Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer w sieci WAN

02 Sie 2002 16:06 1485 7
  • Poziom 17  
    Mam stały adres IP.Nie moge w zaden sposób "zobaczyc" mojego komputera w sieci za pomocą programu PCanywhere.POprzez modem łączę się bezproblemowo.
  • Poziom 23  
    Chcesz znać swój IP?
  • Poziom 17  
    Czy to jest oferta pomocy,czy oferta "włamu"?
  • Poziom 16  
    Napisz trochę konkretniej. Czy widzisz się w otoczeniu sieciowym ( jeśli masz Windę ), co to za sieć ?( adresy publiczne czy lokalne )
  • Poziom 17  
    Sieć LAN pracuje prawidłowo.W wewnetrznej sieci LAN przy pomocy PCanywhere zarządzam własnymi komputerami bez problemów.Adres IP mam Publiczny i Stały.Chciałbym mieć możliwość zdalnego korzystania z komputera korzystając z internetu i programu PCanywhere.
    Niestety ani wpisywanie hosta,ani wpisywanie mojego IP nic nie daje.
    Program odpowiada ,ze nie może znależć takiego komputera w sieci
  • Poziom 16  
    Rozumiem, że w sieci masz wpiętych kilka kompów. Sprawdź czy twój komputer pracuje w tej samej podieci co pozostałe.
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy pisze niejasno czy sie nie rozumiemy.Moja sieć pracuje prawidłowo i nie ma z nią żadnych problemów.Chodzi mi oto ,że z zewnątrz nie mogę zobaczyć mojego komputera który bezpośrednio jest podłączony do internetu przea sieć kablową.Adres IP jest publiczny i stały,a zatem powinien być widoczny w internecie
  • Poziom 17  
    Jeśli dobrze zrozumiałem to Twój komputer jest podpięty przez k. sieciową (i jakiegoś tam hub'a czy coś) do innych w sieci lokalnej, oraz bezpośrednio (TEN komputer) do internetu za pomocą modemu. I wiesz na pewno iż Twój usługodawca internetu zapewnia Ci stały adres IP. Jeśli dokładnie tak jest to PCAnywhere powinien go widzieć. Jednak warunkiem jest poprawne zainstalowanie protokołu TCP/IP na oba urządzenia komunikacyjne (k.sieciowa i modem), oraz co ważne stały adres usługodawcy musi być wpisany we właściwościach TCP/IP na modem (a inny lokany na k.sieciową). Jeśli mimo wszystko to nie działa to być może Twój usługodawca ma u siebie zainstalowanego FireWall'a która uniemożliwia komunikację z zewnątrz bez wcześniejszego zapytania o dane z Twojego kompa.

PS. Jeśli Twój adres zaczyna się od 192.168.cuśtam.cuśtam to nie jest ogólnoświatowy tylko należysz do lokalnej sieci usługodawcy. Choć ten początek nie jest regułą, ale bardzo czesto się go stosuje domyślnie np. w różnych sprzętowych routerach dostępowych do sieci lokalnych.