Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komunikator Skype - nie wykrywa kamery video

afticn 27 Jan 2007 11:16 28799 12
    afticn
    Level 18  
    Witam.
    Mam taki problem w komunikatorze skype z wykryciem kamery,otóz używam kamery video do przekazu obrazu,po wcisnięciu opcji w skype video wybór kamery mam komunikat WinFast DV2000 WDM VIDEO Capture,niestety po wciśnieciu testuj kamere nie wykrywa jej.
    Kamery używam za pomocą karty telewizyjnej,i nie ma żadnych problemów z przekazem obrazu video,np na interi pl,czy na komunikatorze Tlena.
    Dlaczego komunikator skype nie przechwytuje obrazu.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    damdam

Level 34  
    Czy Twoja kamerka jest widziana w systemie jako urządzenie do przechwytywania ? tzn. czy w 'Mój Komputer' możesz bezpośrednio z niej skorzystać?
    afticn
    Level 18  
    System XP,nie widzi kamery jako osobnego urzadzenia ,natomiast Windows Movie Maker...tez bez problemu przechwytuje obraz z tej kamery
    jdjan1
    Level 26  
    Witam!

Miałem podobny problem. Kamera widziana i obsługiwana przez program do niej przeznaczony i przez Windows Movie Maker ale przez Skype nie.
    Mam WinXP Home.
    Problem rozwiązało pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników DirectX ze strony Microsoftu.

Pozdrawiam

Jan
    afticn
    Level 18  
    Nietety zainstalowanie nowych sterowników DirectX nie rozwiazało problemu skype dalej nie widzi kamery.
    gabik001
    Level 37  
    Nie wiem jak to teraz jest (nie wiem bo juz nie mam z tym problemow) ale jak mialem skype 2.5 to nie chciala chodzic a jak zainstalowalem ver. 2.0 to wszystko elegancko chodzilo. Widocznie fachowcy od skype cos sknocili w ver.2.5.
    Pozdrawiam
    badguy23
    Level 1  
    witam. U mnie jest taki problem za skype widzi kamerę ale zle wyświetla obraz. Wyswietlany obraz jest podzielony na 3 poziome czesci. Najwyższa pokazuje dobrze, srodkowa pokazuje sam dol ekranu a najnizsza jest czarna. Probowalem juz wszystkich wersji skypa instalowac, DyrectX tez najnowszy

POMOCY
    Ambientowy
    Level 11  
    Ja mam tez taki podzielony obraz jak kolega post wyżej o co w tym chodzi?

Zainstalowałem najnowszego skype,sterowniki wszystkie najnowsze.

Sprzęt to:
    core2 2.40ghz
    6gb ram
    geforce210
    chieftec 650W
    win 7 86x
    gabik001
    Level 37  
    badguy23 wrote:
    witam. U mnie jest taki problem za skype widzi kamerę ale zle wyświetla obraz. Wyswietlany obraz jest podzielony na 3 poziome czesci. Najwyższa pokazuje dobrze, srodkowa pokazuje sam dol ekranu a najnizsza jest czarna. Probowalem juz wszystkich wersji skypa instalowac, DyrectX tez najnowszy

POMOCY

Wygląda jakby sterownik kamerki zle pracował.
    wiesiek2121
    Level 12  
    Jakieś dwa tygodnie temu robiłem u żony formata i od nowa wgrywałem Skype i za cholerę nie dało rady go wgrać i już myślałem że coś sknociłem ze sterami więc całkowicie go usunąłem i kiedy pobrałem skype z innej strony wgrałem program bez problemu
    aryamsue
    Level 1  
    Ja mam z kolei taki problem, że kamera działa, tylko ma odwrócony obraz :( Czytałam, że czasami tak się zdarza i że trzeba ściągnąć i zainstalować nowe sterowniki do tej kamery. Tylko, że nie mogę znaleźć tych sterowników (webcam scb 1110 M do laptopa samsung 520). Pomóżcie.
    kakashisensei
    Level 1  
    Witam !
    Mam całkiem podobny problem tylko, ze u mnie jest dźwięk ale nie wykrywa kamery. Nie wyświetla sie nawet w "Mój komputer". Mikrofon mam wbudowany i słychac mnie, ale nie mam obrazu, tak jakbym nie miała w ogóle kamery ! Co się stało ?
    Powiem, ze do niedawna jeszcze działała, w 100%
    kaktus72sesil
    Level 9  
    A spróbuj wejść w Skype następnie w narzędzia , opcje,ustawienia video.Powinna pojawić się nazwa i obraz kamerki.Ewentualnie dalej przejść do ustawienia kamery i próbować.Tak samo może zrobić aryamsue i obrócić obraz kamerki.