Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonywanie napisów na obudowuie ==>jaki program??

23 Sty 2007 21:59 1958 6
  • Poziom 20  
    Witam. Posiadam wzmacniacz Vermona 1060 i ma strasznie powycierane napisy na panelu, chce wykonac te napisy na papierze samoprzylepnym a nastepnie pokryc to folia bezbarwna samoprzylepna. Mam problem bo nie wiem w jakim programie wykonac projekt który nastepnie wydrukuje. Prosil bym o nazwy i jesli sie da to o linka z kad go pobrac.
  • Poziom 20  
    Przy robieniu nowego urządzeniai ,nowej obudowy robiłem przedni panel na programach takich jak Paint Corel Draw,są oczywiście lepsze jeszcze programy.Projektowałem panel przedni drukowałem bezwzględnie na drukarce laserowej w 2 egzemplarzach,jeden służył to trasowania otworów do wycinania i wiercenia a drugi do naklejenia na przód jako orginał,po czym pryskałem kilka warstw lakierem bezbarwnym.Co do starej obudowy to może zdjąc przedni panel zeskanować i na nowo opisać a dalej według opisu jak wyżej?Za starych czasów robiło to się tzw."kalgrafem" były to literki na foli które się ścierało na dane miejsce,żmudne ale przy cierpliwości niezły efekt.
  • Poziom 20  
    A skad moge poprac ten program? Duzy on jest mozesz mi przeslac go?
  • Poziom 20  
    Przecież w każdym systemie jest Paint,Word,inne programy lekko okrojone można pobrać gratis z Internetu,lub kup Komputer Świat lub Twój Niezbędnik tam są płyty z darmowymi programami
  • Poziom 21  
    jeśli panel był by metalowy to można sie pokusić o termotransfer rysujesz sobie w paincie i drukujesz programem irfanview na wymiar potem idziesz do xero i odbijasz na papterze kredowym albo jakimś z gazety dla pań :D uwaga lustrzane odbicie trzeba zrobić żeby nie czytać w spak :D
    a jeśli jest plastikowa to tak samo tylko drukujesz w punkcie xero na folji samoprzylepnej najlepiej przeźroczystej i musi sie nadawać do drukarek laserowych na folji drukujesz jak widzisz
  • Poziom 21  
    to ja bym na twoim miejscu
    1 wymontował
    2 zrobił skana tylko równo ułożyć :D na skanerze żeby było prostopadle do pixeli na nie na skos w dużej rozdzielczości
    3 zapisał rysunek jako monochromatyczny (czarny i biały format bmp uwaga może plik ważyć swoje)
    4 wyedytował w paincie tak żeby wyglądało tak jak powinno tam widze że prawie wszystkie panele są podobne i dobrze zrobi się tylko raz a potem sie skopiuje :D i zmieni napisy
    wydrukował bym na prube tak żebt dopasować wymiary a jeśli by sie na kartce nie zmieściło to podziełił bym pomiędzy panelami (na białych krechach)
    5 zeskrobał bym stary lakier do zera drobnym papierem ściernym (500-800)
    6 odbite na xero (dobrym żeby sie nie zdeformowało) panele powycinać tak żeby były na wielkość żelazka żelazko podłożyć od spodu i poprzyklejać dobrze przyciskająć (napewno nie ręką) na ciepło tak żeby papier zżółkł
    7 jak wszystko sie przyklei to 2 możliwości
    a do wody i odmoczyć papier a potem zetrzeć jedo resztki (i to może być trudne)
    b odwrucić do doły papierem a do gury żelazkiem i ponownie podgrzać tym razem mocniej na maxa i czekać aż sam papier spadnie im grubszy tym szybciej zlezie
    8 pomalować bezbarwnym
    9 kupić nowy komplet gałek

a zupełnie inny sposób wtdrukować na papierze zamoprzylepnym (albo nawet na zwykłym + taśma 2 stronna powycinać te obszary co mają być białe seskrobać stary lakiet ponaklejać wycinanki i psiknąć czarnym sprayem potem odkleić ostrożnie papierki