Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilne! Problem z otwarciem pliku! Za pomoc punkty!

holcer 26 Sty 2007 01:56 2273 20
  • #1 26 Sty 2007 01:56
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mam b. duży problem: Robiłem do pracy bardzo ważny projekt fragmentu budynku w programie 3D Home Architect Home Design Deluxe 6. Całość zajęła mi ok 20h. Projekt potrzebuję na poniedziałek. Skończyłem go i zapisałem. Po zapisaniu próbując otworzyć plik pokazuje mi się komunikat "Wystąpił błąd z aplikacją MB Builder i zostanie ona zamknięta". Sam program działa poprawnie, gdyż mogę w nim robić od nowa inne projekty, ale tamtego już nie powtórzę. Plik ma rozszerzenie *.bld .Szukałem w internecie, ale nie znalazłem innego programu otwierającego tego typu pliki. Nie muszę go edytować, ale potrzebuję zrobić kilka wydruków z różnych miejsc pomieszczeń z pliku. Proszę o pomoc. Dla osoby która pomoże przeznaczę 150 ptk. może to symboliczna "zapłata", ale więcej nie mam.

0 20
  • #3 26 Sty 2007 11:35
    holcer

Niestety ten program też go nie otwiera.

0
  • #5 26 Sty 2007 13:33
    holcer

Na tej stronie jest dość mało o innych programach otwierających tego typu pliki.

0
  • #6 26 Sty 2007 19:26
    dex
    Poziom 27  

Nie hibernowałeś czasem podczas pracy z programem komputera?

0
  • #7 26 Sty 2007 21:57
    holcer

Nie. Nie mam tej opcji w systemie.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Sty 2007 22:25
    bomber
    Poziom 24  

Z czego ja wnioskuje to plik zostal niepoprawnie zapisany lub dysk ma bad sektory FAT32 sobie z tym nie porradzi bez skandisku ale najpierw
    1. pobierz program do odzysku danych i zobacz czy nie ma na dysku usunietych poprzednich wersji pliku (jesli go zapisywales podczas pracy) bo jak zapisujesz to zazwyczaj jest tak ze poprzedni jest usuwany a jest twozony nowy wiec moze gdzies tam jest, tylko staraj sie sciagnac program na inna partycje/dysk i tam go zainstalowac bo podczas sciagania i instalaci mozesz nadpisac ten obszar na ktorym treaz akurat znajduje sie poszukiwany. Nie znam tego programu ale bardzo mozliwe ze twozy sobie ukryta kopie robocza podczas pracy.. czasami niestety z innym rozszezeniem.. tak jak np. WORD wiec zwroc uwage na wszelkie pliki z tego dnia/dni w ktorych pracowales na projektem
    2.mozesz sprobowac skandisk oczywiscie gruntowny
    3.jesli masz xpsp2 to mozesz zobaczycz czy oby system nie zrobil punktu kontrolnego podczas pracy w programie, jesli to by byla akurat koncowka pracy to mozesz sprobowac przywrocic system i odoroic bo lepsze te pare godzin niz od 0 ale ja nie jestem pewnien czy plik sie przywroci bo u mnie to bywalo roznie. np raz skasowalem 2 zdejcia(mam dodatek do windowsa ktory usuwa pliki na trwale tzn nie tylko z tablicy danych , wiec nie moglbym odzyskac normalnie) skozystalem odrazu z tej opcji i je odzyskalem, innym razem nie udalo mie sie odzyskac dokumentu w word..
    Najlepiej przenies uszkodzpny plik na dyskietke/plyta, skasuj go z dysku i sproboj przywrocic system jesli jest punkt, bo chyba zapisywales go kilkakrotnie podczas pracy- jesli nei to nie ma co
    UWAGA jak przywrocisz system np do dnia wczorejszego to przed zapisz wszystkie pliki ktore zrobiles dzisiaj bo moga zniknac. Przynajmniej u mnie nie ma na to zasady czy zostanie czy znikinie.
    I oczywiscie mozna sprobowac otwozyc plik na innym komputerze.
    Jesli nie masz antywirusa to po wykonaniu powyzszych czynnosci mozesz sciagnac jakis lub skozystac z online i przeskanowac komputer
    Jesli pomoglem daj znac a punkty zachowaj, zadowle sie tymi 3 punktami z "pomogł:

0
  • Pomocny post
    #9 26 Sty 2007 22:45
    dex
    Poziom 27  

tak moze byc tak jak z wordem, obadaj pliki ukryte , wszytskie tempy i backup-y trzeba wyczaić gdzie program je zapisuje(inny komputer po- dacie i godzinie). Najlpeiej na początku przeskanuj folder gdzie był plik programem odzyskującym, także cały dysk pod kątem tego rozszerzenia, oraz wg daty modyfikacji, wszytsko to odzyskaj na druga partycje mozę coś z tego będzie pasować.

Pozostaje jeszce mozłiwośc ze to wina programu..moze producent by ten plik skorygował, naprawił lub wyciągnał co tzreba zniego.

0
  • #10 26 Sty 2007 23:39
    holcer

a więc po 1. Mam tylko 1 partycję :/.

po 2. Jaki program do odzyskiwania polecacie?

po 3. Plik nie mógł się nie zapisać poprawnie, bo pamiętam,że zamknąłem program, bo jakoś się komputer zaczął "przycinać" ale przed zamknięciem dałem "save". Chyba, że (nie wiem, czy jest taka możliwość) podczas zapisywania pojawił się błąd.

po 4. Mi przywracanie przywraca tylko ustawienia komputera. A nawet jeśli jakimś cudem by przywracało pliki, to nie robiłem ani ja, ani system punktu przywracania.

0
  • #11 26 Sty 2007 23:48
    bomber
    Poziom 24  

Ja kozystam z file inspector recovery - darmowy wiec nie trzeba szukac crackow a skuteczny, dosc prosty w obsludze.
    Musisz podczepic 2 dysk lub jakiegogos pendrive/dysk zew/karte pam.+czytnik
    bo jak zainsatlujesz program na tej samej partycji to jest prawdopodobne ze usune z dysku (nie mylic z usywaniem z tablicy danych jak jest przy usuwaniu z kosza) ten pliczek ktory potrzebujesz
    Powodzenia :D
    Jak ja twoze filmy w vegas(program lubi sie zawiesic jak jest jakis plugin zly albo padnie nawet 1 modul) to zapisuje co 10 min w 2 plikach na przemian polecam ta metode do wszystkich programow

0
  • #12 27 Sty 2007 00:14
    dex
    Poziom 27  

nie jestem pewien do tego programu co do NTFS. Kiedys pamiętam nie chodził, polecam EasyRecovery Professional firmy Ontrack.

0
  • #13 28 Sty 2007 00:27
    holcer

Żaden z nich nic nie znalazł... :(

0
  • #15 28 Sty 2007 08:03
    marek216

Poziom 43  

może to głupie ale mi kiedyś na M$ pomogło - powodów niedziałania na moim PC nie znam

skopiuj ten plik i spróbuj odpalić na innym komputerze ze swoim programem

0
  • #16 28 Sty 2007 12:13
    RaithVasim
    Poziom 11  

Jeśli program ma jakieś inne formaty to zrób kopie tego pliku i spróbuj pozmieniać rozszerzenia. Wydawało by się głupie a jednak ocaliło mi kiedyś rzycię ^^

0
  • #17 28 Sty 2007 21:17
    holcer

Niestety zapisuje tylko w rozszerzeniu bld

0
  • #18 31 Sty 2007 13:02
    Budzyn.vip
    Poziom 10  

Spróbuj otworzyć najpierw program a następnie poprzez otwórz - plik z projektem. Ewentualnie zgrać na pendriv-a i odtworzyć w analogiczny sposób na drugim komputereze.

Miałem taki sam problem z plikiem FLASHa.

Pozdrawiam

0
  • #19 02 Lut 2007 20:17
    SławekSS
    Poziom 22  

zapisz gdzies ten plik, odinstaluj program i zainstaluj ponownie. Spróbuj wtedy otworzyc ten plik.

0
  • #20 02 Lut 2007 22:04
    Brick_G
    Poziom 27  

sprobuj otworzyc plik na innym komputerze z tym programem - upewnij sie wczesniej czy plik nie jest tylko do odczytu - pozdrawiam

0
  • #21 04 Lut 2007 01:21
    holcer

Próbowałem i nic nie pomogło....I tak już dostałem "opieprz" bo miałem mieć go na poniedziałek. Zrobiłem przez ten tydzień drugi. Dzięki wszystkim za pomoc.

0