Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W którym zestawie głośników komp. występuje ten subwoofer?

25 Sty 2007 18:00 2520 27
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    U kolegi słyszałem jak pięknie gra subwoofer z głośników creative T6060.
    Są to głośniki 5.1... Ja mam zbyt mały pokój na głośniki 5.1 więc chcę kupić 2.1... tylko czy jest jakiś model (2.1) w którym występuje subwoofer z T6060?

Bo wiem że w T6100 (5.1) i w T3100 (2.1) jest ten sam ale one nie mają pilota a na nim mi zależy...

Ewentualnie proszę o propozycję głośników 2.1 w których jest subwoofer który równie dobrze gra jak w T6060...

wiem że namotałem ale może ktoś zrozumie ;)

P.S. Nie muszą być creative... Mogą być logitechy tylko ja nigdy nie słyszałem jak one grają... (słyszałem S200 ale masakra...)
  • Poziom 17  
    poszukaj na allegro to naprawde latwo jest znalezc czukaj w creative ta firma ma bardzo dobre zestawy do kompow masz tu pare propozycji kolega mial ten pierwszy gra to naprawde bardzo ładnie
    http://allegro.pl/item160918223_mega_promocja_creative_inspire_p380_2_1_gwara_24mi.html

http://allegro.pl/item158716821_creative_inspire_p380_malo_uzywane.html

http://allegro.pl/item157101061_stylowe_glosniki_2_1_creative_i_trigue_3330_gwar.html
    No dzięki ;) Ale czy on będzie miał mocny, twardy bass? (p380)

Czekam jeszcze na inne propozycje.

edit:
    a czy może ktos wie jaka jest różnica w subwooferze między p380 a t3100?
  • Poziom 17  
    t3100 a p380 Sa to prawie takie same głośniki różnią sie chyba tylko tym że w t3100 satelitki są dwodrożne subwoofer jest chyba identyczny ale nie jestem pewien bo w p380 nie pisza nic o bass-reflex
    innymi słowami t3100 jest to nowsza wersja p380

w p380 tych co ma moj kolega bas jest bardzo ładny głeboki, dynamiczny i dosyć głośny jak na swoje rozmaiary
  • Poziom 20  
    Ja polecam Speed-Link SL-8231 Gravity. Sa naprawdę niezłe i bardzo solidnie wykonane. Praktycznie zero plastiku, bas gleboki ....Jedyna wade jaka maja to potencjometr liniowy na przewodzie (a powinien byc "B")
  • Poziom 17  
    Głośniczki bardzo ładne nie powiem lecz 12w na suba jest to moim zdaniem za malo i firma tez nie jest jakas znana i co do jakosci to tez nie jestem pewien jezeli nie wiedza ze przy audio stosuje sie potencjometry typu "b"
    ja sie trzymam creative ale wybor nalezy do ciebie
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ja mam Creative T3030 (159zł) http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&back=&ID=3954&katid=12 Nie jest to jakiś wystrzałowy zestaw, ale mogę zapewnić, że są to najlepsze głośniki na rynku w cenie do 200zł. Trochę im brakuje dźwięków średnich i bas lekko łupie jak jest ustawimy w kompie na maximum (może to też wina słabej dźwiękówki). Za to sub jest drewniany i wydmuchuje naprawde dużo powietrza, mamy pilota na kablu z regulacją głośności, basów i wejściem słuchawkowym, oraz ładne satelitki. Dżwięk jest czysty i nie słychać buczenia z głośników po wyciszeniu muzyki, co jest częste w zestawach z tej półki. Parametry:

2 x satelita 6 W (RMS) - dwudrożne
    1 x subwoofer 17 W (RMS) - jednodrożny

Nie wiem jak, sprawa ma się na wyższej półce, ale w tej cenie sprawdziłem wszystkie możliwości, nie ma lepszych! ;) Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    te glosniki jest to ta sama seria co p380 i t3100 w kazdych sa jakies drobne poprawki
    co do buczenia to buczenie to nie jest wina glosnikow tylko karty dzwiekowej jezeli jest to wina glosnikow te te glosniki mosza byc firmy x na licencji y nie spotkalem sie jeszcze zeby na dobrej dzwiekowce cos buczalo na dobrej firmy glosnikach
    a buczenie przez karte dzwiekowa najlepiej slychac po podlaczeniu komputera do naglosnienia estradowego bo na niskiej mocy glosnikach nie zawsze to slychac
  • Poziom 12  
    Ale takie są właśnie głośniki do 200 zł, nawet po odłączeniu od komputera słychać głośne buczenie, prawda, że najczęściej problem ten występuje w głośnikach firm typu Manta, tracer, etc.
    Cytat:
    Ale takie są właśnie głośniki do 200 zł, nawet po odłączeniu od komputera słychać głośne buczenie, prawda, że najczęściej problem ten występuje w głośnikach firm typu Manta, tracer, etc.

