Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikator Skype - nie wykrywa kamery video

afticn 27 Sty 2007 11:16 28361 12
  • #1 27 Sty 2007 11:16
    afticn
    Poziom 18  

Witam.
    Mam taki problem w komunikatorze skype z wykryciem kamery,otóz używam kamery video do przekazu obrazu,po wcisnięciu opcji w skype video wybór kamery mam komunikat WinFast DV2000 WDM VIDEO Capture,niestety po wciśnieciu testuj kamere nie wykrywa jej.
    Kamery używam za pomocą karty telewizyjnej,i nie ma żadnych problemów z przekazem obrazu video,np na interi pl,czy na komunikatorze Tlena.
    Dlaczego komunikator skype nie przechwytuje obrazu.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 12
  • #2 27 Sty 2007 11:41
    damdam

Poziom 33  

Czy Twoja kamerka jest widziana w systemie jako urządzenie do przechwytywania ? tzn. czy w 'Mój Komputer' możesz bezpośrednio z niej skorzystać?

0
  • #3 27 Sty 2007 12:03
    afticn
    Poziom 18  

System XP,nie widzi kamery jako osobnego urzadzenia ,natomiast Windows Movie Maker...tez bez problemu przechwytuje obraz z tej kamery

0
  • #4 27 Sty 2007 12:06
    jdjan1
    Poziom 26  

Witam!

Miałem podobny problem. Kamera widziana i obsługiwana przez program do niej przeznaczony i przez Windows Movie Maker ale przez Skype nie.
    Mam WinXP Home.
    Problem rozwiązało pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników DirectX ze strony Microsoftu.

Pozdrawiam

Jan

0
  • #5 27 Sty 2007 20:13
    afticn
    Poziom 18  

Nietety zainstalowanie nowych sterowników DirectX nie rozwiazało problemu skype dalej nie widzi kamery.

0
  • #6 28 Sty 2007 04:48
    gabik001
    Poziom 37  

Nie wiem jak to teraz jest (nie wiem bo juz nie mam z tym problemow) ale jak mialem skype 2.5 to nie chciala chodzic a jak zainstalowalem ver. 2.0 to wszystko elegancko chodzilo. Widocznie fachowcy od skype cos sknocili w ver.2.5.
    Pozdrawiam

0
  • #7 21 Gru 2011 16:23
    badguy23
    Poziom 1  

witam. U mnie jest taki problem za skype widzi kamerę ale zle wyświetla obraz. Wyswietlany obraz jest podzielony na 3 poziome czesci. Najwyższa pokazuje dobrze, srodkowa pokazuje sam dol ekranu a najnizsza jest czarna. Probowalem juz wszystkich wersji skypa instalowac, DyrectX tez najnowszy

POMOCY

0
  • #8 04 Sty 2012 17:15
    Ambientowy
    Poziom 11  

Ja mam tez taki podzielony obraz jak kolega post wyżej o co w tym chodzi?

Zainstalowałem najnowszego skype,sterowniki wszystkie najnowsze.

Sprzęt to:
    core2 2.40ghz
    6gb ram
    geforce210
    chieftec 650W
    win 7 86x

0
  • #9 05 Sty 2012 04:07
    gabik001
    Poziom 37  

badguy23 napisał:
    witam. U mnie jest taki problem za skype widzi kamerę ale zle wyświetla obraz. Wyswietlany obraz jest podzielony na 3 poziome czesci. Najwyższa pokazuje dobrze, srodkowa pokazuje sam dol ekranu a najnizsza jest czarna. Probowalem juz wszystkich wersji skypa instalowac, DyrectX tez najnowszy

POMOCY

Wygląda jakby sterownik kamerki zle pracował.

0
  • #10 05 Sty 2012 06:32
    wiesiek2121
    Poziom 12  

Jakieś dwa tygodnie temu robiłem u żony formata i od nowa wgrywałem Skype i za cholerę nie dało rady go wgrać i już myślałem że coś sknociłem ze sterami więc całkowicie go usunąłem i kiedy pobrałem skype z innej strony wgrałem program bez problemu

0
  • #11 28 Sty 2012 13:06
    aryamsue
    Poziom 1  

Ja mam z kolei taki problem, że kamera działa, tylko ma odwrócony obraz :( Czytałam, że czasami tak się zdarza i że trzeba ściągnąć i zainstalować nowe sterowniki do tej kamery. Tylko, że nie mogę znaleźć tych sterowników (webcam scb 1110 M do laptopa samsung 520). Pomóżcie.

0
  • #12 01 Lut 2012 17:40
    kakashisensei
    Poziom 1  

Witam !
    Mam całkiem podobny problem tylko, ze u mnie jest dźwięk ale nie wykrywa kamery. Nie wyświetla sie nawet w "Mój komputer". Mikrofon mam wbudowany i słychac mnie, ale nie mam obrazu, tak jakbym nie miała w ogóle kamery ! Co się stało ?
    Powiem, ze do niedawna jeszcze działała, w 100%

0
  • #13 08 Paź 2012 10:29
    kaktus72sesil
    Poziom 8  

A spróbuj wejść w Skype następnie w narzędzia , opcje,ustawienia video.Powinna pojawić się nazwa i obraz kamerki.Ewentualnie dalej przejść do ustawienia kamery i próbować.Tak samo może zrobić aryamsue i obrócić obraz kamerki.

0