Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić? Czy ktoś ma Siemens Awm10a261pl?

pop9 12 Paź 2004 21:22 870687 247
    prei
    Poziom 13  
    Ja mam Whirlpoola sterowanego mikroprocesorem 800 obr/min. Dopieralność bardzo dobra. Płukanie rewelacyjne. Bluza z polaru odwirowana 800 obr. schnie 1 godz. Przy czym pracuje "szeptem". Kupiłem ją z pełną świadomością bo przez poprzednie 5 lat zajmowałem sie sprzedażą sprzętu AGD. Polecam i pozdrawiam
  • SterControlSterControl
    pjasio253
    Poziom 13  
    Dzięki za dwa posty o pralkach ładowanych z góry. Ja osobiście już wybrałem Electroluxa EWT 1015. Jak na razie (6 prań :oops: ) spisuje się extra. Odwirowanie na 1000 obr. wysuszyło pościel na pieprz :roll: . Ma parę ciekawych funkcji (np.pranie nocne, blokada przed z ustawieniem zbyt dużej temperatury na konkretnym programie, np.prania wełny, co niedoświdczonego szopa-pracza uchroni przed zniszczeniem ubranka) z gatunku bardziej użytecznych niż na pokaz.
    mwendigo
    Poziom 2  
    Witam, Jestem przed kupnem pralki BOSH WFC 1662 MAXX 4, w cenie 1400 zł. Proszę Was o opinię odnośnie tego modelu oraz ceny. Dziekuję, pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    rafi999
    Poziom 16  
    Gdzie kupić?
    www.best media .pl - sklep internetowy najtaniej

pozdr.
    artista
    Poziom 11  
    Może ktoś miał do czynienia z tą marką. Jak te pralki mają się do MIELE i AEG ?
  • SterControlSterControl
    zumek
    Poziom 39  
    A co możecie powiedzieć o pralkach Mastercook :?:
    Posiadam model PFE 700 i narazie niczego sobie "sprzęcior" tylko ta elektronika mnie martwi :( .Wprawdzie kiedyś naprawiałem automaty zawodowo ale to były czasy PS663 BIO ,Wiatek itp.

Pzdr.
    Piotrek Sz.
    sq6ade
    Poziom 40  
    A ja rok temu kupiłem BOSCHa w mediamarkecie za 999PLN na wyprzedaży i działa ok - i nie martwiłem się nawet że paragon pomyłkowo zabrał ze sobą kurier co ją przywiózł..... POLECAM (na razie)
    Yupikayey
    Poziom 13  
    Od niedawna posiadam pralkę Ariston AVSD 109. Jest dobra, cicha do momentu spuszczania wody, potem pompa głośno pracuje. Elektroniczny programator pamięta moment danego etapu prania bo wyłączyłem go raz z prądu żeby skrócić wirowanie. Nie jest to chyba zaleta, ale może za krótko trwał czas wyjęcia kabla z gniazdka, bo była to tylko chwilka. Ogólnie pralkę polecam za 1550-1600, jak kto sie umie targować.
    miket
    Poziom 2  
    Yupikayey napisał:
    Od niedawna posiadam pralkę Ariston AVSD 109. Jest dobra, cicha do momentu spuszczania wody, potem pompa głośno pracuje. Elektroniczny programator pamięta moment danego etapu prania bo wyłączyłem go raz z prądu żeby skrócić wirowanie. Nie jest to chyba zaleta, ale może za krótko trwał czas wyjęcia kabla z gniazdka, bo była to tylko chwilka. Ogólnie pralkę polecam za 1550-1600, jak kto się umie targować.

Z nieba mi spadles z ta wiadomoscia, nigdzie w serwisie, nawet pod 0801 33 22 11 nie wiedza co sie stanie jak braknie pradu:-) W sklepach strasza ze zacznie prac od poczatku, w innych ze bedzie kontynuowac - wszyscy sa przekonujacy(??) Dokladnie taki model mamy zamiar kupic...
    A jak ogolne wrazenia, czy dobrze dopiera, bo to chyba najbardziej sie liczy...
    pozdr!
    Yupikayey
    Poziom 13  
    Na razie zrobiłem 3 prania i się uczę jak ją obsługiwać. Ale nie sądzę by były problemy z "niedopraniem", w końcu to już porządna pralka za porządną kasę. Szczerze doradzam wybór i żeby dali władkę do ściągi po polsku bo mam tylko po angielsku i rusku :).
    miket
    Poziom 2  
    I się pralka kupiła, faktycznie pompa pracuje głośno, i jeszcze jeden minus - pracujący na wolnych obrotach silnik (czyli praktycznie cały czas) wydaje przeraźliwie wysoki pisk, też to zauważyłeś? BAAARDZO denerwujące!!!! BAAARDZO!!! Ale pewnie jest to standard w tego typu urządzeniach - niby że super silent???
    A co do ściągi - mogli się troche postarać i wyprodukować dla przyzwoitości po naszemu, masz racje...
    pozdr!
    Yupikayey
    Poziom 13  
    Ten pisk miałem też na początku i myślałem, że to bedzie koszmarne, ale na 2 praniu już zniknął. Myślę, że to jakieś dotarcie się elementów było i minęło.
    Jacu$
    Poziom 27  
    Latem zeszłego roku (2004) stanąłem przed problemem wyboru następczyni mojego niezniszczalnego FORON-a. Na początku myślałem o czymś prymitywnym i tanim (wirówka 400 obr/min), ponieważ i tak posiadam osobną wirówkę 2880 obr/min (przy FORON-ie konieczność).
    Długo siedziałem w Internecie, chodziłem po sklepach, pytałem, porównywałem i wybrałem najlepszy stosunek możliwości do ceny - Amica. Niestety, po przeczytaniu kilku postów z tego forum doszedłem do wniosku, że to jest raczej awaryjny sprzęt. Zacząłem szukać czegoś bardziej niezawodnego, z serwisem na miejscu. Ponieważ mieszkam w Łodzi - wybrałem Indesit. Pojechałem do magazynu firmy i okazało się, że tam można kupić sporo taniej niż w sklepie. Wreszcie zdecydowałem się na Ariston AVD-88. Wziąłem nówkę ale jak się komuś nie spieszy to może poczekać na zwrot z powodu uszkodzeń w transporcie (np. wgnieciony lekko bok lub jakieś zarysowanie w mało widocznym miejscu). Ze zwrotów jest jeszczcze taniej. Gwarancja do 5 lat. Wirówka 800 obr/min. całkowicie spełna swoje zadanie. Żona zadowolona z pralki do tego stopnia, że musiałem jej kupić nie tak dawno zmywarkę Ariston z takim samym wyświetlaczem :( .
    Kwisatz_Haderach
    Poziom 2  
    Witam ponowie.
    Jak juz pewnie się domysliliście, zakupiłem praleczkę.
    Mimo braku pomocy w wyborze, udało mi sie chyba dobrze trafić. Wybrałem Aristona AVSD 129 i cieszę się z tego wyboru. W zasadzie to bardziej żona, ale .... ;)
    Pralka jest dopracowana IMHO w najdrobniejszych szczegółach, nie zwracajcie uwagi na zdjęcia, wychodzi na nich całkiem inaczej niż w realu. Za te pieniądze ciężko chyba było kupić coś ciekawszego i praktyczniejszego. Prostota obsługi, pomimo dość zaawansowanych funkcji, nprawdę cieszy. Pracuje też wybitnie cichutko, no może poza momentem pompowania, ale reszta chodzi wzorcowo. Można się wystraszyć czasem (żona, nie ja ;) ) gdy pranie źle się ułoży i pralka po nieudanyj wyważeniu odmówi wirowania, ale da się to "obejść" Wystarczy ręcznie przełożyć jakąś część prania w inne miejsce. Zazwyczaj się to nie zdarza, ale w teorii. W praktyce już 2 razy miał miejsce taki "incydent" :)
    Mimo to, serdecznie i szczerze ją polecam.
    GRYZZLI2004
    Poziom 15  
    Witam

Ja polecam Whirlpoola. Posiadam model AWM 248 - 8 0 0 i jestem bardzo zadowolony. Gdy ja kupwoałem producent dawął 7 letnią gwarancję ( więc jest ich pewien ) pracuje już 2 rok na " okrągło " i nie było problemów.
    DOMINIK!!
    Poziom 10  
    Kup sobie ta jest idealna...
    Pralka Do Zabudowy SIEMENS WXLI 4240 EU

Pralka do zabudowy, pralka w pełni zintegrowana do zabudowy Siwamat Dessous&more, maksymalna wielkość wsadu 6 kg, prędkość wirowania 1400/800 obr/min, dane eksploatacyjne w programie bawełna 60oC (woda 46l, energia 1,02 kWh), w pełni elektroniczne sterowanie, obsługa poprzez display LC (informacja o obrotach wirowania, zalecana wielkość załadunku, informacja o przedozowaniu środka piorącego, zabezpieczenie przed otworzeniem przed dziećmi, wybór czasu startu i czas pozostały do końca programu), funkcje (pranie wstępne, mniej zagnieceń, dodatkowe płukanie, program intensywny, wybór obrotów wirowania, wybór czasu startu), programy dodatkowe (odplamianie, Mix, wełna pranie ręczne), specjalny program do prania delikatnej bielizny Dessous, sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu, aquaStop z alarmem, automatyka wagowa, 3D system zraszania, elektroniczna kontrola ilości piany, elektroniczna kontrola wyważenia urządzenia, zawór kulowy zapewnia wykorzystanie środkow piorących w 100%, średnica drzwi pralki 30 cm, kąt otwarcia drzwi 110o, regulacja wysokości za pomocą 4 nóżek od frontu, montaż drzwi meblowych z prawej strony możliwość przełożenia na lewą stronę, wyposażenie dodatkowe (WZ20270 elementy umożliwiające ustawienie pralki do wysokości 90 cm), wymiary urządzenia (SXWXG) 595X820X577 mm, efektywność energetyczna A, efektywność prania A
    tedy111
    Poziom 2  
    witam wszystkich mam okazję kupić pralkę electrolux swf-805 za 1200zł chciałbym zapytać czy to w miare dobra pralka na lepszą i raczej droższą mnie nie stać a może ktoś takową używa i się podzieli wrażeniami bardzo był bym wdzięczny i chciałbym jeszcze zapytać co sądzicie ogólnie o firmie electrolux pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
    marek_gh
    Poziom 9  
    ja posiadam Whirpoola AWG 372 dziesiecioletniego i az do teraz wszystko bylo w pożądku
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja zaryzykowałem. Kupiłem w weekend w pewnej sieci, co to ma inicjały takie same jak draże czekoladowe w kolorowej polewie :D , pralkę LG WD - 12170 ND. Posiada ona silnik umieszczony bezpośerdnio na osi bębna, czyli tzw. Direct Drive. Oczywiście w pełni elektroniczne sterowanie, wyświetlacz LED, szerokie drzwiczki, obroty wirowania do 1200 obr/min. Pracuje faktycznie ciszej niż tradycyjne pralki (choć może to złudzenie, bo do porównania miałem tylko swoje 12 letnie gorenje). Wiruje za to niemal bezwibracyjnie. Rzeczy wełniane pierze naprawdę delikatnie. Obsługa banalnie prosta. Przed zakupem popytałem w serwisie i powiedzieli mi, że konstrukcja wzbudza zaufanie, a fartuch i rury wykonane są z mocnej i grubszej niż u innych producentów gumy. Blacha ocynk. Klasa energetyczna A. Zużycie pradu 0,96 kWh.
    Z minusów: pranie trwa długo, około 2,5 godziny w trybie standardowym. Nie można przeprowadzić samego wirowania (chyba, jeszcze do końca nie rozpracowałem), jest albo spust wody albo płukanie i wirowanie.
    Zobaczymy jak ta nowość będzie się sprawować.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    piotrjarmon
    Poziom 10  
    ja posiadam starą pralke marki wiatka pierze już 20 lat i nadal sprawna zależ jak trafisz na egzemplarz
    maz1
    Poziom 2  
    Do BŁAŻEJA (ale nie tylko).

