Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? Czy ktoś ma Siemens Awm10a261pl?

pop9 25 Maj 2005 20:35 865419 247
  • #151 25 Maj 2005 20:35
    mar3
    Poziom 16  

Jak nowa to co innego ,ale cos duza ta roznica, moze byl program delikatny?
    znajomy pracuje u dilera subaru i z tego co mi mowil to klienci po zakupie nowej bryki czasami wracaja po tygodniu z pretensjami ze wg. katalogu mial palic 8l/100km a pali 15l/100km ...

• Relpol
  • #152 07 Cze 2005 15:25
    Scifo
    Poziom 10  

Bardzo dobra pralka jak dla mnie: BOSCH WFX-2040

• #153 17 Cze 2005 15:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #154 26 Cze 2005 10:25
    Mirron
    Poziom 11  

A co sądzicie o wyrobach Electroluxa?
    Obecnie wacham się między Electroluxem Amicą a Whirpoolem....

• Relpol
  • #155 26 Cze 2005 21:33
    Tombo55
    Poziom 10  

Electrolux to najlepszy wybór w rozsądnej cenie. Sprzęt ten rzadko się psuje i pracuje bardzo fajnie (wiem bo mam).

• #156 27 Cze 2005 17:37
    czapliniak
    Poziom 15  

W zeszłym tygodniu pralka odmówiła posłuszeństwa, a właściwie jej serce przestało bić (kręcić się). Była to pralka przywieziona przez znajomego z zachdu produkcji Privileg C 80322 rok 96.(800U/min)
    Zacinał sie troszkę programator ale ogólnie dobrze sie sprawowała.
    Od soboty jestem posiadaczem Ardo SED 1010 Easy Logic. (1000U/min)
    Pralka dobra o tyle że ma 39 cm głęgokości oraz pełnowymiarowe drzwiczki.
    Idealna do niezadużych łazienek.
    Cena też niezbyt wygurowana 1299 PLN
    Polecam naprawde fajne cacko.

• #157 28 Cze 2005 22:42
    mar3
    Poziom 16  

Proponuje poczytac w dziale AGD I SYSTEMY GRZEWCZE z jakimi sprzetami maja ludzie problemy to sie wszystko wyjasni

• #158 29 Cze 2005 09:36
    zbyszek_0
    Poziom 11  

Ja mam również problem z wyborem pralki. Tak sobie przeglądam to forum i mam już kompletny mętlik w głowie. Ostatnio rozważałem zakup pralki INDESIT WITL 85 lub WITl 105 ale w tej chwili już nie wiem czy to dobry pomysł czy ktoś mógłby mi doradzić???

• #159 01 Lip 2005 01:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #160 10 Lip 2005 13:54
    Ikena
    Poziom 10  

Witam,
    właśnie stoję przed problemem wyboru pralki. Szukam pralki ładowanej od góry, której cena nie przekroczy 2500PLN. Zależy mi na modelu trwałym i energooszczędnym oczywiście. Na której firmie, w podanym zakresie cenowym, powinienem się skupić? Jaki model wg was jest godny polecenia?
    Trochę przeglądałem opisy w Internecie i dotychczas wytypowałem dwa modele: AEG LAVMATE 48380 i Electrolux EWT 1340. Bardzo będę wdzięczny za opinie na temat wspomnianych pralek. A może macie inne propozycje?

• #161 11 Lip 2005 23:42
    maz1
    Poziom 2  

Błażej - dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam, Paweł.

• #163 29 Lip 2005 23:26
    kredka74
    Poziom 16  

nie mówicie nic o gorenje ! kupiłem od hurtownika wa122 i nie wiem co to problemy( w porównaniu z mamą właścicielką polara dalia którą przez 2 lata modernizowałem włącznie z wymianą gwarancyjną obudowy ale teraz dociągnęła do9lat bezawaryjnie!!) gorenje chodzi jak burza samo pranie jest ciche i mniej proszku moge dać ż eby i tak był lepszy efekt od polara !. Moja rada kupujcie nie w sklepie ale na targowsku używane(miele ,boshitd bo są stare i dobre takich teraz nie ma bo wszystko w miele i bosch jest z włoskie!!!)albo od bezpośredniego importera dobrej marki polecam gorenjei lg bo to niezła technologia zga dobre pieniądze!! I wszyscy znajomi co kupili te marki piorą min 1 dziennie przez 5lat i nie wiedzą co to serwis ato najważniejsze!!

• #164 01 Sie 2005 08:13
    noman1
    Poziom 16  

Tombo55 napisał:
    Electrolux to najlepszy wybór w rozsądnej cenie. Sprzęt ten rzadko się psuje i pracuje bardzo fajnie (wiem bo mam).

Totalna bzdura- nie kupujcie sprzętu Grupy Electrolux czyli także AEG, Zanussi.
    Pracowałem w autoryzowanym serwisie Electrolux-a, Whirpoola, Mastecooka ( Wrozamet ).
    Najdroższe części: Electrolux
    Najdłuższy czas oczekiwania na części: Electrolux - potrafili wysłać nam część na 29 dzień zgłoszenia klienta i musieliśmy naprawiać biegiem
    Tanie dosyć niezawodne ( tanie części ) Mastercook
    Whirpool na niektóre podzespoły ( silnik, bęben ) daje 7 lat gwarancji od ręki
    Dam przykład: modył sterowania ( elektronika ) do pralki
    - Mastercook - 200-300 pln
    - Whirpool - 200 - 800 pln
    - Electrolux - 500 - 1500 pln
    oczywiście zależnie od modelu
    Pozdro Piotr

Dodano po 5 [minuty]:

dero12 napisał:
    A co sądzicie o tym modelu ELECTROLUX EWF 805 , warto kupić ??

Nie kupuj, wytypuj Whirpoola, a jeśli fundusze nie pozwalają to Mastercook, oczywiście bez rewelacji ale za to części i serwis tańsze ( Dolnyśląsk ).
    Elektrolux jest coprawda cichy ale jest to okupione szybszym zużyciem szczotek sinika- nowe silniki to kosmiczne ceny- Whirpool na silniki daje 7 lat gwarancji .
    Piort

• #165 09 Sie 2005 21:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #166 19 Sie 2005 01:27
    reed3
    Poziom 12  

Najlepsza pralka -MILE
    pozniej AEG nie zepsuje ci sie przez 20 lat

• #167 20 Sie 2005 00:26
    ccamell_pl
    Poziom 11  

Najlepsza pralka na rynku, którą sam używam i obsługa jest banalnie prosta, do tego ma kolorywy wyświetlacz to ARISTON AVSF109 !!!!

• #168 21 Sie 2005 13:28
    jarek65w
    Poziom 11  

Panowie nie pracuję w servisie ale B/S/H gdzie składamy pralki, zmywarki i suszarki.Oczywiście BOSCH ,SIEMENS ale i CONSTRUCTA ,BALAY ,NEF i inne.Wszystko to robione jest na tych samych podzespołach tylko nazwa inna i przychodzą z całego świata.Hiszpania , Włochy , Słowacją itd, a co ciekawe gdy zachciało nam się zmian np w grzałce to producent odpowiedział że inni biorą i jest dobra więc dla nas nic nie będzie zmieniał.Konkluzja jest taka żeden producent np.MIELE nie robi części sam.Wszyscy biorą z jednej(dwu) fabryk zaopatrujących wszystkich jest tylko kwestia montażu.Ja mam wszystko BOSCH/SIEMENS montowane w Polsce i jest ok. ale np. drobny sprzęt czajnik/odkurzacz szczególnie te tańsze nie polecam.Wysokie modele są b.dobre i jeszcze jedna ciekawostka.Jak jeden producent wprowadza na rynek jakiś przełomowy(niby)pomysł,coś co ma działać lepiej niż to co było produkowane.A inni natychmiast nie są w stanie na to odpowiedzieć(kilka miesięcy)a nie chcą tracić udziału w rynku(rankingi) zlecają produkcję rywalowi dopłacając do tego.Nikt nikomu nie odmawia jeden ma kasę drugi udziały w rynku.I nie jest to plotka ale informacje od ludzi z niemiec tak poprostu jest.Nie wiem jak jest z Polskim sprzętem od kogo biorą części ale fakt że polar czy indesit u rodziców a mój siemens to inny świat.pozdro

• #169 22 Sie 2005 14:47
    golly
    Poziom 10  

Ktora pralka ma wieksze mozliwosci i jest cichsza ?
    WHIRLPOOL AWM 8123 czy AWE 6515 ? Bez roznicy mi jest czy pralka jest ladowana z boku czy z gory. Obie pralki moge kupic w podobnej cenie. Ktora wybrac ?

pozdro

• #170 22 Sie 2005 21:39
    raffin
    Poziom 23  

Witam,
    Wlasnie (z koniecznosci) stanalem przed problemem kupienia nowej pralki.
    Ze zgledu na ilosc wolnego miejsca w lazience musi to byc pralka ok. 40cm.
    Od kilku dni chodze po sklepach, czytam forum i im wiecej czasu temu poswiecam, tym coraz bardzoej jestem przekonany, ze 'Frania' to byl super sprzet ;-) Mozna bylo wybrac ... moze tylko kolor.

Mysle nad 1 z czterech modeli:
    1. INDESIT WISE 105
    2. INDESIT WISE 107
    3. WHIRLPOOL AWG 875
    4. WHIRLPOOL AWG 875 D

Prosze o pomoc w wyborze i o opinie na temat tych pralek.
    - Jak wyglada sprawa serwisu tych martek? Sa jakies klopoty?
    - Ktory marka jest z reguly mniej awaryjna?
    - Czy warto inwestowac w wyswietlacz?
    - Jakie maja silniki?
    Zalezy mi na cichej pracy i plynnym starcie (wirowanie)

Moze macie jakas inna propozycje w cenie do ok. 1400zl?

Wiem, ze rozwiazaniem byloby kupienie Miele, ale jeszcze nie stac mnie na to i chyba szybko nie bedzie :-(

Prosze o pomoc.
    Dzieki

• #171 22 Sie 2005 22:17
    PIOTREL
    Poziom 26  

Witam
    Amica albo Bosch.
    Ja sprzedaję w sklepie i to są jedyne marki które są nie złe. To co wymieniłeś to nie jest złe ale mogą w podobnej cenie być lepsze.

• #172 23 Sie 2005 03:30
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

PIOTREL napisał:
    Witam
    Amica albo Bosch.
    Ja sprzedaję w sklepie i to są jedyne marki które są nie złe. To co wymieniłeś to nie jest złe ale mogą w podobnej cenie być lepsze.

Wnioskuję, że masz wynagrodzenie obliczane w funkcji sprzedaży, stąd ta rekomendacja firmy Amica :D :D :D

Wszystko dotąd wymienione to s..t, niestety. Czasy porządnego sprzętu zdaje sie odeszły...

Temat brzmi jak: dżuma czy cholera...
    (moze zbyt ostro ale prawdziwie)

• #173 23 Sie 2005 08:32
    PIOTREL
    Poziom 26  

Witam
    Pewnie po części masz rację. Ten sprzęt nigdy nie dorówna staremu. Co do wynagrodzenia chciałbym mieć tak jak mówisz.
    proponuję Amicę i Boscha bo to jeszcze ma najmniejszą awaryjność. Amica dodatkowo daje długą gwarancję a to też plus. Parametry też są nie złe w stosunku do ceny.

• #174 23 Sie 2005 10:26
    raffin
    Poziom 23  

Czyli mam rozumiec, ze calkowicie odradzacie mi kupno 1 z tamtych modeli?
    To moze polecicie jakis konkretny model z Bosha i Amiki? (40cm)
    A co jesli chodzi o wyswietlacz, jest sens? Czy to tylko bajer, ktory zwieksza cene?
    Jakie sa silniki w tych pralkach - komutatorowe czy inne i ktore chodza ciszej?

• #175 23 Sie 2005 15:10
    PIOTREL
    Poziom 26  

Witaj
    Wyświetlacz pokazuje czas prania. W niektórych modelach pralek dodatkowo możesz ustawić czas rozpoczęcia prania a to ma sens np. jak ktoś ma tańszy prąd(dwie strefy), można dokładnie rozplanować pranie. Dodatkowo na niektórych pralkach z wyświetlaczami możesz ustawiać sobie obroty wirowania. Przykładów może być wiele.
    W większości pralek wysoko obrotowych masz silniki komutatorowe. Jeśli chodzi o głośność mają one przy wirowaniu specyficzny gwizd. (wysokie obroty)
    Jeśli chodzi o modele jest ich trochę trudno wyczuć co podpasuje. Najlepiej iść do sklepu i obejrzeć.

• #176 24 Sie 2005 05:37
    elektryk2000

PIOTREL napisał:
    (...)bo to jeszcze ma najmniejszą awaryjność. (...).

A skąd ta pewność???
    Ty sprzedajesz, jak coś padnie to klient uderza do serwisu a nie do sklepu.

Amica to jedna z najgorszych kił ostatnich czasów.

