukować ciśnienie paliwa zeby nie pobrudzic tapicerki paliwem.

tymczasem sugeruje ostroznie wyjac licznik, rozebrac i jednoczesnie sprawdzic styki, połączenia, taśmy i ścieżki, dodatkowo przeczyścić, być może tutaj leży przyczyna
  • Poziom 13  
    czytałem o tm na jakims forum o renault megane i tam gosciu ma pewien problem bym on spowodowany zuzyciem mechanizmu w liczniku
  • Poziom 12  
    Mam Megankę z takim samym silnikiem. Układ licznika i prędkiściomierza jest elektroniczny, nie ma żadnej linki. Jeżeli liczy kilometry, a nie działa prędkościomierz to prawdopodobnie jest uszkodzony silniczek lub jego przekładnia napędzająca prędkościomierz. Miałem taka awarie w Pegoute 206. Wumieniłem silniczek z innego zestawu wskażników.
    Jeżeli chodzi o paliwo to cały zespół sterowania wskażnika znajduje sie przy pompie paliwa. Dostep do niej jest z wnętrza auta po demontażu tylnej kanapy.
  • Poziom 43  
    Na allegro sprawny zestaw wskaznikow widzialem za stowe.Po zakupie okreslasz nawet sprzedawcy jaki chcesz miec przebieg(wyswietlacz z przebiegiem)

Dodano po 5 [minuty]:

Jeszcze jedno,jesli masz wyswietlacz przebiegu i obrotomierz w swoich zegarach to mozesz zrobic test(uruchomic diagnostyke zestawu)Naciskasz przycisk do zerowania przebiegu okresowego i trzymajac ten przycisk wcisniety wlaczasz zaplon.
  • Poziom 13  
    Myslalem ze caly ten panel z zegarami sie wymienia:|
    Kiedys wyjalem to dziadowstwo, wszystko jest zalane
    i nierozbieralne, przynajmniej w Peugeotach.
    Skoro licznik km pokazuje, tzn. ze czujnik predkosci
    na przekladni glownej jest ok.
    Caly panel do wymiany, nie kupisz rezewowych czesci do niego
    jako ze jest nierozbieralny, tak samo jak zintegrowana pompa
    paliwa razem z paliwowskazem i regulatorem cisnienia.
    Filtr paliwa(peugeot) takze niewymienialny, znajduje sie w pompie.
  • Poziom 43  
    Jest rozbieralny ale trudny w naprawie bo montowany powierzchniowo z mikroelementow
  • Poziom 12  
    Najlepiej zegary wymienic, ale byłem przed chwilą na alegro i do mojej "meggi" nie znalazłem zegarów.
    Tak wcześniej miałem z 206. Inne były wskażniki dla benzyny inne dla disla, a dodatkowo wystepuja z jednym lub dwoma złączemi.

Dodano po 5 [minuty]:

Najlepiej zegary wymienic, ale byłem przed chwilą na alegro i do mojej "meggi" nie znalazłem zegarów.
    Tak wcześniej miałem z 206. Inne były wskażniki dla benzyny inne dla disla, a dodatkowo wystepuja z jednym lub dwoma złączemi.
  • Poziom 31  
    mało danych o aucie.Jeśli licznik bez linki rozbierz licznik poszukaj zimnych lutów i zwróć uwagę na bolce od napędu prędkościomierza które wchodzą w płytę.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Układ licznika i prędkiściomierza jest elektroniczny, nie ma żadnej linki.

Analogowy licznik był w megankach od 95 - 97 bodajże Sierpień 97