Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H 2006 - oświetlenie wnętrza

23 Sty 2007 19:32 22111 14
  • Poziom 28  
    Auto jak w tytule (diesel kombi). Zamontowany alarm Seo Perfect CAN. Wszystko OK. Po godzinie klient wraca z zapaloną na stałe lampką oświetlenia wnętrza. Krańcówki sprawne - oryginalna kontrolka na desce zapala się przy otwieraniu każdych drzwi i klapy, dioda alarmu też sygnalizuje fakt otwarcia. Czytałem na forum i znalazłem trochę informacji, ale raczej są to tylko sugestie i gdybania. Samochód wróci do mnie za dwa dni. Do tego czasu szukam rozwiązania tego problemu. Może to zbieg okoliczności?
  • Poziom 32  
    W Astrze H jest chyba tak jak w poprzednim modelu wyciągany wyłącznik świateł. Wyciągnięcie go zapala oświetlenie wewnętrzne. Może to on jest uszkodzony? Łatwo to sprawdzić, bo wychodzi z niego szary cienki przewód od oświetlenia.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Ja ostatnio montowałem Perfecta cana i astra miała już na wjeździe taką usterkę, że po włączeniu zapłonu automatycznie włączały się światła awaryjne (podwójne przyciśnięcie włącznika awaryjnych wyłączało je do następnego przekręcenia stacyjki). Podłączyliśmy laptopa wykasowaliśmy błąd i na kilka dni było po problemie, jednak usterka się odnowiła. Wysłałem klienta do serwisu (powiedzieli, że ten typ tak ma :D )
  • Poziom 28  
    :arrow: rengien - niestety nie. Lampkę włącza się przyciskiem w niej samej. Próbowałem wszystkich znanych mi sposobów, ale bez rezultatu. A za gałkę od świateł chwyciłem w pierwszej kolejności
    :arrow: carrier - co się dzieje z tymi oplami, że one tak mają? LIPA.
    Dodam, że u mnie na wjeździe nie było ryglowania z pilota, ale Perfect działa bez zarzutu i bez tego. Tylko to cholerne oświetlenie.
    Opel i Ford.... chciałoby się powiedzieć.
  • Poziom 2  
    Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu.:?:
  • Poziom 11  
    Witam od nas z warsztatu także wyjechała Zafira B 2006r.Po montażu alarm Seo Perfect CAN z świecącą lampką podsufitową .Zauważyłem to w trakcie programowania domykania szyb i kodu Pin.
    Temat ten poruszałem w dziale Samochody Elektryka i elektronika .
  • Poziom 28  
    Zdejmij klemy z akumulatora na parę minut. W przypadku Astry, którą robiłem, to pomogło. Oświetlenie działa normalnie.
  • Poziom 11  
    Witam
    Astra H i Zafira B mają niestety takie niedomaganie odnośnie zapalonej lampki wnętrza , jedyne rozwiązanie to odłączyć kleme akumulatora na 3 sek. Przyczyną są dane na szynie Can które poprzez modół REC lub UEC załanczają lampke .
  • Poziom 2  
    Zrobiłem tak z klemami jeszcze przedwczoraj i pomogło ale nie miałem czasu o tym napisać. Przeczytałem o podobnym zjawisku na forum www.opel24.com i postanowiłem spróbować - z dobrym skutkiem. Instalatorzy alarmu byli gotowi na nowo rozbierać auto aby szukać usterki a skonczyło sie na kupnie klucza plaskiego do odkręcenia klem. Swoją drogą rozmawiałem o tym z producentami seo perfect i o tym problemie nie słyszeli ale byli zainteresowani rozwiązaniem.
    Pzdr
    ps. mam nadzieje, ze rozwiązanie problemu będzie trwałe. Na razie 2 dni i jest ok.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    W moim przypadku problem dotyczył wyłącznie oświetlenia wnętrza. I się rozwiązał po odłączeniu aku. Awaryjne się nie włączają (tylko przy uruchamianiu c. zamka i alarmu miga kierunkami). Czytałem, że problem z awaryjnymi i światłem we wnętrzu faktycznie moze dotyczyć aut po dzwonach. Ja sprawdzałem auto na kompie w serwisie opla i wszystko było ok. - żadnych błędów lub problemów z pościelą w aucie. I oby tak dalej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    rozkręć osłonę kolumny kier odkręć 2 srubki w liczniku i masz go w ręce
  • Poziom 12  
    norbert.s
    Potwierdzam fakt załączania się awaryjnych po włączeniu zapłonu - auto (2009) po niezłym crashu i bez poduszek.
  • Poziom 1  
    Chciałem podziękować - odpięcie klemy na 3 sekundy poskutkowało, i światło w podsufitce przestało świecić ! Opel astra h hatchback 1.4l 2006