Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak prądu na świece zarowe Silnik VW 1Y

starter55 24 Jan 2007 00:31 8360 20
    starter55
    Level 24  
    Witam
    Mam problem ponieważ świece zarowe nie dostają prądu.
    Bezpieczniki są dobre auto było 2 tyg temu u elektryka z braku mojego czasu i stwierdzono ze wszystko jest w poządku wiec juz do niego nie powroci
    Potrzebuje numer sterownika swiec zarowych (jeśli taki akurat w tym typie wystepuje) i miejsce znajdowania sie go, ewentualnie numer przekażnika odpowiadającego za dopływ prądu.

VW GOLF 3 1996r 1.9 D 1Y.
    Dziekuje i pozdrawiam
    procekkk
    Level 24  
    A sprawdzales czy jest napiecie na bezieczniku F39?
    Bo jesli nie ma to wina jest przkaznik K22 lub jego sterowanie (pin 10 na ecu).
    Pozdr Procekkk
    starter55
    Level 24  
    Witam
    Kolego @procekkk moze masz jakiś poglądowy rysunek do twoich oznaczeń bo doszukałem sie numeru przekażnika 50 ale to sie nie pokrywa z twoim opisem.
    Pozdrawiam.
    tryni81
    Level 13  
    Cyba kolega Procekkk się pomylił z silnikiem 1Z bo w 1Y niema ecu.
    W twoim aucie steruje świecami zwykły przekaźnik grzania świec.
    Zamieszczam potrzebne schematy od passata 88-96.
    Wycinek schematu dotyczący silników diesla 1,6 powinien się pokrtywą z twoim silnikiem.
    Attachments:
    tkoziol

Level 19  
    sprawdz bespiecznik swiec zarowych i przekaznik ale stawiam na bezpiecznik
    starter55
    Level 24  
    starter55 wrote:

Bezpieczniki są dobre

Prosze czytaj posty ze zrozumieniem.

Sprawdzałem w iinych schematach i ten silnik jednak posiada sterownik wiec disel 1.6 nie bardzo sie tu pokryje.
    Kolego tryni81 dziekuje za schematy choć prawie nic nie mozna z nich odczytać słaba jakość skanu.

Potrzebuje numery katalogowe przekażnika i sterownika.
  • Helpful post
    procekkk
    Level 24  
    Ten sterownik to nie jest typowe ECU ale jest odpowiednikiem ECU w tym sylniku, to tzw modul kontrolny swiec zarowych, szczegolowy schemat wysylam koledze starter55 na PW
    Pozdr Procekkk
    bogdan gruchala
    Level 14  
    Miałem podobny problem w Megane 1.9D,tak mnie ta usterka w maliny
    wpuściła, że wstyd gadać, chciałem wymienić moduł, a usterka była
    taka:
    Rada
    Wypalone gniazdo bezpiecznika 70A zasilającego świece żarowe
    W momencie włączenia świec napięcie spadało a właśnie moduł pobierał
    sobie ten prąd do zasilania przekaźnika w module i kontrolka
    świeciła tylko przez sekundę. •Sprawdź przewód prądowy zasilający świece.
    Pozdrawiam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic579101.html
    starter55
    Level 24  
    Dobra rada od koleki @bogdan
    Po włączeniu zapłonu jest taki efekt ze kontrolka przez pierwsze 5sek jest ciągle zapalona a potem zaczyna migać..
    A najgorsze ze właśnie niedawno porzyczełem vaga :cry:
    Jutro wytrawie płytke i zobacze jaki błąd ale jest to logiczne...ze sterownik albo przekażnik
    umi
    Level 12  
    witam.miałem podobny problem z1,9td(aaz) i okazało sie ze jest wypalony mostek elektryczny w skrzynce bezpieczników.jest on częścią wymienną montowaną od tyłu skrzynki i zasila moduł świec.powiedział mi o tym kolega z serwisu vw. podobno częsty przypadek.pzdr.[/GVideo]
    tomas10618
    Level 2  
    witam mam problem tydz temu mylem silnik przy moim golfie III td 95 r i na drugi dzien przestala mi swiecic kontrolka od swiec i nie grzeja manualnie grzeja a po przekrenceniu stacyjki nie swieca i auto nie pali. wiem ze przekaznik 104 jest od swiec zarowych i od pompy paliwa czy jest jeszcze jakis przekaźnik od swiec?

Dodano po 5 [minuty]:

w moim aucie nie ma zadnego przekaznika nr 120 i 144 jak co niektorzy pisza jest tylko jeden przekaznik 166 ktory podejrzewam ze moze być wlasnie od swiec
    Elektron1234
    Level 20  
    Wedlug schematu gniazdo 12 to przekaznik świec żarowych
    tomas10618
    Level 2  
    czy ma może ktoś schemat układu przekaźników właśnie do golfa III. bo moi rodzice też mają golfa III ten sam silnik i rocznik i mają zupełnie inną skrzynkę przekażników prawdopodobnie taką jak występuje w tdi.
    s.q
    Level 21  
    Re: Brak prądu na świece zarowe Silnik VW 1Y
    sprawdz bezpiecznik pod maską. lewa str auta blaszkowy na dwie śrubki.
    na ścianie grodziowej.
    WitoldB
    Level 11  
    Brak przepływu prądu czy brak napięcia ?
    damians85
    Level 10  
    Nie piszcie głupot. Przekażnik do świec żarowych w silniku diesla 1.9 vw 1y ma oznaczenie 142 podobnie powinno być w 1.9td aaz bo tdi ma już ecu i jest co innego. Jeśli bezpiecznik jest ok to sprawdzajcie przekażnik 142 jeśli go nie ma znaczy że założony jest zamiennik bez numeru i moze nie działać prawidlowo gdy nie ma oznaczenia można go rozpoznać po tym że jest najdłuższy ze wszystkich przekaźników.
    I jeszcze jedno w 1.9d 1y i 1.9td aaz nie ma ecu czyli komputera i nie da się do nich podłączyć vaga to stare silniki i tam odbywa się wszystko mechanicznie.
    pozdrawiam.
    starter55
    Level 24  
    damians85 wrote:
    Nie piszcie głupot.
    I jeszcze jedno w 1.9d 1y i 1.9td aaz nie ma ecu czyli komputera i nie da się do nich podłączyć vaga to stare silniki i tam odbywa się wszystko mechanicznie.
    pozdrawiam.

Kolego nie dość ,że odgrzałeś kotleta z przed 3 lat to sam piszesz głupoty.
    VAG i to w dodatku opto da sie podlączyc do 1y pompa lucas - i tu tkwi tajemnica, poczytaj moje posty na temat tego silnika to i ty sie czegoś nauczysz.
    damians85
    Level 10  
    Posta napisałem dlatego żeby wyjaśnić kolegom który przekażnik jest od świec żarowych bo nikt wyzej tego nie napisał, a moze kumuś się przyda. to jak jesteś taki mądry to powiedz gdzie moje auto ma komputer?
    starter55
    Level 24  
    Brak slów, nie odrobileś lekcji, uzyj opcji szukaj to znajdziesz komputer

temat do zamkniecia
    damians85
    Level 10  
    Dobrze się określileś. Gdzie pod pompę podłączysz cokolwiek w 1Y? Przykro mi, że chcesz dowartościować się swoją głupotą.
    starter55
    Level 24  
    Brak słów temat do zamkniecia
    Odrób kolego lekcje, patrz opcje szukaj