Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid NVFJ622. Przy przewijaniu kasety zatrzymuje się taśma, LCD wył. się.

25 Sty 2007 15:24 1116 3
 • Poziom 10  
  Proszę o pomoc wykryciu usterki tzn przy przewijaniu kasety zatrzymuje się taśma wyłącza się wyświetlacz i resetuje się licznik przesuwu taśmy.
  Ponadto przy próbie powtórzenia przewijania nie reaguje na żadne przyciski.
  Proszę o pomoc!
 • Poziom 34  
  O ile sobie dobrze przypominam ten model mógł mieć czujniki fotoelektryczne (transoptory) zamontowane pod każdym z talerzyków wykrywającymi ich ruch, a powierzchnia pod talerzykami ma charakterystyczne promieniowe lusterka odbijające. Zabrudzenie soczewek transoptora lub zmatowienie lusterek (np. kurz) może wywołać taki efekt przy przewijaniu (występuje wtedy istotny spadek sygnału - co może być przez automatykę odebrane jako że któryś z talerzyków się nie kręci i w efekcie zablokowanie funkcji VCR-a). Proponuję zdjąć oba talerzyki i przeczyścić soczewki transoptora i zobaczyć czy lusterka odbijające nie są matowe (tylko bardzo ostrożnie bo łatwo je uszkodzić lub porysować - są napylane). Najlepiej bardzo miekkim pędzelkiem na sucho lub ewentualnie zamoczonym w izopropanolu (IPA).
  Podobny efekt może również występować przy zaśniedziałym (lub mniej prawdopodobne: zużytym) przełączniku Mode Switch kontrolującym stan położenia mechanizmu przy danej funkcji.
  Oczywiście to tak na początek, co można ogólnie powiedzieć i od czego zacząć...
 • Poziom 10  
  Proszę o napisać w którym miejscu znajdują się te talerzyki, to znaczy czy gdzieś pod mechanizmem wpuszczania kasety czy w okolicy głowicy.
  Proszę podpowiedzieć, z góry dziękuje
 • Poziom 10  
  Temat zamykam Magnetowid oddałem do fachowca. Dzięki za pomoc