Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w fiat panda jak zamontować antenę

maniekfr7 24 Sty 2007 22:18 8790 4
  • #1 24 Sty 2007 22:18
    maniekfr7
    Poziom 10  

Chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob zamontowac antene w fiacie panda, Jak sciagnac podsufitke czy musze zdejmowac ja cala? Jak poprowadzic przewody do radia i do anteny?

0 4
  • Pomocny post
    #2 24 Sty 2007 22:32
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Ja zdejmuję plastikową, poprzeczną listwę, odchylam delikatnie podsufitkę i przykręcam antenę. Przewodem lecę górą, za podsufitką-trzeba zdjąć uszczelkę i odkręcić górne rączki, a potem schodzę słupkiem pasażera w dół. Do zamontowania głośników w drzwiach musisz zrzucić tapicerkę i zastosować oryginalne plastikowe redukcje, wchodzi tam głośnik 165mm, do tyłu również ten rozmiar, ale już inne mocowanie. Oczywiście jeżeli masz gołą wersję, to nie ma żadnej instalacji, więc ciągniesz zarówno głośniki jak i zasilanie. Plusa ciągniesz ze skrzynki bezpieczników, czerwony przewód, masę na konektorze oczkowym spod jakiejś śruby, ewentualny plus po stacyjce masz na przewodzie pomarańczowym w wiązce stacyjki.

2
  • #3 24 Sty 2007 22:41
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

antena przeciągnij po lewej stronie w przestrzeni między podsufitką a belką podłużną (wystarczy zdjąć uszczelkę drzwi i podsufitka odejdzie), a z tyłu ściągnij uszczelkę klapy i wyciągnij zatrzaski od podsufitki (uwaga ciężko wychodzą, nie uszkodź podsufitki).Kable zasilające najlepiej dać obok głównej wiązki, trzeba zdjąć wycieraczki przedniej szyby i zdemontować plastikową kratkę, w środku jest plastikowa osłona, na wiązkę, przykręcona po bokach na dwie śruby, zdemontuj ją i śrubokrętem przebij się obok wiązki głównej (uważaj żebyś nie uszkodził kabli) dodatkowe kable puść razem z wiązką główną w rurce do bezpieczników a tam podłącz do zasilania. w środku kable zasilające dość łatwo da się przeciągnąć do radia. Kable do głośników przednich doprowadź do belek i przeciągnij przez plastikowe dekielki w belce i drzwiach rąbiąc w nich małe dziurki. Co do tylnych głośników to nie mam pojęcia bo zakładałam tylko z przodu :D

3
  • #4 18 Lis 2007 20:33
    milakowie
    Poziom 16  

Dokładnie lub podobnie jak koledzy powyzej przewód od anteny przeciagnolem w belkach plastikowych nad drzwiami jak sie udalo maskowalem pod uszczelka , nie sciagalem podsufitki
    jedynie tylko wyciagnolem dwa klipsy w tylnej czesc podsufitki by przykrecic podstawe anteny .

1
  • #5 15 Gru 2010 11:18
    Nikita_Bennet
    Poziom 12  

odgrzebuję starego posta z prostej przyczyny - urwałem antenę w pandzie (golas gdzie nie było fiatoskiej instalacji radiowej).
    Muszę teraz założyć nową antenę i pociągnąć jej kabel pod radio.

W ASO zaśpiewali mi 100 PLN za antenę + 120PLN za montaż.

Jednocześnie myślę (skoro mam już zdjąć podsufitkę) nawiercić otwór i zamontować antenę do cb-radia która chodzi mi po głowie od 4 miesięcy (gwiazdka będzie dobrym momentem aby kupić radio i antenę).

Wiem że dla was to pewnie bułka z masłem ale ja mogę mieć problemy a nie chciałbym czegoś uszkodzić (uszczelki, podsufitka, plastiki).
    Móglby ktoś powiedzieć jak pociąnąć kable od obu tych anten (do cb-radia antenka sirio carbonium czy jakoś tak, jaką do radia kupić nie wiem)?
    Czy kable mogą iść obok siebie?
    Gdzie najlepiej nawiercić dziurkę pod antenę od cb-radia (przód dachu, środek, tył).

Z góry thx za rady i sorki dla modów jeśli taki temat był już poruszony - nie bijcie ;)

1