Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie anten. Programy z tunera śnieżą i syczą.

25 Sty 2007 14:06 1271 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam zwykła antenę naziemna. Od niej idzie sygnał do rozdzielacza, a z rozdzielacza do dwóch telewizorów. Przy jednym z telewizorów jest podpięty wzmacniacz i sygnał wchodzi do tunera Cyfrowego Polsatu, do jego wyjścia antenowego jest podpięty drugi rozdzielacz i sygnał wychodzi na trzeci telewizor który jest w innym miejscu i nie stoi przy tunerze. Chodziło mi o to żeby tuner podawał na ten trzeci telewizor sygnał programów satelitarnych. Programy naziemne są wszędzie ok ok, ale z tunera śnieży i syczy. Podpiołem tuner kablem antenowym do telewizora który stoi przy tunerze jest ok, podpiołem trzeci telewizor bezpośrednio z tunera kabel ma ok 10 m i tez syczy i snieży. Wiem, że to skomplikowana instalacja:) ale czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co jest nie tak ??
  • flexghzflexghz
  • Poziom 17  
    Marcinj2 napisał:
    Witam
    Mam zwykła antenę naziemna. Od niej idzie sygnał do rozdzielacza, a z rozdzielacza do dwóch telewizorów. Przy jednym z telewizorów jest podpięty wzmacniacz i sygnał wchodzi do tunera Cyfrowego Polsatu, do jego wyjścia antenowego jest podpięty drugi rozdzielacz i sygnał wychodzi na trzeci telewizor który jest w innym miejscu i nie stoi przy tunerze. Chodziło mi o to żeby tuner podawał na ten trzeci telewizor sygnał programów satelitarnych. Programy naziemne są wszędzie ok ok, ale z tunera śnieży i syczy. Wiem, że to skomplikowana instalacja:) ale czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co jest nie tak ??

Witam :D
    musisz mieć szerokopasmowy wzmacniacz separator- miedzy tunerem a wejściem trzeciego telewizora połączony specjalnym kablem jak w kablówce! ,jeśli połączysz na "żywo" obciążysz mocno sygnał wyjściowy z tunera.Lepiej jest stosować wzmacniacz separator i jednocześnie rozdzielacz symetryczny np. na dwa ,trzy lub cztery odbiorniki,wtedy to wzmacniacz będzie obciążony odbiorem,a nie tuner,lecz wykonanie takiego jest dość kłopotliwe!
    ps.nie powinno się łączyć kilku obciążeń np TV na jedno źródło sygnału,bez separacji!,każdy odbiornik TV raz że obciąża źródło (w tym wypadku tuner) a jednocześnie wprowadza swoje zakłócenia,i z tego powodu masz kupę "śmieci" w sygnale!
  • Poziom 43  
    Pewno masz Samsunga lub Sagema bo chyba tylko one miały modulator.Prawdopodobnie musisz zmienić kanał na jakim "nadaje " modulator w tunerze (bliskość innej stacji) lub przed tunerem Polsatu usunąć wzmacniacz(zbyt duży sygnał na wejście modulatora tunera )Najlepiej jednak wejść anteną TV w modulator tunera a z niego do wzmacniacza i rozdział na 3 TV i wszędzie będzie Polsat.Jeszcze jedno: z twojego opisu wynika,że po drugim rozgałężniku na wyjściu SAT idzie juz sygnał TV i satelity do drugiego TV a tylko w trzecim TV sygnał SAT jest słaby? Może ten trzeci TV trzeba dostroic do kanału na jakim "nadaje" modulator satelity