No własnie ja mam tracery i "buczy" :)

Cytat:
    Ja mam Creative T3030 (159zł) http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&back=&ID=3954&katid=12 Nie jest to jakiś wystrzałowy zestaw, ale mogę zapewnić, że są to najlepsze głośniki na rynku w cenie do 200zł. Trochę im brakuje dźwięków średnich i bas lekko łupie jak jest ustawimy w kompie na maximum (może to też wina słabej dźwiękówki). Za to sub jest drewniany i wydmuchuje naprawde dużo powietrza, mamy pilota na kablu z regulacją głośności, basów i wejściem słuchawkowym, oraz ładne satelitki. Dżwięk jest czysty i nie słychać buczenia z głośników po wyciszeniu muzyki, co jest częste w zestawach z tej półki. Parametry:

2 x satelita 6 W (RMS) - dwudrożne
    1 x subwoofer 17 W (RMS) - jednodrożny

Nie wiem jak, sprawa ma się na wyższej półce, ale w tej cenie sprawdziłem wszystkie możliwości, nie ma lepszych! Wink Pozdrawiam.

Właśnie takich szukałem! Satelitki ładne i nawet takie same jak w t6060 ;)
    Z tego co widać sub też. Szkoda tylko że na allegro takich nie ma ;) Ale poszukam w innych sklepach internetowych bo z tego co wiem to w zwykłych sklepach cena jest wyższa o 30zł a nawet 50zł.
    Dzięki Ci!

P.S.
    Niedźwiedź90 - jaką masz kartę muzyczną?

Aha... i jak ktoś ma jeszcze jakieś informacje na temat głośników 2.1 to piszcie!
  • Poziom 12  
    Miło, że mogłem pomóc ;)
    Kartą dźwiękową raczej nie mogę się pochwalić, bo jest taka jakby jej wcale nie było (zintegrowana na układzie AC'97) ;) Jak to w nowych komputerach :/ właśnie zbieram pieniądze i będe szukał czegoś sensownego ;) Ale to już temat na nowy wątek, pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    do glosnikow creative najlepsza jest karta dzwiekowa creative lub sound blaster nawet producent poleca sound blastera
    z doswiadczenia wiem ze karta sound blaster audigy 2 jest dobra, a napewno wystarczajaca do tego zestawu i nie slyszalem z niej zadnego buczenia nawet na sprzecie estradowym
    mnie rowniez jest milo ze moglem pomóc
    Witam!
    Ja mam CREATIVE SOUND BLASTER Live! jeden z lepszych modeli w kategorii Liv! tzn 0220. Właśnie mi przyszła z nią paczka.

Tylko zadam jeszcze 2 pytania:
    1) Co polecacie z głośników 5.1?
    2) Czy sterowniki z oryginalnej płyty (od Live! 0220) są dobre czy lepiej ściągnąć jakieś inne z neta? Słyszałem też o sterownikach takich, że można do każdego wyjścia przyporządkować inną funkcję tzn domyślnie jest: pomarańczowy - subwoofer, niebieski - wejście liniowe, różowe - mikrofon itp. A można zmienić że np z czarnego będzie subwoofer, pomarańczowego liniowe, zielone satelity itp.
  • Poziom 17  
    nie bardzo rozumiem pierwszego pytania
    a co do drugiego to sterowniki z oryginalnej plyty sa dobre napewno lepsze niz standardowe windowsa ale mozesz poszukac jakies aktualniejszych w necie najlepiej ze strony producenta
    w pierwszym pytaniu chodzi mi o to abyście mi doradzili jakiś konkretny zestaw 5.1 (konkretny to znaczy plus minus za 200-230zł).

Bo właśnie nie wiem czy kupić 2.1 czy 5.1
  • Poziom 17  
    z glosnikow 5+1 bardzo ladnie gra zastaw logitech-a
    http://allegro.pl/item158053890_logitech_x_530_5_1_70w_nowa_wersja_male_pudelko.html
    lecz niestety nie posiada pilota sterowanie jest na jednej satelitce
    http://allegro.pl/item161175662_logitech_x_540_70w_rms_matrix_surround_fvat_wawa.html
    ten kosztuje troche wiecej ale parametry tez ma lepsze od pozostalych moich propozycji

i nadal bede sie trzymal zestawow creative
    http://allegro.pl/item159046453_glosniki_creative_inspire_5_1_t6060_megapromocja.html
    ten zestaw creative jest najlepszy jezeli chodzi o taki przedzial cenowy
    ok, dzięki. To jak coś kupię T6060 ewentualnie jak kasa wpadnie to x-540. pzdr
  • Poziom 20  
    Genius SW-5.1 Home Theater.

