Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik częstotliwości

11 Wrz 2003 13:02 2875 4
  • Poziom 11  
    Witam, mam w posiadaniu miernik częstotliwości SYSTRON DONNER
    Model- 6150A i ostatnio mi sie cos w nim rypneło i nie chce teraz próbkować nie miga wogule dioda "GATE" pozostałe kontroli sygnalizują zmiany OK. Sprawdziłem generator wzorcowy 1MHz i jest sprawny.
    Poszło napewno cos z elektroniki tylko co.
    Uszkodzenie to było spowodowane upuszczeniem metalowej cześci na elektronike (zaiskrzało) wtedy przestał prubkować.
    W nim są nastepujące płytki z oznaczeniami:
    - 1 Mhz AMP (2 szt)
    - 50 Mhz AMP
    - 50 Mhz D+G
    - TIME BASE
    - Płytka zasilacza
    - Płytka wyświetlacza (8x NIXIE)

napięcia zasilające są wszystkie OK.
    Miernik uruchamia się normalnie tylko brakuje (wykonania pomiaru)

jeśli ktoś morze mi pomóc znaleść przyczyne to byłbym wdzięczny bo ja nie mam pojęcia za co bym miał sie zabrać :(

z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
  • Poziom 28  
    Uszkodzenie zapewne będzie na płycie TIME BASE. Niestety nie mam schematu. :(
  • Poziom 2  
    Napięcia zasilające może i są ok ale czy na płytce time base są zasilania wogóle - sprawdz!!!
    Jeśli nie bramkuje mimo dobrego wzorca tto uwaliłeś dzielnik sygnału wzorcowego - scalaki serii 7490 lub podobne dzielniki. Jak masz oscylo albo pożycz to szybko naprawisz ten miernik . Wystarsczy obserwować co wychodzi z kolejnych dzielników - prostokąty o coraz mniejszej częstotliwości
    powodzenia
  • Poziom 11  
    Witam, dzięki za rady jak tylko będe miał czas zaczne to sprawdzać o czym było pisane.
    Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi, jak sprawdze to napisze co i jak
  • Poziom 11  
    No to fajnie teraz cos mi się uwaliło w oscyloskopie, jak się rypie to odrazu wszystko :? teraz bede musiał napisać nowy temat :-)
    ale dół.