Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migacz Żarówkowy ;]

piksapawel 26 Jan 2007 14:35 6199 12
    piksapawel
    Level 14  
    Mam problem bo na jutro muszę mieć coś co będzie robiło że żarówka na 230 v będzie migać obojętnie jak tylko ważne żeby migała :) Może mi ktoś napisać co trzeba zrobić i jakie części mam kupić to jeszcze się dziś wybiorę do sklepu i jak można to jakieś najprostrze bo elektryk to ze mnie nie jest dzięki
    dowodca_armii
    Level 30  
    Najprostrzy sposob to prosty migacz led i tyrystor...
    niech ci ktos inny doradzi jak inaczej zrobic
    Tyrystor podlacz zalaeznie od jego rodzaju (znajdz na google jego wyprwadzenia)

Migacz led :
    Migacz Żarówkowy ;]
    piksapawel
    Level 14  
    No kupiłem wszytsko co tam na tym rysunku z tym ze jak wszystko razem połącze to nie świeci tylko tam gdzie jest C1 to ja pokazałem ten schemat w sklepie to on mi dal C1 a na nim pisze tak 16 v 1000 µF bo znalazlem na necie ze to cos mialo miec zamiast 16 v 10 v moze przez to ?
    oj
    Level 42  
    Dostałeś schemat wyżej ale, ale o co chodzi, co masz podłączyć, wartości elementów.

Aby to podłączyć do 230V to jeszcze trzeba podzespołów...

Najprostszy migacz to żarówka 230V podłączona szeregowo przez starter (zapłonnik) od świetlówek.
    dowodca_armii
    Level 30  
    piksapawel wrote:
    No kupiłem wszytsko co tam na tym rysunku z tym ze jak wszystko razem połącze to nie świeci tylko tam gdzie jest C1 to ja pokazałem ten schemat w sklepie to on mi dal C1 a na nim pisze tak 16 v 1000 µF bo znalazlem na necie ze to cos mialo miec zamiast 16 v 10 v moze przez to ?

Sory ze nie dalem wykazu elementow. Jaki masz tranzystor ??
    piksapawel
    Level 14  
    Pisze na nim takie coś C546B W 64 JAK DOBRZE przeczytałem :) Bo wczoraj byłem w sklepie pokazałem mu wykaz elementów który jest na dole tej strony http://www.elb.vectranet.pl/~krzysztofg/projekty/migajaca_dioda_led.htm i dał mi wszystko co tam było ;] Ale ja tam sie na tym nie znam

Wykaz elementów:

R1 – 2k

C1 – 1000/10V

D1 – dowolna LED o podwyższonej jasności

T1 – np. BC 548. BC 107.
    User removed account
    User removed account  
    piksapawel
    Level 14  
    No fajnie a mógł byś mi zrobić taki dokładny spis Elementów :) co mam kupić :P wiesz tak że pójdę do sklepu pokarzę mu kartkę a on mi wszystko da bo nie jestem w tym za dobry :P
    User removed account
    User removed account  
    piksapawel
    Level 14  
    Normalną na 230 v Taki jak by halogen tylko że ma mały gwin no nie wiem jak ci to wytłumaczyc :) ale pisze na niej tak 40W A6 ALBO A8 230V CE TAKIE cos tylko ze ja chcial bym 3 zarowki ;]
    User removed account
    User removed account  
    Walu
    Level 10  
    mogłby ktoś wykonac ten schemat tyle ze na zarowke 75 wat i zebym mogl potencjometrem sterowac czestotliwosc??
    User removed account
    User removed account