Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 TE - problem.

24 Sty 2007 13:41 3008 9
 • Poziom 24  
  Witam.
  Posiadam RADMOR 5102 TE i mam kilka problemów.
  1. Tylny kanał gra bardzo cicho nawet gdy głośność jest ustawiona na maxa.
  2. Nie działa stereo przy radiu FM tzn. po przełączeniu z mono FM na Stereo FM nie ma żadnej różnicy w odsłuchu. Dioda sygnalizująca też się nie świeci.
  3. Jaką antenę UKF wybrać do tego radia? Obecnie dobrze odbieram jedynie RMF FM i radiową Tróje. Reszta stacji jest odbierana ale z mniejszymi lub większymi zakłóceniami.

  Z góry dzięki za pomoc.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  tylne głośniki działają tylko wtedy gdy , 1 masz podłączone wszystkie 4 głośniki .2 gdy odbierasz sygnał stereo (im większa ruznica w sygnale stereo tym głośniej grają tyły ) .
  stereo zapala się dopiero jak masz odpowiedni poziom sygnału z anteny czyli jak masz kiepsko albo wcale nie przestrojony ukf to stereo się nie zapali
  jak mnie pamięć nie myli to dal zapalenia się stereo muszą sie palić conajmniej 2 diody led w pooziomie sygnału (przy prawidłowo zestrojonym ukadzie sterowania wskażnikami )
 • Poziom 24  
  Kabel do tej anteny to koncentryk 75 Ohm? Zasilanie jest jakieś potrzebne czy nie? Jeżeli tak to jakie? A podłączenie do Radmora to odizolowanym końcem kabla tylko czy potrzebna jest jakaś wtyczka.
  Przepraszam za głupie pytania ale nie jestem za bardzo w temacie zewnętrznych anten radiowych.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Posiadałem takie coś
  http://www.dipol.com.pl/sklep/a0229.php?sid=7475bf842afc8fb
  i dobrze się sprawdzało zamontowane na balkonie 2 piętra w bloku. Radmor ma wejście antenowe symentryczne w celu właściwego dopasowania musisz albo przerobić na koncetryczne (prostsze i lepszy efekt) albo stosować symetryzator. Antena zasilana typowym 12V zasilaczem poprzez kabel antenowy.
 • Poziom 24  
  Jeśli zastosuje symetryzator to tak jak wcześniej pisałem(odizolowana końcówka kabla do jednej z dwóch"dziur" plus kawałek wcześniej podłączenie zasilania bez tej wtyczki) czy inaczej? Aha zasilacz taki jak do anteny telewizyjnej?
  Poza tym antena która zastosuje posiada symetryzator.
 • Specjalista AGD
  antena proponowana przezemnie nie potrzebuje dodatkowego zsilania a przez kolegę ml tak
  bo to zwykły pręt i aby zwiększyć zysk dołożono mu wzmacniacz ruwnie dobrze mozna by dać zwykły pręt stalowy i wzmacniacz wyszło by na to samo a sam wzmacniacz wprowadzi dodatkowe szumy
  co do gniezda antenowego ja bym sie skłaniał do przerobienia gniazda antenowego w radmorze na 75om żadna filozofia (przylutować 2 przewody i zamocować nowe gniazdo )bo symetryzator to znowu straty na sygnale ze 3db
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Zgadzam się z przedmówcą - nie pisałem że proponowana przeze mnie antena jest lepsza. Na jednak zalety - montaż w budunku wielorodzinnym na balkonie nie jest problemem w przeciwieństwie do montażu anteny typu Yagi. Antena pretowa na charakterystyke dookólną (plus - łapie sygnał ze wszystkich kierunkow a minus - łapie zakłocenia ze wszystkich kierunków). Proponuję przerobić gniazdo antenowe wg przepisu ww - jest sprawdzony i bezproblemowy i wyklucza dziwne kombinacje z kablami, symetryzatorami itd. żyłe wewnetrzną przewodu antenowego (gorącą) do jednego z wejść 300om a oplot tj.ekran do masy głowicy ukf - musi zagrać.
 • Poziom 24  
  Dziękuje Panowie za pomoc.
  Teraz tylko muszę poczekać aż śnieg stopnieje i wejść na dach aby przymocować antenę do masztu. Odbiór po podłączeniu anteny już się poprawił jak antena była w pokoju, ale po wystawieniu przez okno był jeszcze lepszy.
  Jeszcze raz dziękuje.

  Temat zamykam.