Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie portów. Czy to prawda?

23 Sty 2007 21:36 1302 13
  • Poziom 16  
    Witam mam pytanie do osoby znającej się na tym najlepiej administratora sieci :) . Wczoraj rozmawiałem z moim administratorem w sprawie przekierowania portu - otrzymałem odpowiedz negatywną , a w wyjaśnieniu : "Nie da się przekierować portu bo jest jeden na całą sieć i wtedy mógł byś odciąć wszystkich innych użytkowników np od p2p jeśli by to było przekierowanie na p2p." Prawdę mówiąc jestem zdziwiony , czy faktycznie admin powiedział prawdę :cry: ?? ( jestem w lanie wewnętrzne ip )
  • Poziom 25  
    portów w serwerze jest... dużo, deczko cie okłamał, gdzie deczko to pojęcie względne, powiedz mu żeby nie walił głupa bo 1 to może być IP a nie port
  • Poziom 33  
    podaj jaki port chcesz koniecznie przekierować
  • Poziom 20  
    Postaw się w roli admina ty dostaniesz przekierowany port , a inni też będą chcieli , dodatkowo nie będą chodziły niektóre programy zaczną się problemy bo temu nie chodzi to drugiemu tamto , taka jest jego praca i on za to odpowiada ty jako klient możesz jeśli ci się nie podoba zmienić dostawcę internetu .
  • Poziom 25  
    eee no bez przesady, jak dostanie powiedzmy 64000 no to nic się nie powinno stać, a załużmy, że chce tam mieć apacza, no to bez przekierowania działać na świat nie będzie
  • Poziom 33  
    akurat kolega chce przekierowac port 50000 z sieci wewnętrznej,admin powinien mu to zrobic bez zadnej zbędnej gatki :D
  • Poziom 35  
    Czy zrobi czy nie to jego tylko i wyłącznie dobra wola. Jeden chce port, drugi dwa, a jeszcze jeden publiczne IP.
    Co to jarmark że jak dostanie parę groszy to musi chodzić jak Trusia :?: i być na każde pierdnięcie.
    Zadzwoń, do TPSA i mając np. usługę w neostradę zażycz sobie IP z innej puli. Teoretycznie możliwe, bo mają ich od groma i trochę, stawiam flaszkę że wyśmieją Cię i powiedzą ze technicznie nie wykonalne.
  • Spec od komputerów
    axeland - przeciez portów sa tysiace, wiec czego wg ciebie ma zabraknąć?
  • Poziom 20  
    Witam niestety może to wina moich nauczycieli od unixa i linuxa mianowicie :
    - co może użytkownik "użyszkodnik"
    - odpowiedz prawidłowa , nic nie może ale może tylko to co na co pozwoli mu administrator , lekcja podstawy bezpieczeństwa sieci .
  • Poziom 16  
    Platon - no tak ale mój administrator twierdzi ze port jest jeden na całą sieć
  • Poziom 35  
    Zapewne źle mu wytłumaczyłeś, o co Ci chodzi, albo on pomyślał o IP.
    Podejdź z flaszką lub z piwem i porozmawiaj rzeczowo, że chodzi o port a nie o IP. Portów jest dokładnie 65535.
    Zapewne będzie inna reakcja niż jak inni proponowali, że musi i koniec, bo płacisz.
  • Poziom 11  
    Samuraj napisał:
    Czy zrobi czy nie to jego tylko i wyłącznie dobra wola. Jeden chce port, drugi dwa, a jeszcze jeden publiczne IP.
    Co to jarmark że jak dostanie parę groszy to musi chodzić jak Trusia :?: i być na każde pierdnięcie.
    Zadzwoń, do TPSA i mając np. usługę w neostradę zażycz sobie IP z innej puli. Teoretycznie możliwe, bo mają ich od groma i trochę, stawiam flaszkę że wyśmieją Cię i powiedzą ze technicznie nie wykonalne.

Wybacz, ale nie cierpię takiego podejścia do klienta.... Czy jeśli koleś chce korzystać z sieci internet wg zasad których została pomyślana (a więc każdy komputer podłączony do globalnej sieci ma swój unikalny IP), to Ty uważasz, że to tylko dobra wola admina że przekieruje mu zakichany port? Admin powinien się postarać o publiczne IP dla każdego (każdy większy isp tak robi) a jeśli tego nie może wykonać, to powinien przekierować kilkanascie czy kilkadziesiąt portów każdemu userowi...i to z pocałowaniem ręki, przepraszając że nie może mieć publicznego.
    Do autora wątku: Twój admin to niestety lama. Macie prawdopodobnie okolo 65 000 dostępnych portów na jednym publicznym IP. Może macie nawet więcej IPków. Niech się doszkoli. Tylko go nie opierniczaj za bardzo bo da to odwrotny efekt.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Ja jednak będąc administratorem malej sieci jestem odmiennego zdania. Za minimum opłat daje to, co się klientowi należy. Jak zaznaczyłem jeden chce jeden port, drugi dwa, inny publiczne IP jeszcze inny sam nie potrafi skonfigurować otoczenia sieciowego, jeszcze inny ma pretensje że od Internetu ma same wirusy i trojany a wszystkiemu to winny jest administrator.
    Nie mówię, że klientowi nie należy się przekierowanie portu.
    Po prostu podpinając kolejnych klientów rzeczowo tłumacze, co mają i za jaką cenę. Nie bez przyczyny podąłem przykład kochanego monopolisty.
    Nikt nikogo nie trzyma na sile w sieci. Sam jestem świadomy, że konkurencja nie śpi. Ale nie lubię podejścia klientów, którzy myślą, że płacąc np. 30 zł/m-c należą im się złote góry.
    Zapłać 5 zł extra to bedziesz miał np. 10 portów przekierowanych.
    Moim zdaniem to jest uczciwe podejście do klienta i każdy wie, za co płaci, kto nie potrzebuje nie skorzysta.
    Dlaczego jeden ma mieć przekierowany port a drugi nie, jeden publiczne IP a drugi niepubliczne, a dlaczego publiczne IP ma być w tej klasie a nie innej? Pewnie Ty będąc na miejscu klienta zarządzał byś sobie zmiany IP, jeśli by gdzieś je zbanowali, bo niby płacisz to wymagasz.
    Postaw się w roli administratora a zapewne radykalnie zmienisz zdanie.
    Sorry a zejście z tematu, ale jak zaznaczyłem, nie lubię ludzi, którzy sądzą, że za parę groszy należy im się wszystko. Takich rzeczy to nie ma nawet w Erze.
  • Poziom 16  
    Samuraj - nie oni zapewne wiedzą o co dokładnie mi chodziło , zresztą część IP w sieci jest z przedziału 192.168. ... ... , a część 80.48. ... . ... -czyli chyba tzw "szychy" które posiadają bliższe kontakty z administracją sieci. Ty przynajmniej masz podejście do sprawy 5 zł -10 portów , a jak ja słyszę ze na sieć jest jeden port ze się nie da , albo nie idzie i inne mydlenie oczów to mnie bierze . Mi też rzeczowo tłumaczył co za jaką cenę ze generalnie nic nie blokują że łącze jest podzielone dynamicznie itp . Ale jak przez 3 miesiące miałem jakiś czas temu po średnio 40-80 gb :) na miesiąc przez HTTP!!! nie żadne p2p , to się z dynamiki zrobiło 15 kByte/s :) , teraz już jest ok- podział dynamiczny to znowu coś się p2p sypie i coś mi to nieładnie pachnie :| , no i jakby to powiedzieć słyszałem że jest zakaz ściągania dużych ilości danych przez http:):D