Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Atmomax Pro VUW PL 240-3

24 Sty 2007 22:37 5044 2
  • Poziom 1  
    Często zawieszał nam się piec. Gdy diody pokazywały,że leci ciepła woda nagrzewały się grzejniki i na odwrót. W końcu wymieniliśmy zawór bo tak nam doradzono. Niestety piec dalej nie jest w pełni sprawny, dalej się zawiesza tzn.włącza się dioda w kształcie kokardy. Po kilku minutach wszystko zaczyna działać dobrze. Dwa dni temu znowu się zawiesił ale już sam się nie odblokował. Musiałam wyłączyć i włączyć na nowo piec wtedy działał. Mało tego pan, który dokonywał wymiany zaworu nie zostawił na to rzadnych dokumentów i zabrał stary zawór bo ponoć muszą tak postępowąć. Nie wiem co mamy dalej robić. Czy coś jeszcze trzeba naprawić.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Facet moim zdaniem naciął Cię na zawór. Często naprawiam kotły gazowe ale jeszcze nigdy nie słyszałem że jakąś wymienioną część trzeba zabrać mimo że klient za nową zapłacił, tzn. to nie była naprawa gwarancyjna. Jeżeli to naprawa gwarancyjna to oczywiście wymienione części wędrują do serwisu.
    A co do tego błędu, to ile kocioł już lat pracuje i czy był kiedykolwiek czyszczony? Chodzi mi o palnik i elektrody. Podejrzewam, że może być problem z kontrolą płomienia. Lub jeżeli działa odwrotnie, znaczy zamiast CO grzeje CW, to może wchodzi na tak zwane STB. Jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem się kotła. Zazwyczaj wyłącza w granicach 95-110stopni Celsjusza.
    Trzeba zaobserwować w jakich okolicznościach się on wyłącza. Jaka temperatura jest na kotle, czy odpala od razu czy próbuje kilka razy. Lub może zapala i po kilku sekundach gaśnie.
  • Poziom 17  
    witam znawców dziedziny ogrzewania
    mam podobny problem z kontrolką wg. instrukcji
    symbol kokardki to brak wody przynajmniej w moim piecu VU 260/XE . Po resecie piec działa ok. (woda ciepła, co) do zadanych temperatur łącznie z regulatorem pokojowym VRT-PZA. Piec sam osobiście raz w roku rozbieram i czyszczę łącznie z palnikiem i nagrzewnicą, jeszcze nie odkamieniałem nagrzewnicy (czy odpowiedni jest środek chyba Citrosept). Piec działa u mnie od nowości non stop od grudnia 2000r (oczywiście odpowiednie funkcje lato, zima). Podczas pierwszego zawieszenia się pieca (wskażnik brak wody) sprawdziłem ciśnienie w naczyniu wzbiorczym było "0" napompowałem wg instrukcji 0,7 -0,9 bara a ciśnienie w naczyniu wyrównawczym ok 4bar. Ciśnienie na manometrze pieca jest stabilne ok. 1,5 bara w zależności od temperatury wody, ale nadal występują wyłączenia pieca a trwa to od dwóch tygodni chociaż ostatnio bardzo wydaje mi się, że następuje to w czasie pracy w trybie nocnym regulatora. Ale jest to chyba dziwne bo praca nocna to tylko niższa temperatura pomieszczeń. Regulator pracuje w trybie analogowym czyli z modulacją płomienia, a propo jak lepiej praca dwupunktowa
    czy analogowa. Bardzo proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi, kóre pozwolą usunąć przyczynę usterki. Może to uszkodzenie czujnika wody, który jest podłączony do płytki elektroniki.
    Z góry serdecznie dziękuję
    i pozdrawiam