Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer travelmate 2200 - jak dostać się do wnętrza ?

patryk_mirek 26 Sty 2007 20:42 5231 7
  • #1 26 Sty 2007 20:42
    patryk_mirek
    Poziom 18  

Witam!
    Trafił do mnie laptop Acer travelmate 2200 który "nie chce się włączyć"
    a dokładniej: startuje na baterii i pracuje prawidłowo ale po podłączeniu zasilacza nie ładuje baterii(sprawdzałem - zasilacz jest dobry).
    Normalnie laptop powinien również wystartować na samym zasilaczu sieciowym
    z wyjętą baterią jednak po naciśnięciu przycisku power ledwie mignie
    diodami i ew ruszy wentylatorami i się sam wyłącza.
    Jak przypuszczam najprawdopodobniej moduł(z tego co zrozumiałem to
    zasilacz/ładowarka akumulatora jest osobnym modułem podłączonym do płyty głównej) odpowiedzialny za ładowanie baterii/zasilanie jest zepsuty lecz żeby się dowiedzieć co gdzie i jak jest zepsute niezbędne jest rozebranie laptopa.

Jak dotychczas udało mi się odkręcić wszystkie widoczne śrubki lecz wciąż
    coś trzyma w środku obudowę uniemożliwiając jej otworzenie(można otworzyć częściowo ale jakby jakeś śruby trzymały jeszcze od środka 2 części obudowy boję się użyć siły żeby czegoś nie połamać
    jeśli ktoś już miał doczynienia z otwieraniem takiego laptopa to prosiłbym
    o pomoc

ps. to jest co innego niż acer tm 2000 o ktorym widzialem informacje jak rozebrać
    ps2.laptop był oddany w ostatnim dniu gwarancji do serwisu lecz panowie z
    mediamarkt umyli ręce w tej sprawie i odesłali spowrotem bez naprawiania

• #2 26 Sty 2007 21:51
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro był oddany w ostatnim dniu gwarancji, to nie trzeba było odbierać go bez naprawy/wymiany !

Są tylko 2 możliwości:
    - śrubka pod klawiaturą
    - plastikowe zatrzaski

Sprawdź na początek czy dasz radę zdjąć klawiaturę.

• #3 06 Lip 2007 11:07
    rsc
    Poziom 12  

miałem takie uszkodzenie padł układ przełączania napięcia taki mały scalaczek 4 albo 6 nóg miałem dość dawno i nie pamiętam symbolu ale poszukaj na forum gdzieś był podany symbol układu.

• #4 07 Lis 2007 10:40
    kriszo
    Poziom 12  

witam. mam taki sam problem. ale gdzie szukac tego ukladu przelaczania napiecia - na plycie glownej czy w baterii?

• #5 15 Mar 2008 22:54
    heretyk
    Poziom 11  

Wybaczcie ze odgrzewam kotleta, ale reanimowalem niedawno takiego wlasnie laptopa. Problem w tym ze sa problemy z ladowaniem. Na ogol naladowanie baterii mozliwe jest tylko w przypadku wylaczonego laptopa. Na wlaczony nie dziala to praktycznie wogole. Podejzewam ze wymiana tego scalaczka mogla by sprawe zalatwic, jednak pomimo usilnych prob nie moge nigdzie znalesc zadnego info. interesuje mnie oznaczenie a i ew. namiar gdzie takowego dostac nie bylby zly. Z gory dzieki !

• #6 04 Kwi 2008 15:52
    Crunchy3
    Poziom 9  

rsc napisał:
    miałem takie uszkodzenie padł układ przełączania napięcia taki mały scalaczek 4 albo 6 nóg miałem dość dawno i nie pamiętam symbolu ale poszukaj na forum gdzieś był podany symbol układu.
    taaak... tylko gdzie :?:
    Bardzo prosimy, bo się przyłączam również w potrzebie usunięcia tej usterki, o dokładniejsze info. Jezeli komuś się udał dotrzeć do rozwiązania niech nie waha się tego opisać :D
    no chyba że się "samo" naprawi...

• #7 06 Wrz 2008 09:12
    ArtCOM
    Poziom 2  

Witam.
    Mam podobny problem (Travelmate 2313) - po wymianie akumulatora na 4800mAh (stary by 2000mAh) laptop go nie ładuje. Po wyłączeniu świeci led ładowania kilka minut po czym zaczyna migać. Na starym akumulatorze ładowanie wisiało na 2-4% i nie szło dalej, a na samej baterii działał ok minutę.
    Podejżewam uszkodzenie elementu ładującego akumulator.
    Jeżeli ktoś miał podobny problem i udału mu się go rozwiązać - proszę o info.

• #8 08 Mar 2009 14:12
    zmijka83
    Poziom 10  

Witam.Czy ktoś mógł by mi powiedzieć gdzie znajduje sie ten układ przełączania napięcia i ten scalaczek co ma 4 albo 6 nóg i jaki ma symbol?w acer travelmate

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME