Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ktory wzmacniacz lepszy TDA7294 czy 2N3055??

26 Jan 2007 20:21 2477 5
  • Level 14  
    Witam tak jak w temacie chcialbym zbudowac sobie wzmaciacz do subwoofera chcialbym zeby mial w okolicach 70-100W
    moje pytanie brzmi : ktory wzmacniacz bedzie lepiej przetwarzal bas ten na tranzystorkach czy na ukladzie scalonym zalezy mi na miekkim glebokim basie głosnik jaki bedzie zasilany tym wzmakiem to chyba jakis STX plytke chcialbym wytrawic sam sposobem papieru kredowego prosze o pomoc (chcialbym uprzedzic ze mam 15 lat) i jak czegos nie bede rozumial to prosze o wytlumaczenie ale jako takie doswiatczenie mam wzmaka na tda2030 złozylem i nawet ladnie gral ale troszke za cicho:D
  • Helpful post
    Level 37  
    Wzmacniacz na kostce TDA7294 jest łatwy do złożenia, ale w przypadku zwarcia kostka ulegnie zniszczeniu. Dlatego lepiej jest zrobić wzmacniacz na tranzystorach, gdyż jest bardziej niezawodny, zaś w przypadku awarii wymienia się tylko tranzystory mocy, a w przypadku mostkowania tego wzmacniacza można osiągnąć dużo większą moc.

Schematów wzmacniaczy na 2N3055 jest mnóstwo na forum, więc bez problemu znajdziesz odpowiedni schemat.
  • Level 14  
    a ma ktos wzor plytki do tego wzmaka na 2n3055 bo nie moge znalesc z gory dziekuje

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

aha i posiadam transformator
    BILLTON
    TF-6008
    wystarczy on do wzmaka mono na 2 tranzystorkach 2N3055 ????????? wychodzi z niego 8 kabelkow i ma rozne napiecia ja bym wybral to najwieksze czyli 40V po wyprostowaniu mial by 56 V nie za duzo jak na te tranzystorki??????

Dodano po 10 [minuty]:

a to zdjecie trafa https://obrazki.elektroda.pl/23_1169902749.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/50_1169902779.jpg
  • Level 28  
    Ja podczepię się do tematu że tak powiem, a mianowicie chem tez zbudowac wzmak mam trafo 2x27V 120W chcem także zrobić to do subika na stx 27/100/8, który wybrać tadeusza czy j35 który da wiecej mocy i lepsze basy bedzie mial. Myśle że j35 był by trudny w uruchomieniu. Doświadczenia we wzmacniaczach nie mam ale sądze ze bym go złożył czytając nasze forum
  • Level 14  
    ma ktos wzor plytki ??????????????????
  • Level 14  
    mam to samo czasopismo :)