Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czyszczenie i kalibracja wtryskiwaczy gazu

adrach 18 Cze 2013 15:29 129234 73
    grubyy83
    Poziom 9  
    Jak bardzo różni się skok tłoczka przy podawaniu impulsów elektrycznych przez jakiś zasilacz do tego bez prądu?

Dodano po 4 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanie... Czy prąd do wtrysku można podać przez prostownik który daje max. 4 A? Cewka powinna to spokojnie wytrzymać.
    psooya
    Poziom 38  
    Niech się różni o 0.1mm bo nie wiesz jakiej siły użyć i jak wyklepany jest oring wygłuszający stukanie tłoczka i twoja kalibracja jest nic nie warta.

Polecam policzyć sobie jaki tam płynie prąd. Dodam, że zależny jest od czasu otwarcia wtrysku i można skorzystać z równania Ucewki = -L(di/dt) dla uproszczenia I = U*t/L a więc skoro t jest w liczniku to im większe tym prąd większy oraz gdy L (indukcyjność) maleje tym prąd jest większy.
    Prąd nasycenia można określić znając rezystancję cewki i wynosi ok I = U/R =14/1 = 14A dla 1 Ohma. Tak więc prąd zapewne będzie w czasie narastał aż do nasycenia i będzie to prosta od 0 do 14A.
    Dlatego zapętlone wtryski (otwarte cały czas) się palą. Impuls nie powinien przekraczać 20ms, a prostownik należy używać zgodnie z przeznaczeniem jak nie chcesz zakupić nowych wtrysków. W ostateczności można zasilać wtryski z prostownika na którego końcu jest kondensator i jakaś mała żarówka w szeregu ograniczająca prąd np 5W co da około 350mA i powinno spokojnie otworzyć wtrysk.
    grubyy83
    Poziom 9  
    Ok. rozumiem.
    Czy jest możliwe to że jeden z wtrysków nie domyka się do końca? W mojej omedze V6 na wolnych obrotach nie pracuje jeden cylinder natomiast po dodaniu gazu pracują wszystkie(czasami w czasie jazdy delikatnie szarpnie). Wtrysk wyczyszczony ale nie skalibrowany. Czy sama kalibracja może usunąć ten problem? Dodam że na paliwie pracuje idealnie.
    psooya
    Poziom 38  
    Jak się nie domyka to wtedy zalewa gazem, zdejmij wężyk i sprawdź czy ucieka przez niego gaz. Kalibracja różne rzeczy przynosi, ja tego nie kalibruje tylko wyrzucam na złom :-) i zakładam coś co nie posiada kalibracji jak np RegFast. Wiadomo można zaoszczędzić 100zł i kalibrować co 5-10kkm albo kupić listwę i mieć spokój na np 30kkm
    grubyy83
    Poziom 9  
    Właśnie taki objaw zauważyłem. W momencie kiedy na wolnych obrotach ściskam przewód do kolektora silnik zaczyna pracować w miarę normalnie czyli wychodzi na to że jest on zalewany. Powstaje pytanie czy wymiana tłoczka usunie problem? Znalazłem zestaw z tłoczkiem i sprężynką za 25zl wiec koszt niewielki.
    grubyy83
    Poziom 9  
    psooya napisał:
    Jak się nie domyka to wtedy zalewa gazem, zdejmij wężyk i sprawdź czy ucieka przez niego gaz.

Tylko jak to zrobić? Na odpalonym silniku gaz będzie leciał napewno a na zgaszonym nie będzie ponieważ elektrozawór go nie puści.
    grubyy83
    Poziom 9  
    Problem zażegnany. Faktycznie cylinder był zalewany gazem ponieważ wtryskiwacz się nie domykał. Rozwiązaniem był nowy tłoczek i sprężynka no i oczywiście kalibracja. Teraz silnik pracuje wzorowo. A przy okazji zakupiłem drobny sprzęt do kalibracji wtryskiwaczy gazowych do warsztatu więc chętnie pomogę jeżeli ktoś z okolicy będzie takiej pomocy potrzebował.
    bulan74
    Poziom 2  
    wtryski stefanelli ktoś kalibrował?
    Wojtec12345678
    Poziom 9  
    Witam wszystkich, mam proste pytanko,mianowicie będę musiał w najbliższym czasie zająć się wyczyszczeniem wtryskiwaczy lpg, a że mam hanny i są nierozbieralne to pomyślałem że wrzucę je do myjki ultradźwiękowej którą posiadam, ale tutaj robią się schody, ponieważ samo wrzucenie ich nic nie da, muszą się otwierać i zamykać podczas czyszczenie aby zdało to efekt, teraz pytanie do was, czy jest jakieś urządzenie na rynku pod które mógłbym podpiąć wtryski aby działały poza autem ? Albo czy jest jakiś prosty sposób na to ?
    Piotr520
    Poziom 23  
    Samo otwieranie nic nie da.Musi przepływać przez nie ciecz.Kumpel podłącza przerywacz od kierunków i silniczek od spryskiwaczy ale czym je płucze to muszę zapytać.
    Wojtec12345678
    Poziom 9  
    Kupiłbym specjalny płyn do czyszczenia wtrysków lpg w połączeniu z myjką ultradźwiękową dałoby to niezły efekt na pewno, tylko nie wiem czym zasilić i jak te wtryski aby ich nie spalić, podobno samo podpięcie 12v daje efekt spalonego wtrysku.
    stonkers
    Poziom 15  
    Czy samo odkrecenie cewki wtryskiwacza i wyczysczenie tloczka i sprezynki oraz gniazda prowadzi to rozkalibrowania wtryskiwacza Zavoli Pan ? Mowa o sytuacji na filmie
    Link