• #177 24 Sie 2005 21:02
    PIOTREL
    Poziom 26  

Witam
    Wiem bo mamy zaprzyjaźniony serwis.
    To jest jedno.
    Drugie jakby tak było jak to opisujesz to dlaczego daje najdłuższą gwarancję?
    10 lat na bęben
    7 lat na perforację blachy
    2 lata ogólnej gwarancji na resztę z możliwością wykupienia dodatkowej do 5 lat na wszystko.
    To skoro twierdzisz że jest taka kiepska to po co by dawała taką gwarancję, po to aby utrzymywać serwisy i to co zarobią na sprzęcie aby spowrotem oddawać klientowi w postaci darmowych napraw gwarancyjnych?
    Coś jest nie tak.
    Pewnie napewno nie ma sprzętu w 100% bezawaryjnego, wszystko się psuje tylko trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ilość sprzedanych sprzętów danego producenta i ilość zwrotów . Ciekawe jak by to wyglądało procentowo?
    A co do klientów w pierwszej kolejności uderzają do sklepu tam gdzie był sprzęt kupowany. Najczęściej tak bywa.

• #178 25 Sie 2005 00:45
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega, który krytykuje pralki Amica, ma pewnie złe doświadczenia ze starszymi polskimi pralkami. I tu przyznam mu racje - Polary żarła rdza po krótkim czasie, no i były dość awaryjne ze względu na zabytkowe podzespoły w nich zastosowane. Amica jest produktem z nowej linii technologicznej i nie odbiega jakością produktom znanych marek zachodnich. Panowie, jeżeli zawsze będziemy unikać (dziś już bezpodstawnie) polskiego sprzętu, to nasz kraj nigdy się nie rozwinie pod względem przemysłu, a potem płaczemy, że jest bieda. Nie sugerujmy się tym, co było produkowane na starych liniach produkcyjnych, tylko włóżmy własny wkład w gospodarkę.

P.S. Proszę - bez złośliwych komentarzy, bo mam rację.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolega PIOTREL nie jest opłacany przez firmę Amica, tylko doradza na bazie własnych doświadczeń.

• #179 25 Sie 2005 22:09
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

kredka74 napisał:
    nie mówicie nic o gorenje ! kupiłem od hurtownika wa122 i nie wiem co to problemy( w porównaniu z mamą właścicielką polara dalia którą przez 2 lata modernizowałem włącznie z wymianą gwarancyjną obudowy ale teraz dociągnęła do9lat bezawaryjnie!!) gorenje chodzi jak burza samo pranie jest ciche i mniej proszku moge dać ż eby i tak był lepszy efekt od polara !. Moja rada kupujcie nie w sklepie ale na targowsku używane(miele ,boshitd bo są stare i dobre takich teraz nie ma bo wszystko w miele i bosch jest z włoskie!!!)albo od bezpośredniego importera dobrej marki polecam gorenjei lg bo to niezła technologia zga dobre pieniądze!! I wszyscy znajomi co kupili te marki piorą min 1 dziennie przez 5lat i nie wiedzą co to serwis ato najważniejsze!!

miałeś poprostu pecha, ja jestem posiadaczem dwóch pralek Dalia i bardzo sobie je chwalę, są super, mają silniki klatkowe i nie świszczą piszczą i bóg wie co jeszcze tak jak te za przeproszeniem >>komutatorowe<<

co do części zamiennych-> ja kupuję w malutkim sklepiku, kiedyś spytałem sprzedwacę o cenę szczotek do silnika, powiedział "8 zł" a te same szczotki widziałem w jakimś AUTORYZOWANYM g***** za ponad 200 zł 8O 8O 8O 8O 8O

co do głośności pompy-> nowe pralki mają pompy magnetyczne, pamiętam jak 5 lat temu dyrektor ZSTiO (matka tam pracuje) zakupił Whirlpool'a AWM247-800, pralka stała na parterze a jak pompa "klasła" to słyszałem ją na trzecim piętrze, teraz już się to uspokoiło i pompa pracuje szeptem. a wy wiecie ile razy dziennie i CO te sprzątaczki tam piorą (mózg się lasuje) pralka przy nich jest święta, ma 5 lat i nie wie co to serwis

co do elektroniki -> już nie ma pralek sterowanych mechanicznie :cry:

a teraz pytanie, co sądzicie o modelu AEG Lavamat-Princess 803 bo mam możliwość zakupu takowej, ktoś tu pisał że AEG kiedyś konkurował z Miele a ta pralka już stara jest i gościu odda ją za "psi grosz"

• #180 26 Sie 2005 01:37
    elektryk2000

PS 663S BIO napisał:
    (...)co sądzicie o modelu AEG Lavamat-Princess 803

Cóż, jeżeli ta "księżniczka" nie ma więcej niż 35 wiosen i nad ranem nie wygląda dużo gorzej niż wieczorkiem, to ja bym ją wziął ;) :D

PS
    Proszę Moderatorów o nie kasowanie mej odpowiedzi, to wbrew pozorom nie jest off-topic ;)