Witam. Jestem właśnie na etapie wybierania pralki. Ciężko się zorientować w tych wszystkich opisach internetowych, bo często producenci te same funkcje inaczej nazywają. Ale przeszedłem przez to i wybór padł na pralkę, o której napisałeś LG WD - 12170 ND. Ponieważ zostało mi jeszcze ok. 2 m-cy do zakupu mam prośbę o to, żebyś zamieszczał na forum Twoje wrażenia z użytkowania tego modelu. Jak na razie utwierdzasz mnie w przekonaniu, że to dobry wybór.
    Pozdrawiam.
    Błażej
    Tak więc moja LG pierze cicho, wiruje właściwie bezwibracyjnie. Ma miękki start więc nie ma tego szrpnięcia znanego z poprzednich pralek. Długi cykl prania ma jednak tę zaletę, że jak twierdzi moja matka, białe rzeczy są naprawdę białe. Mają czas porządnie się namoczyć. Dobry też jest program do prania wełny. Pralka pracuje wtedy zupełnie inaczej, ruchy bębna są ograniczone i delikatniejsze. Wirowanie jest regulowane do 1200 obrotów. Pralka pika, miga, a po skończonym praniu udaje kukułkę. Ogólnie fajna jest.
    maz1
    Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Jakbyś miał jakieś nowe spostrzeżenia (zarówno miłe jak i niemiłe) to chętnie o nich poczytam.
    Błażej
    Co jeszcze? Najgłośniejszym dźwiękiem podczas prania jest chlupot wody wewnątrz. A pralka przyjemnie "mruczy". A ponieważ odpływ dorobiłem i woda nie leje mi się już do wanny, to mozna się kąpać jak pierze. I pralka robi za usypiacz :)
    Twisterr
    Poziom 11  
    eh zalozylem taki sam topic w zlym dziale bo tego nie znalazlem wczesniej ...
    w kazdym badz razie stoje przed wyborem zakupu pralki i mam duzo pytan bo sie na tym totalnie nie znam :)

pierwsze podstawowe czy wybrac pralke ladowana od gory czy z boku ?? czy to ma wplyw na trwalosc sprzetu ??

no i dochodzi teraz wybor firmy chce wydac okolo 1500pln
    pralka ma byc ekonomiczna czyli maly pobor wody <50l , szybkosc obrotow bebna nie mniej niz 1000/min i maly pobor mocy ...
    takich pralek jest mnostwo roznych firm tylko co wybrac ??

sa:
    1) CANDY CTA104AASY i CTD105 ladowane od gory i CBD100 ladowany z boku

2) MASTERCOOK PTE92 ladowane od gory i PFD113IP; PFE963IP ladowane z boku

3)WHIRPOOL AWM6008 ladowany z boku

4)AMICA PCA ladowana z boku

5) AEG LAVAMAT 50600 ladowana z boku (ciut drozsza od pozostalych)

wszystkie te pralki maja bardzo podobne parametry i zblizone ceny ... moze sa inne ciekawsze modele te spisalem ze sklepu tam mnie zainteresowaly, ale co wybrac ?? doradzcie cos ...

a no i jeszcze pytanie jak z ewentualnym pozniejszym serwisem , do czego tansze czesci i serwis