Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megan Scenic 2002 1.9 dci problem z licznikiem

estor 27 Sty 2007 10:12 3144 2
  • #1 27 Sty 2007 10:12
    estor
    Poziom 14  

witam na wstępie rozwine problem , kupiłem w 2003 roku scenica , od początku nie działały funkcje komputera tzn podawał całkowity przebieg, srednia predkosci i przebieg do kasowania a zamiast 3 funkcji były kreski , jak go kupowałem sprzedawca mówił ze to wersja bez komputera, po czasie stwierdziłem ze to nie możliwe by trzeba było przeskakiwać kilka kolejnych niedostępnych funkcji by dojsc do własciwej ,tak sie składowało ze szwageir tez ma scnika 2000 benzyna przełożyłem liczniki i wszystkie funkcje były dostepne.
    potem kupiłem na allegro licznik trafiłem na taki o zbliżonym przebiegu i
    wszystkie funkcje takze sa dostępne. ale nie zauważyłem odrazu ze
    ikona wskazująca ESP sie nie zapala. (te jest pierwsza górna ikona po prawej stronie) po sprawdzeniu ten licznik po prostu jest od wersji bez ESP i o dziwo nie ma tej ikonki wogóle
    Pytanie czy stary licznik był oryginalny czy ktos cos kombinował ( fakt
    ze data na nim odpowiada mojemu rocznikowi i miesiącu ) lub cos przestawił i go uszkodził. czy można go naprawic ?
    jestem z Poznania , jakies propozucje
    dziękuje za pomoc

0 2
  • #2 27 Sty 2007 10:39
    harnasx
    Poziom 22  

Miałem podobny przypadek - klient kupił Megana i część funkcji licznika niedziałała, okazało się że poprzedni właściciel "korygował" przebieg u jakiegoś elektronika i spieprzył zestaw wskaźników to mu zamontowali na podmiane inny z "własciwym" przebiegiem z tym ze "troche" niepasował - okazuje się że wersji tych wskaźników jest kilka i pomimo iż wyglądają niemalże identycznie nie do końca są zamienne. Tak było :)

0
  • #3 27 Sty 2007 10:44
    estor
    Poziom 14  

czyli jest mały problem, mam zamiar sprzedać samochód i obawiam się pytań czemu jest wyłącznik ESP a nic na desce nie ma , ja wiem że ESP jest i działa
    wolałbym to mieć zrobione. Najlepiej jakby sie znalazła jakaś osoba z mojej okolicy co by sie na tym znała.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo