Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywanie telefonu komórkowego (GSM Sniffer)

burnet99999 26 Sty 2007 22:54 10282 0
 • Stosowanie do telefonu komórkowego jest zabronione. Czy jesteś pewny, że wyłączyłeś telefon? A może po prostu chcesz wykryć, czy ktoś w twojej obecności go używa? Zapomniałeś, gdzie go zostawiłeś, a masz wyłączony dzwonek?
  UWAGA!!! Proste wykrywanie polega na ustawieniu dowolnego radia UKF FM i wykonaniu dowolnego próbnego połączenia.
  Charakterystyczne impulsy można usłyszeć także w telewizji, jeżeli ktoś znajdujący się w pobliżu nie wyłączył telefonu przy nagrywaniu materiału. Detekcja tych impulsów jest bardzo prosta, wystarczy mała antenka, dioda detekcyjna i wzmacniacz. Możesz wykrywać w prosty sposób wszystkie urządzenia pracujące w paśmie mikrofalowym SFH, a przy zwiększeniu anteny, dodaniu paru zwojów do cewki, możesz w znacznym stopniu obniżyć częstotliwość pracy urządzenia.
  Układ jest bardzo prosty, mała antena dipolowa przyłączana do A1 i A2 została wykonana ze skrawka druciku. Cewka L1 służy nam do stworzenia rezonansu, a impulsy zostają wzmocnione przez IC1, który jednocześnie zawiera w swej strukturze wzmacniacz m.cz., gdzie podpinamy słuchawki od walkmana za pośrednictwem R4. Wzmacniacz pracuje w klasie A zapewniając małe zniekształcenia i wystarczający poziom akustyczny.
  Antena to druciki "wires" o długości 3-7,5cm umocowane pod kątem 90 stopni względem siebie.
  Najważniejszą rolę w konstrukcji spełnia dioda Shottkyego BAT43 lub BAT45, można także zastosować germanowe typu AA. Podczas testów diody germanowe okazały się bardziej czułe.
  Wykonanie cewek nie jest krytyczne (dokładne), wystarczy 10 obrotów "turns" na średnicy 5mm.
  Dioda D1 spełnia rolę wskaźnika pracy, zasilanie jest z 9V baterii.

  Długość anteny:
  Jeżeli chcemy rozpoznawać pracę komórek na 950MHz, więc każdy "dipol" powinien posiadać długość równą półfali lub 7,5cm, w przypadku drugiego zakresu 1800MHz długość ta powinna wynosić 3cm. Należy poeksperymentować z długością anteny.

  Testowanie:
  Uruchom układ, wykonaj połączenie na drugą komórkę (nie potrzeba odbierać). Następnie stań w odległości 1-2 metrów a także dalszej i wykonaj podobny test. Nie przejmuj się, jeżeli nie będzie można tego stosować na dużą odległość. Wszystko zależy od zestrojenia układu i jest to konstrukcja bardzo amatorska.
  Odleglość w zależy w znacznym stopniu od mocy wypromieniowanej z komórki, wiadomo z oszczędności baterii, jeżeli telefon znajduje się w pobliżu nadajnika, mniejsza moc będzie nadawana z telefonu.

  Regulacja głośności polega na zwiększeniu R3 i R7 do nawet 10M w zależności od potrzeby.
  W załączniku (widocznym po zalogowaniu) kompletna instrukcja wykonania, obwód drukowany oraz sposób opakowania.
  :D:D:D:D:D:D

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  burnet99999
  Poziom 11  
  Offline 
  burnet99999 napisał 21 postów o ocenie 3, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście NIEMCY. Jest z nami od 2006 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls