Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda RGB zamiast zwykłej od HDD

23 Sty 2007 17:19 1137 5
  • Poziom 23  
    Witam!
    Mam takie pytanie, czy jest możliwe wsadzenie zamiast zwykłej diody od hdd diode RGB?, chodzi mi oto że jak dysk niepracuje tzn nic nie kopiuje itp to świeci się dioda np na zielono, i tak po kolei, jak dysk jest średnio obciążony to na żółto a jak maksymalnie to na czerwono. ????????
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Witam
    Ale wymyśliłeś – to się nazywa skomplikowana sygnalizacja pracy dysku .
    Na pewno prosto tego się nie da zrobić ,ale jakby odpowiednio oprogramować jakiś procesorek ,który sterował by tą diodą to pewnie by się dało.... -ale czy warto ,przecież po częstotliwości mrugania diody można ocenić stopień obciążenia dysku . Pewnie chodzi ci o to żeby zrobić sobie dodatkowy bajerek –no może nawet ciekawie by to wyglądało

Pozdrawiam Marek
  • Spec od komputerów
    To nie trzeba nawet diody RGB, wystarczy dwukolorowa RG. I oczywiscie uklad, ktry tem bedzie sterował. Ale chyba nie sadzisz, ze ktos za ciebie to zaprojektuje?
  • Poziom 23  
    Ja się tylko chciałem zapytać, bo w elektronice to ja taki niezbyt zaawansowany, kilka projektów dopiero za sobą mam, a taki pomysł mi niedawno wpadł, myślałem by wykorzystać do tego port lpt, do tego jakiś sterownik i programik i by coś było ale sam niewiem
  • Użytkownik usunął konto