Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Emulator Sondy Lambda - Volvo 460

key 24 Sty 2007 11:38 2085 0
  • #1 24 Sty 2007 11:38
    key
    Poziom 22  

Witam
    Jakiś czas temu pisałem o obrotach i braku mocy silnika.
    Walczyłem dość długo ze swoim autkiem, aż w końcu mimo wizyt i ściemniania kilku mechaników (tu szczególne ukłony dla firmy Best Service z Łomianek za wymianę jedynie świec zapłonowych w cenie 300 PLN po pozostawieniu auta u nich na miesiąc!) SAM wziąłem się za diagnozę i okazało się, że na środkowych cylindrach kompresja wynosi 6,5, natomiast na zewnętrznych po 12.
    Początkowo myślałem, że to tylko uszczelka, ale... teraz autko jest po wymianie zaworów wydechowych i odkrywam je na nowo, ale też kłopoty choć nieznaczne to nowe się pojawiają :-)
    Ponieważ sterownik łapie błąd sondy i obroty trochę się jeszcze czasem wygłupiają (pewnie wchodzi w tryb analogowy) - chcę kupić i samodzielnie zamontować emulator sondy Protec PD-10 http://www.protecdigital.pl/duze/pd10.jpg z zasilaniem 0-1V
    Czy możecie mi powiedzieć, czy będzie pasował do mojego autka (sonda ma 3 przewody) i nie będę miał większych kłopotów z montażem (jakiś czas temu sam wymieniałem emulator wtrysków)?
    Autko to Volvo 460 B18FP (silnik Renault wielopunkt) 102KM '91, instalacja gazowa (niestety, ale nie montowana przeze mnie) Lovato na śrubę, dotychczas tylko z wcześniej wspomnianym emulatorem wtrysków.
    Z góry dzięki za informację.

0 0
  • Sklep HeluKabel
  Szukaj w 5mln produktów