Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siłownik cantralnego zamka - master - przewody

M!chał 11 Sep 2003 14:45 3304 9
    M!chał
    Level 11  
    Nie wiem czy temat był czy nie ale pytanie jest proste i odpowiedź również. Ale do rzeczy:
    Sterownik master ma 5 przewodów z tego biały i brązowy są sterującymi
    - Który z nich (biały czy brązowy) daje sygnał otwierania?

pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Wszystko zależy od pozycji zamontowanego siłownika
    AB
    Level 17  
    Jak potrafisz sie posługiwać ohmomierzem to będziesz wiedział
    Hrabol
    Level 25  
    jak sie nie myle to bialy otwiera
    M!chał
    Level 11  
    O.K. Dzięki

AB - jakbym mógł szybko i łatwo rozebrać tapicerkę to oczywiście sprawdził bym sam a nie pytał.
    stempik
    Level 12  
    To chyba bez problemu można spawdzić podłaczając.Tak czy inaczej musisz zdjąć tapicerkę aby założyć siłowniki i nawet jeśli się " pomylisz"
    to najwyrzej zamienisz plus z minusem na siłowniku i będzie OK.
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Zamiana "+" na "-" nic nie daje poza tym że zmienia się funkcja zamknięcia zamka /mastera/ zamiast się otwierać będzie się zamykać , wten sposób nie zmienisz sterowania masterem.Po tej kombinacji oczywiście może się udać ale pod warunkiem że tylko jeden siłownik jest podłączony odwrotnie to jest "50/50%" szansy w innym przypadku trzeba będzie zmieniać przewody przy wszystkich siłownikach.
    Najprościej to podłącz na chybił trafił, otwórz okno zamknij drzwi i zamknij samochód i zobaczysz jaka jest reakcja pozostałych zamków jeśli działają odwrotnie to zamień br. z bi i po kłopocie . Kiedyś zakładałem centralne i parę razy się zdażyło że opis odbiegał od stanu faktycznego taki prezencik od chińskich dzieći.Jeśli podłączasz pod alarm central to w tą samą metodą tylko że po zamknięciu z pilota jeśli dioda mruga a drzwi są otwarte to zanieniasz bi z br i powinno być ok.Pamiętaj tylko o tym aby nie podłączać 2x master /lewe drzi i prawe / bo czasani jest ciężko z regul. a po co kombinować/zazwyczaj w kiepskiej jakości siłownikach/.
    Pozdrawiam i myślę że tyle wystarczy
    M!chał
    Level 11  
    O.K. małe nieporozumienie. Nie chcę podłączać tego siłownika - on juz działa od dawna. Po prostu jeden z przewodów musiał się uszkodzić bo nie zawsze steruje otwarciem (zamyka zawsze, otwiera czasami). Zamierzam wymienić 1 przewód (tylko jeden bo jest z tym troszke zabawy) stąd moje pytanie.
    tomaszsa
    Level 12  
    U mnie zaœniedział mikroprzełšcznik w sterowniku master. Otwierał ale nie zamykał.
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Tego nie da się konkretnie opisać. Przyczyny moą być najmniej dwie .Pierwsza jak już kolega napisał mikro w samym siłowniku a druga to w sterowniku zamka centralnego czasami siada mikroprzekażnik i dlatego też może tak się dziać.Przewody jest najlepiej przedzwonić ,alepowinieneś je centralnie wymienić i nie bawić w wymienianie pojedynczych przewodów dziś pada jeden jutro drugi to starość/niestety/
    Pozdrawiam