Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena FM do amplitunera Denon AVR-1706

Przemyslaw Kowalak 26 Sty 2007 06:15 6750 4
  • #1 26 Sty 2007 06:15
    Przemyslaw Kowalak
    Poziom 9  

Radio FM na antenie będącej w zestawie ma bardzo słaby odbiór. Sygnał czsto zanika albo pajawiają się szumy i trzaski. Podłączyłem do gniazda antenowego długi kawał kabla koncentrycznego ale to nic nie daje- Amplituner jakby go wogule nie widział. Przy gnieździe antenowym jest opis "antena 75 Ohm" podejrzewam że kabel być nie może bo ma inną impedancję. Anteny zbiorczej nie mam. Mam w gnieździe antenowym w ścianie sygnał z kablówki.
    Pytanie1. Jaki rodzaj anteny mogę sobie zrobić lub kupić żeby radio dobrze odbierało?
    pytanie 2 A może poprostu wpiąć się w gniazdo kablówki - wiem że tam nadają też sygnał radiowy, tylko czy amplituner to wyłapie i na jakich częstotliwościach wtedy szukać?

1 4
  • #2 26 Sty 2007 10:15
    Bogdan58
    Poziom 32  

Kup pokojową antenę ze wzmacniaczem na UKF. W sieciach kablowych, często mimo szczerych deklaracji dystrybutora, sygnału często nie ma.

Pozdrowienia.

1
  • #3 26 Sty 2007 11:37
    vooko
    Poziom 10  

Możesz z kablówką spróbować - u mnie gra :-) - częstotliwości takie jak w FM (87.5-108 MHz)

0
  • #4 26 Sty 2007 19:52
    witek0987
    Poziom 15  

Zwykły dipol wystawiony za okno będzie lepszym wyjściem (wzmacniacz w sytuacji gdybyś zamierzał odbierać odległe stacje radiowe). Kabel obowiązkowo 75R.

0
  • #5 27 Sty 2007 20:26
    Rezyslaw
    Poziom 15  

Kablówka jak najbardziej poprzez rozdzielacz sygnału,który powinien byc w instalacji (gniazdo R) częstotliwosci bedą oczywiście inne niz w eterze ale to szczegół, a jak z eteru to do gniazda 75 Ohm kawałek drutu - plecionki zwykłej, jest to dobre rozwiązanie jak mieszkasz w pobliżu miasta a jak gdzieś dalej to antena zewnętrzna np dipol kołowy z symetryzatorem.

0
  Szukaj w 5mln produktów