Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w fiat panda jak zamontować antenę

24 Sty 2007 22:18 9528 4
  • Poziom 10  
    Chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob zamontowac antene w fiacie panda, Jak sciagnac podsufitke czy musze zdejmowac ja cala? Jak poprowadzic przewody do radia i do anteny?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    antena przeciągnij po lewej stronie w przestrzeni między podsufitką a belką podłużną (wystarczy zdjąć uszczelkę drzwi i podsufitka odejdzie), a z tyłu ściągnij uszczelkę klapy i wyciągnij zatrzaski od podsufitki (uwaga ciężko wychodzą, nie uszkodź podsufitki).Kable zasilające najlepiej dać obok głównej wiązki, trzeba zdjąć wycieraczki przedniej szyby i zdemontować plastikową kratkę, w środku jest plastikowa osłona, na wiązkę, przykręcona po bokach na dwie śruby, zdemontuj ją i śrubokrętem przebij się obok wiązki głównej (uważaj żebyś nie uszkodził kabli) dodatkowe kable puść razem z wiązką główną w rurce do bezpieczników a tam podłącz do zasilania. w środku kable zasilające dość łatwo da się przeciągnąć do radia. Kable do głośników przednich doprowadź do belek i przeciągnij przez plastikowe dekielki w belce i drzwiach rąbiąc w nich małe dziurki. Co do tylnych głośników to nie mam pojęcia bo zakładałam tylko z przodu :D
  • Poziom 16  
    Dokładnie lub podobnie jak koledzy powyzej przewód od anteny przeciagnolem w belkach plastikowych nad drzwiami jak sie udalo maskowalem pod uszczelka , nie sciagalem podsufitki
    jedynie tylko wyciagnolem dwa klipsy w tylnej czesc podsufitki by przykrecic podstawe anteny .
  • Poziom 12  
    odgrzebuję starego posta z prostej przyczyny - urwałem antenę w pandzie (golas gdzie nie było fiatoskiej instalacji radiowej).
    Muszę teraz założyć nową antenę i pociągnąć jej kabel pod radio.

W ASO zaśpiewali mi 100 PLN za antenę + 120PLN za montaż.

Jednocześnie myślę (skoro mam już zdjąć podsufitkę) nawiercić otwór i zamontować antenę do cb-radia która chodzi mi po głowie od 4 miesięcy (gwiazdka będzie dobrym momentem aby kupić radio i antenę).

Wiem że dla was to pewnie bułka z masłem ale ja mogę mieć problemy a nie chciałbym czegoś uszkodzić (uszczelki, podsufitka, plastiki).
    Móglby ktoś powiedzieć jak pociąnąć kable od obu tych anten (do cb-radia antenka sirio carbonium czy jakoś tak, jaką do radia kupić nie wiem)?
    Czy kable mogą iść obok siebie?
    Gdzie najlepiej nawiercić dziurkę pod antenę od cb-radia (przód dachu, środek, tył).

Z góry thx za rady i sorki dla modów jeśli taki temat był już poruszony - nie bijcie ;)