Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka OKI 390 ELITE problem z wydrukiem

art23 26 Jan 2007 11:01 1554 7
 • #1
  art23
  Level 25  
  Witam Szanowne gronow fachowców od drukarek.Czytalem wiele postów ale nigdzie nic nie znalazlem na temat złego wydruku wygladajacego jak poniżej .Prosze wiec o porade co nalezy sprawdzic w takim przypadku jak widac na załaczonej fotce czasami zdarzy jej sie dobrze wydrukować.Chcialem dodac ze sprawowala mi sie pare miesiecy ok i nie zmienialem systemu .Prosze o porade .Dziekuje i pozdrawiam


  Drukarka OKI 390 ELITE problem z wydrukiem
 • Helpful post
  #2
  erdi
  Level 13  
  Witam.
  Nie wiem czy pomogę, ale miałem kiedyś identyczny problem z drukarką i po wymianie przewodu LPT przeszło jak ręką odjął. Prawdopodobnie któraś żyła w kablu się złamała.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #3
  pjprezes
  Level 19  
  Czy tak się zachowuje przy wydruku z windowsa i dosa? Wypuść coś z dosa na LPT np:
  C:\>dir >lpt1 (po dir musi być spacja!)
  Jeśli z dosa idzie dobrze to podmień kabel lpt i przeinstaluj sterownik drukarki. W menedżerze urządzeń odszukaj "porty (COM i LPT)" powinien być tam sterownik "port drukarki ECP (LPT1)"
 • #4
  art23
  Level 25  
  wydruki z windowsa dzieki chlopaki za pomoc jak sprawdze to to dam znacz czy pomoglo pozdrawiam
 • #5
  ssamburski
  Level 16  
  Witam!!! A niemzna wydrukowac strony testowej lub czego kolwiek z samej drukarki??? Pozdrawiam
 • #6
  pjprezes
  Level 19  
  Można, ale co jeżeli problem leży w kablu LPT, gnieździe drukarki albo sterowniku w windzie. Wydruk z poziomu drukarki idzie z EPROM-u i omija w/w elementy. A jeżeli drukarka wydrukuje poprawnie tekst to wystawisz fakturę i oddasz sprzęt klientowi? Trzeba sprawdzić urządzenie pod kątem różnych przypadków.
 • #7
  agatorn
  Level 19  
  art23 wrote:
  Prosze wiec o porade co nalezy sprawdzic w takim przypadku jak widac na załaczonej fotce czasami zdarzy jej sie dobrze wydrukować.Chcialem dodac ze sprawowala mi sie pare miesiecy ok i nie zmienialem systemu .Prosze o porade .Dziekuje i pozdrawiam


  Może być kabel (uszkodzony lub za długi-max to 1,8 m). Podmień na inny. Może być port w kompie, może być port w drukarce (zdejmij obudowę i sprawdź, czy gniazdo centronics nie jest wyłamane-płyta jest pęknięta przy gnieździe, albo nóżki gniazda nie mają popękanych lutów). Może być uszkodzenie jednego ze scalaków płyty sterujących pracą portu. Zazwyczaj lecą na skutek odłaczania/przyłączania portu "na goraco", czyli na włączonej drukarce. Wtedy radzę oddać drukarke do serwisu. Może też być banał rodzaju niedokładnego włożenia wtyczki do portu drukarki na skutek braku jednego ze skrzydełek mocujących wtyczkę i naprężenia kabla. Zakładam, że ustawień portu w sterowniku nie zmieniałeś, ale sprawdź i to.
 • #8
  krystian k
  Photocopiers specialist
  spróbuj najpierw zmienić na świeży - sterownik drukarki