Za cenę ok. 300 PLN dostajesz solidne drewniane głośniki, wielkiego suba i pilota na podczerwień.
    Te plastikowe pierdziawki podane wyżej, ten genius zjada na śniadanie.

Wiem, że trudno je będzie teraz znaleźć, ale naprawdę warto.
  • Poziom 17  
    Zestaw wyglada bardzo fajnie parametry tez ma bardzo dobre jak na glosniki w tej cenie lecz z doswiadczenia wiem ze znalezc i kupic te glosniki to nie bedzie tylko te 302zl ale znacznie wiecej
    Fredw napisał:
    Te plastikowe pierdziawki podane wyżej, ten genius zjada na śniadanie.

co do tych plastikowych pierdziawek to sie nie zgodze bo jeszcze nigdy nie slyszalem pierdzenia z glosnikow creative a takze logitech zeby na dobrej k. dzwiekowej dobrze skonfigurowanej i na dobrze ustawionym equalizerze pierdzialy a poza tym sub jest drewniany a przy satelitkach juz nie jest tak wazne tlumienie (plastik tez mozna dobrze wytlumic)
  • Poziom 20  
    Miałem creative inspire 4400, sluchałem x-230, x-530 i jeszcze kilku innych, których nazw nie pamiętam i stwierdzam jedno, to są pierdziawy i daleko im do tych geniusów.
    Plastik, choćby nie wiem jak reklamowany, nie da takiego efektu, jak drewniane satelitki.
    Regulator suba mam ustawiony poniżej połowy, a i tak bas potrafi w odpowiednim momencie dać po bebechach.

Może stare creatice'y spod znaku cambridge soundworks by je pobiły, ale niestety tych głośniczków już nie robią :(

Cytat:
    znalezc i kupic te glosniki to nie bedzie tylko te 302zl ale znacznie wiecej

Niestety, ale wg. mnie warto, bo za tą cenę trudno dostać tak dobry sprzęt.
  • Poziom 32  
    Moim zdaniem duzo zalezy od akustyki pomieszczenia.
    Ja mam P5600 bodajze ( nie pamietam juz ) i jestem zadowolony

Do creativów polecają ludzie na forach sterowniki kX.

Pozdr
    witam!
    szukałem tych sterów kX ale jest ich bardzo dużo i nie wiem które...
    Mam SB Live! 0220....
    Może mi ktos podać linka?
  • Poziom 20  
    Owszem polecają, tylko z tego co pamiętam, to przy KX'ach są kłopoty z dźwiękiem lub EAX'em w grach.
    Więc jeśli grasz, to raczej je sobie odpuść, no chyba, że coś się zmieniło ostatnio (dawno się nimi nie interesowałem)
  • Poziom 23  
    sebasebaseba napisał:

Ewentualnie proszę o propozycję głośników 2.1 w których jest subwoofer który równie dobrze gra jak w T6060...

zdecydowanie od poroduktów głosnikowych creative polecam odpowiedniki logitecha...

z zestawów 2.1: Z3, Z3e, lub nowsze Z4...
  • Poziom 10  
    Tylko że w T3030 subwoofer ma 17W RMS-u a w T6060 subwoofer ma 22W RMS-u.Sam posiadam T6060 i powiem ze bass jest nie samowity!Do 230zł wydaje mi sie ze ten zestaw jest najlepszy,ale to tylko moje zdanie.
    Cytat:
    Tylko że w T3030 subwoofer ma 17W RMS-u a w T6060 subwoofer ma 22W RMS-u.Sam posiadam T6060 i powiem ze bas jest nie samowity!Do 230zł wydaje mi sie ze ten zestaw jest najlepszy,ale to tylko moje zdanie.

Ja je mogę już wyrwać za 205zł w Proline i odbiór osobisty.
  • Poziom 17  
    jezeli chodzi o t6060 to chyba taniej nie znajdziesz i napewno bedziesz zadowolony z zakupu na tej karcie dzwiekowe nie bedziesz mial najmniejszych problemow
    Czyli kupuję T6060....
    Dzięki za pomoc!

temat zamykam