Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dodac drugie polaczenie sieciowe w win xp ?

24 Sty 2007 12:44 2175 11
  • Poziom 16  
    Witam, mam taki problem, mam laptopa i korzystam z niego w domu, w pracy i jeszcze w innym miejscu, w domu nie musze miec zadnych IP powpisywanych, w pracy juz musze a w 3im miejscu tez musze oczywiscie ip inne.
    I wkurza mnie ze za kazdym razem musze te cyferki zmieniac.
    Jak zrobic np 3 polaczenia lokalne do tej samek karty sieciowej gdzie kazde ustawienie bedzie miec rozne ip. I wtedy tylko rozlaczam polaczenie jedno i wlaczam drugie, bez koniecznosci ciaglego zmieniaania IP ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skorzystaj z polecenia netshow lub profili sprzętowych.
  • Poziom 10  
    Ja proponuje zaopatrzyc sie w darmowy programik NetSetMan (wystarczy wpisac w google - jest nawet spolszczony). Umozliwia on wpisanie kilku ustawien karty sieciowej (rowniez grup roboczych i nazwy komputera) i w zaleznosci od sieci do ktorej sie podlaczasz, zmieniasz sobie ustawienia po prostu klikajac na odpowiedniej zakladce.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Z tym NetSetMan jest problem bo on tylko do uzytku domowego jest a ja musze to ustawic na laptopie firmowym.
  • Poziom 16  
    Ale chodzi mi zeby bylu dwie ikonki polaczenia lokalnego , mam kompa w pracy na ktorym jest polaczenie lokalne i polaczenie lokalne1 o cos takiego , i w obu polaczeniach sa rozne adresy. jezeli gosc przepina sie do inej sieci poprostu wylacza polaczenie lokalne pierwsze i wlacza drugie i smiga. O cos takiego mi chodzi.

Chodzi mi o cos takiego jak w zalaczniku.
  • Poziom 25  
    Wygląda na to że masz 2 karty sieciowe, tak jak ty chcesz to byś musiał mieć 3 karty sieciowe dla każdego miejsca z inną konfiguracją inna kartę sieciową.

Utwórz na pulpicie katalog internet w nim plik dumpDom.bat z treścią
    Code:
    cmd.exe /K netsh interface ip dump >> dom.txt
    i teraz jeśli będziesz w domu i będziesz miał już skonfigurowane i działające połączenie internetowe to uruchamiasz dumpDom.bat w katalogu internet utworzy się plik dom.txt z konfiguracją twojej sieci, i aby już automatycznie przywracać ustawienia sieci z pliku dom.txt tworzysz plik Dom.bat o treści
    Code:
    cmd.exe /K netsh exec dom.txt
    Analogicznie postępujesz w Pracy i 3im miejscu.
    Lub możesz od razu ustawić sobie te cyferki w karcie sieciowej i zrobić dump z tych ustawień do plików Praca.txt 3miejsce.txt i odtwarzać je w tych miejscach z plików bat.
  • Poziom 16  
    Dobra zrobilem sobie pliczek plik.bat w ktorym zmieniam wszystkei adresy. Ale jak zrobic zeby nie trzeba bylo wylaczac i wlaczac polaczenia sieciowego tylko zeby to zrobic z lini polecen. Czy netsh nie ma opcji wylaczenia i wlaczenia polaczenia sieciowego ?
  • Poziom 27  
    Przecież w xp możesz dodać kilka protokołów dla połączenia. Ja w sieci mam jedną pule a nadajniki mam na innej i dodałem sobie drugi protokół.
  • Poziom 16  
    Mam zainstalowany protokol tcp/ip i tyle nie moge drugi raz tego samego zainstalwoac przeciez
  • Poziom 27  
    ale w opcjach tego jednego klikasz na zaawansowane i tam możesz dodać kolejne adresy ip i bramy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    djandriu napisał:
    ale w opcjach tego jednego klikasz na zaawansowane i tam możesz dodać kolejne adresy ip i bramy

Jest taka możliwość ale tylko wtedy kiedy pierwszy adres IP jest wpisany. Przy pobieraniu adresu IP z DHCP te opcje są nieaktywne.