Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe PIONIER MT 121 - nic nie słychać.

23 Jan 2007 21:38 2329 5
  • Level 10  
    Witam mam problem z radiem samochodowym pionier mt121 podłączam go plusem do fioletowego przewodu i minusem do obudowy nic sie nie dzieje (schemat podłączenia http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/ ) plusa daje na czerwony zaświeca sie tylko godzina na wyświetlaczu i tyle nic nie słychać tylko godzin się wyświetla i niewiem co tu może być grane pomozecie ??
  • Level 15  
    prawdopodobnie czerwony to stacyjka a fioletowy to aku. czerwony podlaczasz pod napiecie ktore pojawia sie po przekreceniu stacyjki, a fioletowy dajesz pod stałe 12v, czyli napiecie ktore jest niezaleznie od stacyjki. od biedy mozesz podlaczyc oba pod stale 12v. nie napisales czy po wyswietlaniu godziny probowales cos wlaczyc, moze godzina dziala zawsze, a dopiero pozniej trzeba je załączyć czyms w rodzaju 'power on'
  • Level 10  
    No doszedłem jak to uruchomić działać działa ale tak dziwny głos ma szumy jakieś w tle i jak głośniej wezmę to całkiem strzelać zaczęło w głośnikach zero muzyki ale jak cicho się weźmie to już lepiej tylko szumy i 0 basu i mam takie pytanie czy to może być wina zasilania bo zasilam go zasilaczem (regulowanym) 11,8V max 300mA co najmniej tak jest napisane :) pozdrawiam
    P.S
    wie ktoś jak tu podłączyć cd?
  • Helpful post
    Level 12  
    Witam!
    Spróbuj podłączyć radio do akumulatora bo z tego co napisales wynika ze przyczyną szumów moze byc źle dobrany zasilacz. Takie radio przy małej głośności pobiera ok. 800mA i potrzebuje stałego odfiltrowanego napięcia.
    Skoro wydajność prądowa Twojego zasilacza wynosi 300mA to pewnie napięcie na radyjku wyraźnie spada poniżej 12V. Spróbuj więc zastosować inne zasilanie.
  • Level 15  
    Kolegar Robert007 ma racje u mnie na podobnym zasilaczu odpale zwykłe radio ale nic nie słychać, a jak podepnę cd to w momencie uruchamiania próbuje czytać cd -uruchamia się laser i całe radio gaśnie
  • Level 10  
    Robert007 dzięki tak myślałem że to przez zasilacz chociaż musze przyznać że radio magnetofon stary jakiś podajże UNITRA jeszcze to ładnie chodzi na tym zasilaczy ale to już mniej skomplikowane radio:)a moze być prostownik samochodowy? tylko nie wiem ile amperowy ale coś 0,5-2,5 A albo 0,5- 1,5 A coś takiego. Dzięki wielkie wam :) Jak bym miał jeszcze jakieś pytania co do tego radyjka to napisze :) jeszcze raz dzieki i pozdrawiam