Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wywołanie kodu błyskowego

25 Sty 2007 17:19 1946 3
  • Poziom 10  
    Witam. Mam samochód VW Passat '89 1.8 i ma on kontrolkę diagnostyczną na desce.

Mam problem własnie z wywołaniem kodu błyskowego. Działając wg wskazówki z autodaty nic nie skutkuje po prostu dioda nie chce zacząć błyskać.

Muszę po prostu robić coś nie tak. Proszę powiedźcie po polsku jak mam to zrobić po kolei.

A drugi problem to to, że przy dźwigni zmiany biegów tam gdzie znajduje się DLC (mam 3 kostki 1-zasilanie 2-chyba od ABS'u (z jednym przewodem) 3-informacyjna(tylko z jednym przewodem na którym jest 12V przy włączonym zapłonie) Gdy podpinam Vag'a to program nie wykrywa komputera pokładowego.

Jak mógłbym podłączyć VAG'a (kkl) aby skomunikował się on z komputerem pokładowym (można to jakoś inaczej podłączyć omijając DLC przy dźwigni zmiany biegów?)

Będę serdecznie wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Dodano po 24 [minuty]:

Nie no... robię wszystko tak jak jest w opisie. Tylko ciekawy jestem czy brak przeprowadzonej jazdy ma wpływ na wywołanie kodu (ja jazdy nie wykonywałem tylko zapalałem samochód)
    ... tak czy inaczej nie działa:/
  • Poziom 24  
    musisz zewrzec linie L do masy na conajmniej 5 sec
    Jak mozesz to opisz jak przeprowadzasz procedure
    Pozdr Procekkk
  • Poziom 10  
    A więc robiłem to tak:

przygotowałem sobie przewodzik z przełącznikiem (jak na schemacie w moim poprzednim poście oraz w tym też samym miejsu)

- zapaliłem samochód
    - zwarłem na 5-6 sec.
    - puściłem no i zamiast zacząć obserwować jak myrga sobie diodka to nic się nie dzieje

Dodano po 3 [minuty]:

a wracając do drugiego mojego pytania przy dzwigni zmiany biegów mam kostkę tylko z jednym przewodem (pewnie tym do diody czyli chyba przewód L jak sie nie mylę)

Tak więc wie może ktoś czy da radę się jeszcze podpiąć po komputer pokładowy VAgiem?

Dodano po 1 [minuty]:

To się wkurzyłem... Nie pozwolę żeby tak prosta rzecz mi nie chciała chodzić... idę do garażu może akurat coś się jeszcze uda zadziałać
  • Poziom 24  
    a ktory przewod zwierasz do masy ?? bo powiniens zwierac linie L (jest na jednej z kostek przy drazku zmiany biegow)
    zaraz dorzuce zdjecie

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

przy dzwigni zmiany biegow masz kostki i 2ga kostka od strony kierowcy to lacze diagnostyczne, linie L zmostkuj z masa na conajmniej 5 sec